کد خبر : 897056

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به شناختی که از خلقیات کی‌روش داریم، بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسؤولان فدراسیون هم ورود کند.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از فارس، احمدرضا براتی، رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره اظهارات اخیر کارلوس کی روش، اظهار داشت: فدراسیون فوتبال به کلیه تعهدات مالی و غیر مالی خود در قبال ایشان عمل کرده است و از این حیث تقصیری متوجه فدراسیون فوتبال نیست. البته محدودیت‌های مالی بین المللی برای جا به جایی پول در کلیه تراکنش‌های بین الملللی منتسب به جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که این موضوع هم اختصاص به فدراسیون فوتبال ندارد و البته همه ایرانیان و غیر ایرانیان از این مشکل و محدودیت آگاهی دارند.
شکایت فدراسیون فوتبال از کی‌روش! وی ادامه داد:در سوی مقابل، آقای کی روش که خود را علاقه‌مند به ایرانیان می‌دانند بهتر بود با شکیبایی بیشتری رفتار می‌کردند و اینکه ایشان در مصاحبه‌های خود به صورت مستمر اصرار دارند اتهاماتی را متوجه فدراسیون نمایند علاوه بر آنکه با ادعای ایشان مبنی بر علاقه مندی به ایرانیان منافات دارد همچنین مغایر و مخالف مقررات و کد‌های اخلاق فیفا می‌باشد و قابل پیگرد قانونی است. به عنوان مثال و در حالیکه همگان اذعان دارند کمپ قطر در حال حاضر در زمره بهترین کمپ‌های دنیا و حتی بهترین آن‌ها است و بزرگترین تیم‌های ملی و باشگاهی جهان هم دراین کمپ حاضر می‌شوند، اما ایشان به صورت عجیبی حضور در این کمپ را علت ناکامی تیم ملی می‌دانند و ادعا می‌کند تیم ملی ایرانی گروگان اهداف تیم ملی قطر بوده است! و البته هر حقوقدان ورزشی می‌تواند بگوید که معنی این حرف چیست و در صورتی که ایشان نتواند این ادعا را ثابت کند چه تبعاتی برای ایشان خواهد داشت و البته باز هم ادعا‌ها و اظهاراتی از این جنس در اظهارات ایشان قابل مشاهده است.
آرامش تیم ملی و صیانت از منافع ملی وارد مجادلات کلامی با ایشان نشد و اگر چه در طول یکسال گذشته دوبار به صورت رسمی و کتبی به ایشان اخطار شد، ولی بازهم سیاست فدراسیون سیاست مدارا و حفظ آرامش بود و این موضوع رسانه‌ای نشد، اما اینک که ایشان مسوولیتی در ایران ندارد و در عین حال اصرار بر مصاحبه مداوم و جوسازی مستمر علیه فدراسیون و ارکان ورزش دارد دلیلی برای ادامه این خویشتن داری وجود ندارد و لذا فدراسیون اقدامات قانونی را برای تعقیب قانونی موضوع آغاز کرده و به این منظور با فیفا در ارتباط مستمر هستیم و همین امروز هم به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال کلمبیا و کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی مکاتبه کرده ایم و قطعا به اظهارات ایشان که خلاف کد‌های اخلاقی فیفا است رسیدگی خواهد شد.
رییس کمیته حقوقی فدراسیون با اشاره به اینکه فدراسیون در تلاش است تا بهترین انتخاب ممکن برای تیم ملی صورت گیرد یادآور شد، با وجود فضای رسانه‌ای بین المللی به وجود آمده توسط کارلوس کی روش، اما فدراسیون تلاش می‌کند تا کمترین آسیب به تیم ملی وارد شود و انشاالله در حد امکان شاهد انتخاب سرمربی مناسبی برای تیم ملی خواهیم بود.
براتی تصریح کرد: اگرچه رسیدگی‌های قانونی و حقوقی زمانبر هستند، اما در هر صورت فدراسیون در حال پیگیری حقوقی موضوع است و از سوی دیگر باتوجه به شناختی که از خلقیات کی روش داریم بعید نیست به دعوا‌های شخصی اشخاص و مسوولین فدراسیون هم ورود کند و اگر چنین اتفاق رخ دهد اصلا متعجب نخواهیم شد که در این صورت نیز پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید