کد خبر : 886733

دروازه بان شماره یک تیم ملی برای تحقق رویای اروپایی‌اش یک مشکل دارد.

خبرآنلاین نوشت : علیرضا بیرانوند پس از درخشش بی نظیرش در جام جهانی و مهار پنالتی کریستیانو رونالدو، با پرسپولیس هم توانست به فینال آسیا برسد. فینالی که پرسپولیسی‌ها مدیون سوپر واکنش‌های بیرانوند در دیدار‌های مختلف این تیم بودند. او حالا همچنان مرد شماره یک تیم ملی است و درون دروازه تیم کارلوس کی روش هم می‌درخشد.
مشکل فنی بیرانوند برای پیوستن به تیم‌های اروپایی چیست؟ بیرانوند که در بازی مقابل عراق با یکی دو واکنش عالی حکم صدرنشینی تیم ملی را امضا کرد، در مصاف برابر عمان هم با درخشش در دقیقه یک راه صعود تیم ملی به مرحله بعد جام ملت‌های آسیا را هموار کرد.
راهی که برای خود بیرانوند هم می‌تواند منجر به تحقق رویای همیشگی اش یعنی رفتن به فوتبال اروپا بشود. رویایی البته در راه واقعی شدنش یک مانع فنی وجود دارد. مانعی که محمد تقوی از آن پرده برداشت.
این کارشناس فوتبال ایران در خصوص بحث پیوستن علی بیرو به یک تیم اروپایی می‌گوید: «بازی با پای بیرانوند ضعیف است. الان فوتبال اروپا دروازه بانی می‌خواهد که بتواند با پا هم بازی کند. اگر بهترین هم باشی در واکنش ها، باید بتوانی با پا پاس بدهی و بازی کنی. البته که قابل حل است، ولی در اروپا معمولا کسی را برای یاد دادن نمی‌آورند بلکه می‌آورند تا از او استفاده کنند مخصوصا اگر دیگر جوان نباشد و مثلا ۲۵، ۲۶ ساله شده باشد. ما حتما باید این موضوع را در فوتبالمان جا بیندازیم که دروازه بان‌های ما بتوانند با پا کار کنند. چون الان در فوتبال اروپا بازی از عقب شروع می‌شود و دروازه بان نقشی کلیدی در این امر دارند. بیرانوند اگر این مورد را داشته باشد می‌تواند در اروپا بازی کند.»
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید