شمانیوز
کد خبر : 951765

اسپانیا جز بی مثال ترین کشورهای جهان است. وجود معماری های حیرت آوری که از قرون وسطا به یادگار مانده اند در گوشه و کنار این کشور سبب شده تا سالانه گردشگران زیادی با عضویت در تورهای گردشگری یا به صورت انفرادی خود را بدان برسانند و از زیباییش لذت ببرند. بسیار دیده شده که گردشگرانی که به اسپانیا سفر می کنند، در شهرهای بزرگ بدنبال دیدنی هستند، اما ما قصد داریم به دل باورنکردنی ترین شهرهای کوچک اسپانیا پای بگذاریم. در حقیقت، در کنار شهرهای بزرگ که بار اصلی گردشگری اسپانیا را بر دوش می کشند، سکونتگاه های کوچک زیادی وجود دارند که می توانند لحظات بکری را برایتان رقم بزنند. اگر می خواهید نام معروف ترین شهرهای کوچک اسپانیا را به فهرست مقاصد گردشگری خود اضافه کنید، ما را در ادامه مقاله بهترین شهرهای کوچک اسپانیا همراهی کنید.

اسپانیا جز بی مثال ترین کشورهای جهان است. وجود معماری های حیرت آوری که از قرون وسطا به یادگار مانده اند در گوشه و کنار این کشور سبب شده تا سالانه گردشگران زیادی با عضویت در تورهای گردشگری یا به صورت انفرادی خود را بدان برسانند و از زیباییش لذت ببرند. بسیار دیده شده که گردشگرانی که به اسپانیا سفر می کنند، در شهرهای بزرگ بدنبال دیدنی هستند، اما ما قصد داریم به دل باورنکردنی ترین شهرهای کوچک اسپانیا پای بگذاریم. در حقیقت، در کنار شهرهای بزرگ که بار اصلی گردشگری اسپانیا را بر دوش می کشند، سکونتگاه های کوچک زیادی وجود دارند که می توانند لحظات بکری را برایتان رقم بزنند. اگر می خواهید نام معروف ترین شهرهای کوچک اسپانیا را به فهرست مقاصد گردشگری خود اضافه کنید، ما را در ادامه مقاله بهترین شهرهای کوچک اسپانیا همراهی کنید.

 

سویر Soller

وجود کافه های روباز و رنگارنگی که در کنار سواحل سویر بنا شده، بقدری دلفریب و خاطره ساز خواهد بود که هر کدام از گردشگران ساعاتی را درون این کافه ها سپری می کنند و از بودن در چنین فضاهای دلچسبی لذت می برند. آمار بدست آمده از گردش مالی سویر بخوبی نشان می دهد که این کافه و رستوران ها توانسته اند علاوه بر جذب گردشگران بین المللی، ارزآوری قابل قبولی نیز داشته باشند. پس، اگر روزی گذرتان به این مورد از باورنکردنی ترین شهرهای کوچک اسپانیا افتاد، ساعاتی از روز را در یکی از این کافه ها بنشینید و با سفارش یک خوراک ایده آل ساعات خوشی را برای خود رقم بزنید.

سویر Soller

 

فریگیلیانا Frigiliana

یکی از مناطق اسپانیا که سالانه گردشگران ماجراجوی کم تعدادی را نیز به خود می بیند، فریگیلیاناست. این شهر که در میان دیواره هایی سفید رنگ کوچه های تنگ و باریک خود محصور شد. گردشگرانی که به این مکان سفر می کنند، این فرصت را دارند که علاوه بر تماشای زیبایی های بی مثال این مورد ار معروف ترین شهرهای کوچک اسپانیا، از آب و هوای مطلوب نیز بهره مند شوند؛ به ویژه اگر در ماه های سرد سال و زمستان سری به این مکان بزنند، چرا که در این زمان بیش از هر وقت دیگری شرایط آب و هوایی باب میل گردشگران خواهد بود. زمانیکه به این فریگیلیانا پای بگذارید، با رستوران های روباز چشم نوازی رو به رو می شوید که بر روی سقف های خود امکانی را فراهم آورده اند که بازدیدکنندگان به آنجا مراجعه کرده و تمام زیبایی ها را به صورت یکجا ببینند.

 

Frigiliana

 

بسالو Besalu

این مورد از بهترین شهرهای کوچک اسپانیا، بسالو نام دارد. وجود پل های تاریخی که معماری قرون وسطایی دارند، ساختمان هایی افسانه ای که درباره آنها داستان های جن و پری نقل شدند، خیابان های سنگفرش شده و مجسمه های سنگی زیبا بقدری حیرت آور بوده که متخصصان را نیز انگشت به دهان ساخته و چشم ها را بر روی خود خیره کرد. در تاریخچه این شهر کوچک آمد که این شهر از یهودیانی که روزگاری ساکن این منطقه بوده اند، به جای مانده و توانسته است بعد از گذشت سال ها همچنان همگان را مبهوت خود سازد. گواه این ادعا نیز وجود کنیسه و حمام های منصوب به دین یهود بوده که در برخی از مناطق این شهر دیده می شوند.

 

بسالو Besalu

 

روندا

اگر می خواهید که تلاقی فرهنگ، تاریخ و سنت های کاملا متفاوت را در یک شهر ببینید، به روندا سفر کنید، چرا که در این شهر به بهترین شکل ممکن این ادغام دیده می شود. از یک سو بخش های به جا مانده از دوره موروها و از سوی دیگر شهرک مربوط به دوره رنسانس که از قرن پانزدهم میلادی به جای مانده، باعث شد تا گردشگران به این شهر سفر کنند و با جلوه های زیبایی مواجه شوند؛ جلوه هایی که به جا مانده از تاریخ و فرهنگ دوران گذشته بوده و با ظرافت توانسته علاقمندان به تاریخ، هنر و فرهنگ را تحت تأثیر خود قرار دهند. در میانه این شهر، پلی سنگی ساخته شده که به وسیله آن این دو بخش از شهر با یکدیگر مرتبط شده اند و شما می توانید با پیاده روی روی این پل میان دو فرهنگ متفاوت گردش کنید.

روندا

 

تلفیق حمام های عربی موجود در این شهر که به وسیله مسئولان فرهنگی و تاریخی محافظت شده، در کنار آمفی تئاترهایی که از روم باستان الهام گرفته اند، یکی از ده ها نمونه بازر این آمیختگی هستند؛ آمیختگی منحصر بفردی که از حدود 15 مایلی شهر آغاز می شود و در مرکز شهر به اوج خود می رسد. اگر قصد دارید بدون ماشین زمان مسافر اعصار مختلف تاریخ باشید، سفر به این مورد از بهترین شهرهای کوچک اسپانیا را در اولویت های برنامه های گردشگری خود قرار دهید.

 

لکیتیو

این شهر که یکی از زیباترین شهرهای کوچک اسپانیا بوده، به قدری خوش منظره است که اگر ساعت ها در آن وقت بگذرانید، خسته نمی شوید. اگرچه قالب کلی لکیتیو مزین به جاذبه های طبیعی است، اما این سبب نمی شود که چشم بر روی جاذبه و مکان های ارزشمندش ببندیم، مکان هایی که از نظر ساختار داخلی و معماری خارجی بسیار باشکوه بوده و می توانند الگوی مناسبی برای سازه هایی از این دست باشند. در کنار این همه زیبایی ها البته نمی توان از مرکز کوچک ماهیگیری لکیتیو چشم پوشی کنیم؛ مرکزی که هسته اصلی ساخت شهر بوده و با تلاش های بی وقفه ماهیگیران منطقه از یک دهکده کوچک به شهری کوچک در این کشور مبدل شد. اگر روزی میهمان مردم مهربان لیکتیو شدید، از خوراکی و غذاهای خوشمزه این منطقه غافل نشوید، چرا که غفلت از آن برایتان پشیمانی به بار خواهد آورد.

 

لکیتیو

 

منبع : همگردی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه