شمانیوز

دومین نمایشگاه گروهی خوشنویسی، نقاشیخط و نقاشی با عنوان «دختران خیابان انقلاب» همزمان با میلاد منور حضرت زهرا(س) در فرهنگستان هنر افتتاح شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم، دومین نمایشگاه گروهی خوشنویسی، نقاشیخط و نقاشی  با عنوان «دختران خیابان انقلاب» به همت بسیج خواهران دانشگاه‌های تهران بزرگ از ساعت 16 عصر شنبه 26 بهمن ماه مصادف با میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) در فرهنگستان هنر افتتاح شد.

در این نمایشگاه که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برپا شده است، 41 اثر از 41 بانوی هنرمند با مدیریت هنری محمد بخشی‌زاده و نمایشگاه‌گردانی زهرا میرزایی به نمایش درآمده است.

به تصویر کشیدن تأثیرات انس با سیره زندگی حضرت زهرا (س) در خلق آثار فاخر هنری، نمایش جزئی از دستاورد‌های انقلاب اسلامی در تربیت هنرمندان متعهد، ارج نهادن به شخصیت زن با تأکید بر تقاوت آزادی و برهنگی، شناساندن ظرفیت‌های فراموش شده هنر ایرانی- اسلامی در میان هنرمندان، ترویج هنر والای اسلامی و فرهنگ اصیل ایرانی، پاسداشت میراث فرهنگی و دینی ایرانی-اسلامی، ارج نهادن و ترویج فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی با تکیه بر حجاب، تولید آثار فاخر هنری با موضوع زندگانی حضرت زهرا (س) و حجاب، شناسایی، حمایت و معرفی هنرمندان جوان و... را می‌توان ازجمله اهداف اصلی برپایی این نمایشگاه دانست.

علاقه‌مندان جهت بازدید از نمایشگاه «دختران خیابان انقلاب» می‌توانند تا تاریح 2 اسفند از ساعت 10 تا 20 به نشانی تهران، خیابان ولیعصر(عج)، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک 125، موسسه صبا، نگارخانه‌ فرشچیان مراجعه کنند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه