کد خبر : 884761

تیم ملی ایران با دو گل از سد ویتنام گذشت و به مرحله بعد جام ملت های آسیا صعود کرد.

هشتمین روز از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ با برگزاری ۳ دیدار از گروه‌های چهارم و پنجم روز شنبه بیست و دوم دی ماه پیگیری خواهد شد و در مهمترین مسابقه تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام از ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف هم می‌روند. این رویداد مهم ورزشی به صورت لحظه به لحظه در این صفحه پوشش داده می شود

**********************************************

*گزارش لحظه به لحظه دیدار ایران و ویتنام * نتیجه دیدار پایان دیدار ایران 2 ویتنام 0

دقیقه ۸۹ با اشتباه ووریا غفوری تیم ویتنام صاحب موقعیت خوبی شد اما بازیکن این تیم ضربه‌ای به توپ زد که از کنار دروازه تیم ایران به بیرون رفت.

نظر کارشناسی: گروسی، پیشکسوت فوتبال ایران در مورد نیمه دوم تیم ملی، گفت: در 10 دقیقه اول نیمه دوم تیم ملی عقب کشیدو بازی خوبی را از سوی بازیکنان مشاهده نکردیم. این اتفاق باعث رقم خوردن چند صحنه‌ خطرناک روی دروازه تیم ملی شد. در ادامه با حضور مهدی ترابی در ترکیب تیم ملی ایران جان تازه‌ای گرفت و توانست موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه حریف خود ایجاد کند. در همین شرایط گل دوم وارد دروازه حریف شد و ویتنام که دید توان مقابله با تیم ملی را ندارد عقب کشیده تا گل‌های بیشتری دریافت نکند. با روندی که از بازی می‌بینم بازیکنان ما اگر دقت کنند می‌توانند گل‌های بعدی را هم به ثمر برسانند.

دقیقه ۷۷ ضربه ایستگاهی تیم ویتنام را بیرانوند به خوبی مال خود کرد.

دقیقه ۷۵ استارت مهدی ترابی باعث ضد حمله خوبی برای تیم ملی شد اما ملی پوشان از این توپ به جایی نرسدند.

دقیقه ۶۹ پاس خوب مهدی ترابی به آزمون رسید و این بازیکن با عبور از ۲ بازیکن دروازه تیم ویتنام را باز کرد.

دقیقه ۶۸ سانتر حاج صفی باعث شد تا نوراللهی در موقعیت خوبی قرار بگیرد اما توپ به این بازیکن نرسید تا دروازه ویتنام برای بار دوم باز نشود.

دقیقه ۶۰ یک و دوی طارمی و آزمون چندین بار تکرار شد اما در نهایت تیم ملی از این موقعیت هم صاحب گل نشد.

دقیقه ۵۵ مهدی طارمی در موقعیت خوبی صاحب توپ شد اما این بازیکن نتوانست ضربه نهایی را بزند و دروازه ویتنام برای بار دوم باز نشد.

دقیقه ۵۳ ضربه محکم سردار آزمون را دروازه‌بان ویتنام به صورت ناقص دور کرد اما ضربه برگشت را مهدی طارمی با بی دقتی به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه ۵۲ مهاجم تیم ویتنام با بیرانوند تک به تک شد اما دروازه‌بان ملی پوش کشورمان به خوبی این توپ را مال خود کرد تا دروازه تیم ایران بسته بماند.

دقیقه ۴۸ بازیکن ویتنام درون محوطه هجده قدم تیم کشورمان روی زمین افتاد اما داور سنگاپوری اعتقادی به خطا نداشت و بزی ادامه پیدا کرد.

15:30 آغاز نیمه دوم

نظر کارشناسی: گروسی در پایان نیمه اول، عنوان کرد:‌ همانطور که گفتم تیم ملی با ادامه این روند می‌تواند دروزاه ویتنام را باز کند که دیدیم این اتفاق توسط سردار آزمون رقم خورد. بعد از این گل فشار از روی تیم ملی کم شد. ویتنام چیزی برای عرض اندام ندارد و این تیم به دنبال این است که گل‌های کمتری دریافت کند. تیم ملی بسیار خوب حریف خود را پرس می‌کند و شیوه بسیار خوبی از سوی تیم ملی برای مقابله با حریف خود اتخاذ کرده است. نکته‌ای که بازیکنان باید به آن توجه کنند این است که نباید بی محابا اقدام به حمله کنند. ویتنام نیاز به زدن گل دارد و بدون شک در این شرایط این تیم جلو می‌آید که بازیکنان ما از این فرصت می‌توانند برای زدن گل‌های بعدی استفاده کنند. در کل آمار 70 به 30 مالکیت توپ در پایان نیمه اول کاملان نشان دهنده برتری تیم ملی در نیمه اول بود.

دقیقه ۳۸ سامان قدوس با عبور از چند بازیکن سانتر خوبی روی دروازه تیم ویتنام فرستاد و سردار آزمون با ضربه سر دروازه تیم ویتنام را باز کرد.

دقیقه ۳۶ وحید امیری پاس عرضی خوبی به سردار آزمون داد اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه ویتنام به بیرون رفت.

نظر کارشناسی: محسن گروسی، مهاجم اسبق تیم ملی ایران و تیم استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد 25 دقیقه بازی ایران و ویتنام، گفت: اوایل بازی عملکرد دو تیم چنگی به دل نمی‌زد اما رفته رفته ایران بر بازی مسلط شد. بازیکنان تیم ملی با حرکات ترکیبی خوبی که انجام می‌دهند کم کم به دروازه حریف نزدیک می‌شوند. بازیکنان یک مقدار روی پاس‌های آخر کم دقت هستند. ویتنام بعد از 10 دقیقه به دفاع مطلق روی آورد. تیم ملی با همین روش می‌تواند به دروازه ویتنام برسد. ویتنام در طول بازی چشم به ضد حملات دارد که مدافعان ما تا به اینجا آنها را به خوبی کنترل کردند. یک مسئله‌ای که یک مقدار خطرناک به نظر می‌رسد این است که بازیکنان ما در حال عصبی شدن هستند. این اتفاق خوبی نیست بازیکنان باید آرامش خود را حفظ کنند و خونسرد کار خود را ادامه دهند.

دقیقه ۲۶ ضربه محکم سردار آزمون را دروازه‌بان ویتنام به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۳ سانتر ووریا غفوری در شرایط خوبی به مهدی طارمی رسید اما ضربه محکم این بازیکن به بدن مدافع ویتنام برخورد کرد و دور شد.

دقیقه ۲۱ حرکت انفرادی دژاگه با عبور از ۵ بازیکن ویتنام و سانتر این بازیکن همراه شد اما مدافعان ویتنام به خوبی این توپ را هم دور کردند.

دقیقه 18 مهدی طارمی از داور بازی یک کارت زرد دریافت کرد

دقیقه ۱۶ پاس خوب دژاگه پشت مدافعان ویتنام به قدوس رسید اما ضربه این بازیکن با برخورد با بدن دروازه‌بان ویتنام راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۴ پاس عمقی قدوس به آزمون نرسید و این توپ به دروازه‌بان ویتنام رسید.

دقیقه ۱۰ مهدی طارمی با حرکت انفرادی یک ضربه کرنر برای تیم ملی گرفت. این توپ را دژگه فرستاد اما دروازه‌بان ویتنام به سختی این توپ را مال خود کرد.

دقیقه ۷ پاس عمقی دژاگه سرعت بالایی داشت و در حالی که سردار آزمون با دروازه‌بان ویتنام تک به تک شده بود نتوانست از این توپ استفاده کند.

دقیقه ۶ بازیکنان ویتنام مقابل دروازه تیم ایران خطرساز شدند اما مدافعان تیم ملی این توپ را دور کردند.

دقیقه ۳ اولین حرکت تیم ملی با سانتر روی دروازه ویتنام همراه بود اما مدافعان این تیم توپ را دور کردند.

*********************************************

ساعت 14:30 دیدار دو تیم آغاز شد

پخش زنده دیدار ایران و ویتنام

ساعت 14:25 تماشاگران ایرانی استقبال کمتری نسبت به دیدار گذشته برابر یمن داشتند

ساعت 14:15 در فاصله کمتر از 15 دقیقه به دیدار تیم های ایران و ویتنام استقبال کمی توسط تماشاگران از این دیدار صورت گرفته و در خوشبینانه ترین شرایط حدود 2 هزار نفر در استادیوم اختصاصی باشگاه الوحده حضور پیدا کرده اند!

نکته عجیب تر اینجا است که فعلا هواداران تیم ملی ویتنام که با پیراهن ها یکدست قرمز از تیمشان حمایت می کنند از هواداران ایرانی حاضر در ورزشگاه بیشتر هستند.

ساعت 14:00 کی روش دقایقی بعد از ورود به استادیوم آل نهیان در خصوص دیدار امروز تیمش و اینکه آیا با توجه به نتایج قبلی با غرور وارد زمین می‌شود گفت: اصلا اینگونه نیست. تیم ما برای تمامی تیم‌های حاضر در مسابقات احترام قائل است و دچار غرور نخواهد شد. وی افزود: ویتنام تیم خوبی است و در بازی قبل می‌توانست عراق را متوقف کند. بدون شک بازیکنان ایران برای همه بازی‌ها به چشم یک فینال نگاه می‌کنند و برای برد وارد زمین می‌شویم.

ساعت 13:50 دیدار تیم‌های ایران و ویتنام از دقایقی دیگر در ورزشگاه آل نهیان در حالی پیگیری می‌شود که تیم‌ها برای حضور در این مسابقه وارد ورزشگاه شد‌ه‌اند. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از شروع مسابقه با سرمربی ویتنام دیدار و خوش‌وبش کرد.

پخش زنده دیدار ایران و ویتنام

ساعت 13:30 ترکیب ویتنام در این بازی به شرح زیر است: دو داو مانه، نگوس ها، بی تی دونگ، وان وان هئو، نگوین ترونگ، نگوین کونگ، فام دوس هوی، دو هانگ، نگوین کوانگ، فان وتان دوک، دانگ وان لام.

ساعت 13:20 ترکیب نهایی تیم ملی برابر ویتنام مشخص شد

کارلوس کی روش برای دیدار دوم ایران مقابل ویتنام ترکیب زیر را انتخاب کرده است:

این دیدار ساعت 14:30 به وقت تهران آغاز می شود.

علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، وحید امیری، محمدحسین کنعانی زادگان، سامان قدوس،مهدی طارمی، سردار آزمون، اشکان دژاگه

ساعت 13:00 حال و هوای ورزشگاه آل‌نهبان، مسیرهای منتهی به استادیوم و رختکن تیم ملی و تیم ملی ویتنام را مشاهده کنید.

پخش زنده دیدار ایران و ویتنام

پخش زنده دیدار ایران و ویتنام

ساعت 12:00 هواداران دو تیم از ساعت ۱۲ وارد ورزشگاه شدند تا در صندلی‌های خود مستقر شوند. * برخی هواداران ایرانی مسیر ورود اتوبوس تیم ملی را پرس و جو می‌کردند تا با آن برخورد داشته باشند و بتوانند با بازیکنان و اعضای تیم عکس یادگاری بگیرند. * مسئولان ورزشگاه آل نهیان ابوظبی در اطراف ورزشگاه نیز حضور دارند تا مانع از تجمع بی مورد هواداران شده و آن‌ها را به سمت ورزشگاه هدایت کنند تا ایجاد ترافیک نکنند. * خبرنگاران و عکاسان ویتنامی حضور فعالی در جایگاه خبرنگاران دارند تا اخبار مربوط به حاشیه‌های این بازی را بطور کامل منتشر کنند. * اتوبوس تیم ملی فوتبال ایران ساعت ۱۲:۵۰ به وقت محلی وارد ورزشگاه محل برگزاری بازی شد.

10:30 سردار آزمون این روز‌ها در اردوی تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ حضور دارد و درخشش در این تورنمنت می‌تواند خبر خوبی برای کازانی‌ها در راه فروش با قیمت بالاتر این مهاجم مستعد باشد، مهاجمی که در روز‌ها و هفته‌های گذشته روس‌ها برچسب قیمتی ۹ میلیون یورویی برای او در نظر گرفته اند.

10:00 روزنامه البیان امارات ترکیب احتمالی شاگردان کی روش برای این دیدار را اعلام کرد که به شرح زیر است: علیرضا بیرانوند، مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاج صفی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مهدی ترابی، اشکان دژاگه، وحید امیری، مهدی طارمی و سردار آزمون.

08:30 تیم ملی ایران با لباس اول خود و یکدست سفید و دروازه‌بان با لباس مشکی به میدان برود.همچنین تیم ملی ویتنام لباس یکدست قرمز رنگ و دروازه‌بان سبز بز تن خواهد کرد.

07:30 ترکیب احتمالی ایران مقابل ویتنام : علیرضا بیرانوند، مجید حسینی (پژمان منتظری) مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضائیان، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، وحید امیری، مهدی ترابی، اشکان دژاگه (سامان قدوس) مهدی طارمی و سردار آزمون.

07:00 کاس (گربه پیشگو) در مراسم پیش‌بینی برنده بازی تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام به سمت ظرف محتوی غذای کنار پرچم ایران رفت. تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام از ساعت ۱۴:۳۰ فردا (شنبه - ۲۲ دی ماه) در دور دوم بازی‌های گروه D. جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ در شهر ابوظبی به مصاف هم می‌روند.

06:30 تیم ملی فوتبال کشورمان دومین دیدار از مرحله گروهی خود در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ را مقابل تیم ملی فوتبال ویتنام برگزار می‌کند. ملی پوشان ایران در اولین بازی خود مقابل تیم ملی فوتبال یمن توانستند به پیروزی قاطع ۵ بر صفر دست یابند و تیم ملی فوتبال ویتنام در مقابل تیم عراق با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد.

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید