کد خبر : 887112

با حذف عراق از جام ملت‌های آسیا و نمایش نه چندان عالی؛ احتمال تمدید قرارداد بشار رسن با پرسپولیس قوت گرفت!

پارس فوتبال نوشت : قرارداد بشار رسن با پرسپولیس در پایان فصل خاتمه می‌یابد و به همین دلیل برانکو از مدت‌ها پیش به شدت اصرار داشته باشگاه قرارداد این بازیکن را تمدید کند. او یکی از بازیکنان مورد علاقه برانکو است که در دوران محرومیت هم خیلی به پرسپولیس کمک کرد. پروفسور به تازگی در مورد رسن گفته بود:
«منابع مالی باشگاه‌های ایرانی محدود است و ما نمی‌توانیم بازیکن خارجی چند میلیون دلاری بگیریم. در این میان اگر قرار باشد بازیکن خارجی چند صد هزار دلاری بگیریم، باید نهایت وسواس و دقت را به خرج دهیم و درست بزنیم وسط خال؛ مثل اتفاقی که در مورد بشار رخ داد و ما به خال زدیم.»
خبر فوق العاده برای پرسپولیسی‌ها و برانکو از شاه ماهی خارجی
با وجود این همه تلاش‌های چند ماه گذشته باشگاه برای تمدید با رسن بی نتیجه باقی ماند، چرا که او هرگونه مذاکره و توافقی را به بعد از جام ملت‌ها موکول کرده بود. روزی که بشار به پرسپولیس آمد، گفت که هدفش این است از این تیم به اروپا برسد. در همین راستا شاید او حضور مؤثر در جام ملت‌ها را هم کمکی در مسیر کوچش به قاره سبز تلقی می‌کرد، اما حالا حذف زودهنگام عراق کار را برای او سخت کرده است و پرسپولیسی‌ها را امیدوار به ماندن او.
از ۴ بازی عراق در جام ملت ها، بشار تنها در ۲ مسابقه برابر یمن و قطر فیکس بود و در ۲ بازی دیگر به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد.
او در این تورنمنت تنها یکی از گل‌های عراق را برابر یمن به ثمر رساند که آن هم با چاشنی بخت و اقبال همراه بود. البته رسن در دقایق پایانی بازی با قطر یک پاس خوب هم به همبازی اش داد که می‌توانست نتیجه بازی را عوض کند، اما مهاجم عراق قدر این فرصت را ندانست.
خبر فوق العاده برای پرسپولیسی‌ها و برانکو از شاه ماهی خارجی
با این اوصاف بعید به نظر می‌رسد حداقل به خاطر نمایش بشار در این تورنمنت، مشتری اروپایی خاصی سراغ او بیاید. در این شرایط شاید تنها رقبای پرسپولیس برای در اختیار گرفتن رسن، تیم‌هایی از حاشیه خلیج فارس باشند.
یادمان باشد رسن تا به حال برای پرسپولیس چه در مسابقات لیگ و چه در رقابت‌های آسیایی گلزنی نکرده و حالا با حضور امثال سروش رفیعی و مهدی ترابی کارش در ترکیب سرخپوشان سخت خواهد شد، با وجود این برانکو قطعا دوست دارد بشار را نگه دارد؛ آنچه شاید عدم درخشش مورد انتظار رسن در جام ملت ها، به وقوعش کمک کند. به علاوه فراموش نکنیم ناکامی عراق در راهیابی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا کمک خواهد کرد بشار مدتی را استراحت کند. به این ترتیب حتی احتمال حضور او در بازی حذفی روز ۱۱بهمن برابر سپیدرود هم وجود دارد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید