کد خبر : 893967

تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس درحالی هشتاد و نهمین دیدار تاریخ خود را آغاز کردند که موقعیت دو تیم در جدول رده بندی و نتیجه بازی روی این دیدار تاثیر مستقیم گذاشته است.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از مهر: هشتاد و نهمین دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس در هفته بیست و سوم هجدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۶ امروز شنبه در ورزشگاه آزادی تهران به میزبانی سرخپوشان آغاز شد که نیمه اول با برتری یک بر صفر سرخپوشان به پایان رسید. احمد نورالهی (۲۰) برای پرسپولیس گل زد. شکان خورشیدی قضاوت این دیدار بر عهده دارد.
نتیجه دربی98 در نیمه اول
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، آرمین سهرابیان، روزبه چشمی، پژمان منتظری، میلاد زکی پور، علی کریمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، آیاندا پاتوسی، ایسما و گادوین منشأ. ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، مهدی شیری، محمد نادری، کمال کامیابی نیا، احمد نورالهی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، ماریو بودیمیر و علی علیپور. دقیقه یک: استقلالی‌ها از همین دقیقه اول تلاش کردند نبض بازی را در اختیار بگیرند. بازیکنان این تیم با پاس‌های پرتعداد سعی در نزدیک شدن به دروازه پرسپولیس را داشتند. دقیقه ۳: ضد حمله پرسپولیس فرصت را برای نزدیک شدن به دروازه استقلال فراهم کرد اما علی کریمی روی علی علیپور مرتکب خطا شد تا سرخپوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شوند. این ضربه ثمری برای سرخپوشان نداشت. دقیقه ۵: استقلال صاحب اولین ضربه کرنر شد که این ضربه را پاتوسی روی دروازه ارسال کرد که این ضربه را منشأ به سمت دروازه زد اما بیرانوند توپ را مهار کرد. دقیقه ۱۰: بعد از حملاتی که استقلال روی دروازه پرسپولیس پی ریزی کرد، شاگردان برانکو تلاش کردند از زیر فشار ابتدایی حریف خارج شوند. دقیقه ۱۵: استقلال از جناح راست سرخپوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. این ضربه را پاتوسی روی دروازه ارسال کرد اما در یک رفت و برگشت توپ در اختیار بیرانوند قرار گرفت. دقیقه ۱۸: استقلال صاحب دو ضربه کرنر پیاپی شد که ثمری برای این تیم نداشت تا دروازه‌ها همچنان بدون خطر جدی بمانند. دقیقه ۲۰: خطای سهرابیان روی بودیمیر پرسپولیس را از جناح راست یک ضربه ایستگاهی کرد که این ضربه را ترابی ارسال کرد و با ضربه سر به کرنر رفت. ضربه کرنر را احمد نورالهی با ضربه سر به گل برتری سرخپوشان تبدیل کرد. دقیقه ۲۶: پرسپولیس که تلاش می‌کرد جلوی حملات استقلال را بگیرد با استفاده از ضد حمله روی دروازه استقلال خطرساز شد اما ضربه آخر کامیابی نیا در اختیار رحمتی قرار گرفت. دقیقه ۳۲: سرخپوشان که از زیر فشار دقایق ابتدایی حریف خارج شده بودند نمایش بهتری در این دقایق داشتند و با پاس‌های کوتاه به دروازه استقلال نزدیک شدند و صاحب یک موقعیت خوب شدند اما مدافع استقلال به موقع رسید و اجازه باز شدن دروازه رحمتی برای دومین بار را نداد. دقیقه ۳۶: همکاری خوب بازیکنان پرسپولیس پشت محوطه جریمه فرصت شوتزنی را برای نورالهی فراهم کرد که ضربه محکم این بازیکن را رحمتی به خوبی مهار کرد. دقیقه ۴۳: حرکت استقلالی‌ها درون محوطه جریمه پرسپولیس با خطای کامیابی نیا مواجه شد که اشکان خورشیدی اعلام ضربه پنالتی کرد اما این تصمیم با واکنش تند پرسپولیسی‌ها مواجه شد. در نهایت پس از کش و قوس چند دقیقه‌ای ضربه پنالتی تأیید شد. دقیقه ۴۵: این ضربه پنالتی را فرشید اسماعیلی در دقیقه ۴۵ به بیرون زد. او قصد داشت ضربه را چیپ وارد دروازه کند که توپش از بالای دروازه به بیرون رفت. میلاد زکی پور، شجاع خلیل زاده و علیرضا بیرانوند در نیمه اول از اشکان خورشیدی کارت زرد دریافت کردند.
نتیجه دربی98 در نیمه اول
نتیجه دربی98 در نیمه اول
نتیجه دربی98 در نیمه اول
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید