کد خبر : 886560

در این مطلب قصد داریم به تقویت قوای هجومی پرسپولیس بپردازیم و خط حمله سرخپوشان را مورد بررسی قرار دهیم.

پارس فوتبال نوشت: پرسپولیس یکی از ضعیف‌ترین آمار‌های هجومی‌اش در سال‌های اخیر را در نیم‌فصل لیگ هجدهم ثبت کرد و اگر گل‌های بازی با پارس جنوبی در هفته آخر را از آمار آن‌ها کم کنیم آمار خط حمله پرسپولیس به میانگین یک گل در هر بازی می‌رسد، اما برانکو برای رفع این نقطه ضعف، سروش رفیعی، مهدی شریفی، مهدی ترابی و ماریو بودیمیر را جذب کرد تا در نیم‌فصل دوم مشکل گلزنی سرخپوشان رفع شود. تغییرات برانکو خیلی زودتر از آن چه فکر کنید جواب داده و آن‌ها در دو بازی دوستانه اردوی قطر ۶ گل را به ثمر رساندند.
فعال شدن ارسال‌ها با بودیمیر نیم‌فصل اول تنها علی علیپور برای پرسپولیس در جریان بازی با ضربه سر گلزنی کرد و باقی گل‌ها که با سر به ثمر رسیدند روی ارسال ضربات ایستگاهی بود و علاوه بر این توسط مدافع یا هافبک دفاعی تیم یعنی کمال کامیابی‌نیا و شجاع خلیل‌زاده تبدیل به گل شد. حالا با اضافه شدن بودیمیر بلندقامت به جای منشا این فرصت به وجود می‌آید تا پرسپولیس روی ارسال‌ها حساب ویژه‌ای باز کند و از این طریق به گل برسد. نمونه این توپ‌ها در بازی الشحانیه ارسال شد که بودیمیر با ضربه سر تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد و علیپور هم روی ارسال شریفی موفق به گلزنی شد. پرسپولیس نیم‌فصل دوم می‌تواند گل‌های زیادی را از این طریق به ثمر برساند و قد بودیمیر نقطه قوت خط حمله نیم‌فصل دوم پرسپولیس خواهد بود.
سرعت شریفی مهدی شریفی یکی از بازیکنان جدید پرسپولیس است که در جناح راست خط میانی بازی می‌کند. شریفی در بازی‌های دوستانه دونده و سرعتی نشان داده و با ارسال‌های تند و تیزش علیپور را به گل رساند. اضافه شدن شریفی می‌تواند به سرعت خط حمله و هافبک پرسپولیس کمک کند و حتی می‌تواند تعویضی طلایی نیم‌فصل دوم پرسپولیس باشد.
اضافه شدن مدافعان کناری یکی از نکاتی که در دو بازی دوستانه پرسپولیس به چشم آمد، نفوذ‌های بی‌شمار مدافعان کناری بود. شیری با توجه به سرعت بالایی که دارد و تجربه بازی در خط هافبک پیکان نشان می‌دهد میل زیادی به نفوذ دارد و دائم او را در نیمه حریف می‌دیدیم. علاوه بر شیری، مصلح هم در جناح چپ اجازه نفوذ پیدا کرده و او که علاقه زیادی به حضور در اطراف محوطه جریمه حریف دارد، می‌تواند آزادانه‌تر از گذشته در تاکتیک جدید سرخپوشان نفوذ کند. شایان و مهدی می‌توانند با ارسال‌های مکرر موقعیت‌های گلزنی پرسپولیس را افزایش دهند.
تکنیکی‌های گره‌گشا سروش رفیعی و مهدی ترابی دو بازیکن جدید پرسپولیس هستند که در عبور از مدافع روبه‌رو تخصص دارند و می‌توانند در لحظات حساس گره‌های کور خطوط دفاعی حریف را باز کنند. به این بازیکنان بشار رسن، سیامک نعمتی و امید عالیشاه را هم اضافه کنید. تا دل‌تان بخواهد برانکو در تیمش فانتزی‌باز دارد که هر لحظه می‌توانند تفاوت‌ها را رقم بزنند. حضور این تعداد بازیکن تکنیکی باعث می‌شود تیم برانکو بیشتر بوی گل بدهد، چون بستن این ستاره‌ها کار هر دفاعی نیست.
تقویت توپخانه سروش رفیعی با یک شلیک دیدنی گل چهارم پرسپولیس به الشحانیه را زد تا یک شوتزن دیگر به خط هافبک پرسپولیس اضافه شود. علاوه بر رفیعی شوت‌های ترابی و رسن به یمن در جام ملت‌ها را اضافه کنید تا مشخص شود توپخانه پرسپولیس آماده شلیک است. البته نباید نام‌هایی، چون کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، مهدی شیری، مهدی شریفی و احمد نوراللهی را از قلم انداخت و از این پس گزینه‌های زدن ضربات ایستگاهی در پرسپولیس افزایش پیدا می‌کند و باید دید بین رفیعی، ترابی، رسن و نوراللهی کدام یک به عنوان کاشته‌زن اصلی پرسپولیس انتخاب می‌شود.
پرسپولیس با ادامه نمایش‌های تهاجمی در بازی‌های تدارکاتی قطر می‌تواند به همان خط حمله برتر سال‌های اخیر تبدیل شود و برای پوکر در کسب بهترین خط حمله لیگ زیر نظر برانکو اقدام کند. پرسپولیس که تحت هدایت برانکو ۳ فصل متوالی بهترین خط حمله لیگ را داشت تا به اینجای کار ۱۱ گل تا بهترین خط لیگ برتر فاصله دارد و باید دید تقویت خط حمله پرسپولیس به کسب بهترین خط حمله لیگ کمک می‌کند یا ناکامی‌های نیم‌فصل اول که برای منشا رخ داد، ادامه‌دار خواهد بود؟
خبری خوش برای پرسپولیسی‌ها
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید