شمانیوز

تیم پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل پدیده در ضربات پنالتی پیروز شد.

پخش زنده دیدار پرسپولیس و پدیده

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و پدیده در چارچوب مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی امروز دوشنبه به مصاف هم می‌روند.

دیدار شاگردان برانکو و یحیی گل محمدی، ۲۹ بهمن از ساعت ۱۷:۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

تیم پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی مقابل پدیده در ضربات پنالتی پیروز شد.

مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی؛ دوشنبه: ۹۷/۱۱/۲۹؛ ساعت ۱۷:۱۵ استادیوم: آزادی/ تماشاگر: ... داور: اشکان خورشیدی؛ کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی؛ داور چهارم: حسن اکرمی/ کمک داوران اضافی: یاسر همرنگ و محمد عطایی؛ ناظر: ایرج نظری. پرسپولیس علیرضا بیرانوند سید جلال حسینی شجاع خلیل‌زاده مهدی شیری شایان مصلح کمال کامیابی‌نیا احمد نوراللهی سروش رفیعی سیامک نعمتی مهدی ترابی علی علیپور سرمربی: برانکو ایوانکوویچ پدیده مشهد میلاد فراهانی محمدحسین مرادمند سید عبدالله حسینی مرتضی منصوری علی نعمتی مسعود ریگی اکبر صادقی محمد قاسمی‌نژاد امین قاسمی‌نژاد محمدمهدی مهدی‌خانی یونس شاکری سرمربی: یحیی گل‌محمدی اخطار محمدحسین مرادمند(25) از پدیده شرح گل
پرسپولیس صفر - پدیده ۱ (دقیقه ۱۲: محمدمهدی مهدی‌خانی): پاس روی پای زیبا از امین قاسمی‌نژاد به پشت مدافعان پرسپولیس را محمدمهدی مهدی‌خانی با فرار سریع و ضربه چیپ دقیق از کنار دستان بیرانوند عبور داد و در ادامه تلاش شایان مصلح برای دفع توپ حاصلی به همراه نداشت تا گل اول پدیده به ثمر برسد. پرسپولیس ۱ - پدیده ۱ (دقیقه ۲۰: شایان مصلح): کرنری که عبدالله حسینی به پرسپولیس داده بود را مهدی ترابی با سانتری دقیق به محوطه جریمه فرستاد تا ضربه سر شایان مصلح گل تساوی سرخ‌ها را رقم بزند.
شرح نیمه اول هر دو تیم در ۴۵ دقیقه ابتدایی جانب احتیاط را در دستور کار قرار دادند و بازی جذابی رقم نزدند؛ شاگردان گل‌محمدی در شروع مسابقه نمایش بهتری داشتند و عملکردی داشتند که پرسپولیس به کار دفاعی روی بیاورد؛ تلاش پدیده از سوت آغاز بازی خیلی زود نتیجه‌بخش شد و این تیم در دقیقه ۱۲ با ضربه خوب محمدمهدی مهدی‌خانی به گل رسید، اما پرسپولیس تنها هشت دقیقه بعد پاسخ این گل را با ضربه سر شایان مصلح داد؛ در ادامه مسابقه هیچ یک از دو تیم موقعیت خطرناکی روی دروازه یکدیگر نداشتند و با ترسِ گل خوردن کارشان را دنبال کردند که همین مسئله موجب شد تا توپ در میانه میدان گردش داشته باشد و در نهایت دو تیم با تساوی به رختکن بروند.
شرح نیمه دوم شاگردان گل‌محمدی برخلاف ابتدای بازی، در نیمه دوم بیشتر روی به کار‌های دفاعی آوردند و همین مسئله موجب شد تا سرخ پوشان فضای بیشتری برای ایجاد حملات پیدا کنند؛ برانکو با تغییرات هجومی سعی در برتری و پایان مسابقه در ۹۰ دقیقه را داشت، ولی بازیکنان پدیده با نمایشی منطقی اجازه حملات خطرناک به پرسپولیس را ندادند و دروازه خود را بسته نگه داشتند؛ سرخ‌ها در نیمه دوم بیشتر برنامه خود را روی ایجاد موقعیت با فرار‌های سریع، تکنیک، پاس‌ها و شوت‌های مهدی ترابی گذاشته بودند، ولی هیچ یک از حملاتی که این ستاره پرسپولیس به وجود آورد، ثمربخش نبود؛ پدیده که تنها یک موقعیت در ثانیه‌های پایانی نیمه دوم داشت، درآستانه باز کردن دروازه پرسپولیس رفت که واکنش خوب بیرانوند مانع از گلزنی آن‌ها شد تا دو تیم کارشان را در وقت‌های اضافه دنبال کنند.
لحظات حساس دقیقه ۳: کرنری که مهدی‌خانی با فرار از سمت چپ زمین گرفته بود را محمد قاسمی‌نژاد به محوطه ۶ قدم ارسال کرد که به طور اتفاقی توپ درآستانه تبدیل شدن به گل بود، اما مدافعان پرسپولیس توپ را از روی خط دروازه برگشت دادند. دقیقه ۳: شوت شاکری بعد از اوت بلند از سمت راست زمین، بی‌دقت بود و از بالای دروازه پرسپولیس به بیرون رفت. دقیقه ۵: سانتر خطرناک سروش رفیعی را فراهانی جمع کرد. دقیقه ۲۲: ضربه امین قاسمی‌نژاد به کمر مهدی‌خانی برخورد کرد و مقابل پای شاکری افتاد که بیرانوند زودتر از او و همچنین محمد قاسمی‌نژاد توپ را در اختیار گرفت. دقیقه ۴۵: شوت داخل محوطه محمد قاسمی‌نژاد به صورت شایان مصلح برخورد کرد و دفع شد که در این صحنه وینگر پدیده اعتقاد به خطای هند پنالتی داشت. دقیقه ۵۳: پاس به عقب نعمتی شوت کم‌قدرت رفیعی از فاصله ۳۰ متری، دقت لازم را نداشت و به بیرون رفت. دقیقه ۶۰: شوت مهدی ترابی به مرکز دروازه پدیده را فراهانی جمع کرد. دقیقه ۶۳: اشتباه در خط دفاعی پدیده و ناهماهنگی عبدالله حسینی و فراهانی نزدیک بود کار دست پدیده بدهد که ضربه مهدی ترابی در شرایطی نه چندان متعادل، به تور کنار دروازه برخورد کرد. دقیقه ۷۳: پاس به عقب ترابی که دو مدافع پدیده را فریب داد و پاس کات‌بک مصلح از جناح چپ زمین به پشت محوطه جریمه را بشار رسن با شوت زمینی پای چپ زد، ولی ضربه کم‌دقت او به بیرون رفت. دقیقه ۷۷: ارسال ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین و ضربه سر کامیابی‌نیا با فاصله کمی از کنار دروازه پدیده به بیرون رفت. دقیقه ۷۹: پرتاب اوت بلند خلیل‌زاده و ضربه پشت سر مصلح را مدافعان پدیده سراسیمه دفع کردند. دقیقه ۸۱: پاس فرار از مهدی ترابی و سانتر تند و تیز مصلح را فراهانی در دو مرحله مُشت کرد. دقیقه ۸۲: ارسال نوراللهی و ضربه سر علی علیپور در اختیار فراهانی قرار گرفت.
ضربات پنالتی پرسپولیس صفر - پدیده صفر: شوت بشار رسن به بدترین شکل ممکن زده شد و با فاصله زیاد از بالای دروازه پدیده به بیرون رفت. پرسپولیس صفر - پدیده ۱: در حالی که بیرانوند به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، ضربه زمینی برزای برخلاف جهت او تبدیل به گل شد. پرسپولیس ۱ - پدیده ۱: شوت نوراللهی به سمت راست دروازه و برخلاف جهت فراهانی رفت و وارد دروازه شد. پرسپولیس ۱ - پدیده ۱: شوت ریگی دقت لازم را نداشت و در شرایطی که بیرانوند به سمت چپ شیرجه زده بود، از روی تیرک عمودی دروازه پرسپولیس راهی اوت شد. پرسپولیس ۲ - پدیده ۱: پنالتی بودیمیر به مرکز دروازه تبدیل به گل شد و فراهانی نتوانست توپ را مهار کند. پرسپولیس ۲ - پدیده ۱: باز هم در حالی که بیرانوند به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، شوت مرادمند مثل ریگی از بالای دروازه به اوت رفت. پرسپولیس ۲ - پدیده ۱: شوت بغل پای مهدی شیری به سمت راست و بالای دروازه به اوت رفت و حاصلی به همراه نداشت. پرسپولیس ۲ - پدیده ۱: علی نعمتی بعد از دو مکث، ضربه بدی به توپ زد تا بیرانوند با شیرجه به سمت راست دروازه توپ را مهار کند. پرسپولیس ۳ - پدیده ۱: ضربه چیپ علی علیپور به زیباترین شکل ممکن زده شد و در حالی که فراهانی به سمت راست دروازه شیرجه رفته بود، گل سوم پرسپولیس در ضربات پنالتی را رقم زد.
در حاشیه * ترکیب پرسپولیس در بازی امروز، نسبت به مسابقه اخیرش در لیگ برتر برابر استقلال خوزستان ۳ تغییر داشته که احمد نوراللهی، سروش رفیعی و سیامک نعمتی جانشین بشار رسن، امید عالیشاه و ماریو بودیمیر شدند. * سعید صادقی و حسین مهربان، دو بازیکنی هستند که برخلاف دیدار اخیر پدیده مقابل صنعت نفت آبادان در ترکیب حضور ندارند و به جای آن‌ها محمد قاسمی‌نژاد و یونس شاکری بازی می‌کنند. * در دقیقه ۲۳ پس از آنکه مهدی‌خانی اجازه زدن ضربه شروع مجدد به بیرانوند را نداد، درگیری لفظی بین بازیکنان دو تیم به وجود آمد که میانجی‌گری نفرات با تجربه به این قائله خاتمه داد. * علی علیپور بخاطر برخوردی که در نیمه اول با مرادمند داشت، در نیمه دوم با سر بانداژ شده به زمین بازگشت. * سید جلال حسینی به دلیل مصدومیت در دقیقه ۸۵ از زمین بیرون رفت تا نادری جانشین او شود.
حجم ویدیو: 22.67M | مدت زمان ویدیو: 00:02:09
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied