کد خبر : 893929

دلایلی برای خاص بودن

دربی پیش رو را می‌توان از خاص‌ترین دربی‌های تاریخ دانست. دیداری که هر دو تیم از اوضاع مناسبی در آیتم‌های مختلف برخوردارند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز به نقل از "ورزش سه" : دیدار روز آینده دو تیم پرسپولیس و استقلال قطعا یکی از ویژه‌ترین دربی‌های تاریخ لیگ برتر است، نه فقط به دلیل اهمیتی که در سرنوشت نهایی لیگ دارد بلکه وقتی از نظر اماری هم عملکرد دو تیم را بررسی می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که یک بازی نزدیک و هیجان انگیز در راه است. براساس امار ارائه شده از سایت www.yazdah.net متوسط مالکیت توپ پرسپولیس و استقلال تا پایان هفته بیست و دوم به ترتیب ۵۹ و ۵۸/۴ درصد است و تفاوت دو تیم در این زمینه، کمتر از یک درصد است. قسمت متوسط تعداد پاس را ببینیم. تفاوت در این زمینه، فقط یک پاس در هر ۹۰ دقیقه است. در دقت پاس هم همانطور که در تصویر می‌بینید عملا فاصله چندانی تیم‌های اول و دوم جدول وجود ندارد. در شوت به چارچوب و تعداد موقعیت نکته جالبی وجود دارد. پرسپولیس متوسط شوت به دروازه اش بالاتر از استقلال است، اما تعداد شانس خلق شده از طرف استقلال در هر بازی کمی بالاتر است، این تفاوت به اندازه ۰/۳ درصد است.
دربی فردا بازی مرگ و زندگی است به هرحال از هر زاویه که به دربی پیش رو نگاه می‌کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست و باید منتظر تقابل دو تیم خوب و با کیفیت باشیم. تا پایان فصل جاری لیگ برتر ۸ راند دیگر مانده و نتیجه بازی فردا نه فقط روی سرنوشت پرسپولیس و استقلال، بلکه روی سرنوشت دیگر تیم‌های بالانشین جدول هم اثرگذار خواهد بود. نکته جالب‌تر اینکه استقلال بهترین امار دفاعی لیگ را تا اینجای کار ثبت کرده، چون کمترین گل خورده را دارد، اما همانطور که در تصویر می‌بینید، به طور متوسط بیشتر از پرسپولیس به حریفش شانس گل داده است.
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید