شمانیوز
کد خبر : 891984

بعید به نظر می‌رسد سانتیاگو سولاری فصل بعد نیز شانسی برای هدایت رئال مادرید داشته باشد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از "ورزش سه" : ناکامی در لالیگا و کوپا دل ری با قبول دو شکست متوالی از بارسلونا در روز‌های اخیر، شرایط را برای ماندن سانتیاگو سولاری در فصل بعد دشوار ساخته و حتی در صورت فتح لیگ قهرمانان که با شرایط فعلی دشوار به نظر می‌رسد هم ممکن است سولاری فصل بعد جایی روی نیکمت رئال مادرید نداشته باشد. نشریه آ. اس، سه گزینه احتمال کهکشانی‌ها برای فصل بعد را معرفی کرده است.
گزینه های سرمربی گری رئال مادرید مشخص شدند یوواخیم لوو. سرمربی تیم ملی آلمان همیشه یکی از گزینه‌های ثابت رئال مادرید بوده و همه ویژگی‌های مورد نظر پرز از جمله کلاس بالای کاری، سیستم مورد استفاده رو به پیشرفت، ارتباط خوب با رسانه‌ها و یک رویه موفق و مستمر را در اختیار دارد. به جز جام جهانی ۲۰۱۸، عملکرد یوواخیم لوو طی این سال‌ها در تیم ملی آلمان بسیار خوب بوده است. سرمربی خوش سیمای آلمانی اخیرا اشاره کرد که به آینده نیز فکر می‌کند و امکان بازگشت به عرصه باشگاهی وجود دارد. یوواخیم لوو خودش مدعی شد ترجیح می‌دهد خارج از آلمان مربیگری کند و رئال مادرید می‌تواند یک گزینه جذاب برای او باشد. گزینه های سرمربی گری رئال مادرید مشخص شدند ماکسی آلگری: هدف فعلی سرمربی یوونتوس فتح لیگ قهرمانان بعد از دو دهه با جذب بازیکنانی مانند کریستیانو رونالدو است، اما شکست ۰-۲ برابر اتلتیکومادرید در بازی رفت، این هدف را در معرض خطر قرار داده است. بیانکونری در سال‌های اخیر دو بار تحت هدایت آلگری به فینال رسیده که بارسلونا و رئال مادرید مانع تاجگذاری او در اروپا شده اند. در ایتالیا، رکورد آلگری فوق العاده بوده و پنج اسکودتو و چهار کوپا، یوونتوس وی را بی رقیب ساخته است. در ۱۸۴ بازی، یوونتوس با آلگری تنها ۳۲ بار مغلوب شده و این تئوریسین ایتالیایی می‌تواند گزینه فوق العاده‌ای برای پرز محسوب شود. گزینه های سرمربی گری رئال مادرید مشخص شدند مائوریتسیو پوچتینو این سرمربی جوان فصل قبل نیز در لیست پرز قرار داشت، اما قرارداد بلندمدت وی با تاتنهام اجازه حضور پوچه را در برنابئو نداد. سال‌ها قبل و با انتقال ستاره هایی، چون لوکا مودریچ و گرت بیل، رئال مادرید مشتری خوبی برای تاتنهام محسوب می‌شد، اما رئیس باشگاه از این روند خسته شده و قصد دارد موجبات ماندن ستاره هایی، چون هری کین و کریستن اریکسن را فراهم کند.
نکات اماری جالب سولاری در رئال مادرید
بازیکن سابق اسپانیول نه تنها متخصص کار با جوانان و موفقیت با تاتنهام علیرغم بودجه ضعیف این باشگاه بوده، بلکه هیچ سنخیتی با بارسلونا ندارد و مسلط به زبان اسپانیایی نیز هست؛ موردی که برای فلورنتینو پرز اهمیت زیادی دارد.
به استثنای یک وقفه، باخت عجیب ۳ بر صفر هفته قبل برابر ایبار، دوران مربیگری سولاری با در نظر گرفتن آمار و اعداد، موفق و درخشان بوده. مادرید به‌عنوان صدرنشین به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا راه یافته و اگرچه در لالیگا پنجم است، اما بدون در نظرگرفتن بازی‌های دیشب سه امتیاز با صدرنشین فاصله دارد.
گزینه های سرمربی گری رئال مادرید مشخص شدند
سانتیاگو برنابئو در جریان پیروزی برابر والنسیا نشانه‌های امیدوارکننده‌ای را مشاهده کرد و به طور خاص دنی کارواخال فوق‌العاده بود. این مدافع راست به تازگی از مصدومیت برگشته و به نظر می‌رسد شرایط ایده‌آلی داشته باشد، در طول مسابقه سمت چپ والنسیا را آزار داد و میهمان راه حلی برایش پیدا نکرد. سانتر او با اشتباه دانیل واس به گل اول رئال مبدل شد و او حرکتی را شروع کرد که با لوکاس واسکس به سرانجام رسید و خیال رئال با زدن گل دوم راحت شد. بال تیم ملی اسپانیا هم که چهارشنبه به رم گل زده بود با این گل انرژی و توانش را ثابت کرد. همچنین تیبو کورتوآ که در پایتخت ایتالیا درخشیده بود، یک بازی عالی دیگر را پشت سر گذاشت و هر چه به سمتش آمد را دفع کرد، اما اینکه کورتوآ باید در بهترین شرایط باشد نشان‌دهنده یک مشکل بزرگ برای رئال است یعنی دفاع آسیب‌پذیرش. تیم سولاری در نیمه اول مسلط بود هرچند تا حدی به خاطر عقب کشیدن والنسیا نتوانست گل دیگری بزند و وقتی والنسیا جرات حمله پیدا کرد، ناگهان مادرید به دردسر افتاد. میهمان فرصت‌های زیادی به دست آورد و اگر ناکارآمدی‌اش در زدن ضربه آخر و کورتوآ نبود، نه تنها می‌توانست به گل تساوی برسد بلکه گل برتری را هم می‌زد. سانتی مینا و گابریل دو موقعیت خوب را خراب کردند و کورتوآ با یک ابرواکنش، هموطنش میشی باتشوایی را ناکام کرد که بازیکن قرضی چلسی با ناباوری از این صحنه عبور کرد. با زدن گل دوم توسط واسکس، دقایق پایانی با آرامش بیشتری سپری شد، اما در یک مسابقه دیگر ممکن است به راحتی بازنده شوند. رئال از زمان آمدن سولاری ضرباهنگ خوبی پیدا کرده و شرایط ایده‌آلی به دست آورده، اما نباید غافل شد از اینکه تیم بر اسب شانس سوار است و راهی طولانی در پیش دارد. سولاری همچنین شاخه زیتونی به ایسکو داد و این بازیکن را در ۱۳ دقیقه آخر به بازی آورد تا شایعات درگیری این دو نفر از بین برود. ایسکو که مقابل رم روی نیمکت هم نبود، در فرصت اندکش نشان داد توانایی‌های غیرقابل انکاری دارد اگرچه با مربی تیم اختلاف نظر داشته باشد. با توجه به شکنندگی دفاع رئال، مربی باید هوشمندانه این بازیساز را کنار خودش حفظ کند تا بتواند همزمان با سامان دادن به اوضاع دفاعی به گلزنی و گل‌سازی ایسکو متکی باشد برابر رقبایی که بهتر از والنسیا از فرصت‌های‌شان استفاده می‌کنند. نکات آماری در غیاب تونی کروس و کاسمیروی مصدوم و در حالی که سولاری علاقه‌ای به استفاده از ایسکو نداشت، فرصت بازی به مارکوس یورنته رسید که مقابل رم درخشیده بود. در این بازی هم او در خط میانی عالی بازی کرد و ۲/۹۵ درصد پاس‌هایش به مقصد رسید که این آمار در زمین حریف صددرصد بود. مارسلینو گارسیال تورال مربی والنسیا از سال ۲۰۰۶ نتوانسته در سانتیاگو برنابئو به پیروزی برسد، او در آن سال با رکرتیوو اوئلوا، رئال را شکست داد، اما در این ۱۲ سال با راسینگ سانتاندر، رئال ساراگوسا، سویا و ویارئال نتوانسته در زمین مادرید برنده شود.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه