`
شمانیوز
شما نیوز

رپرتاژ اگهی

این 5 جهانگرد تاریخی را بشناسید!

در گذشته امکان رزرو هتل از (https://www.alibaba.ir/hotel) نبود. در آن دوران سفرها هم به سادگی انجام نمی‌شد. یک جهانگرد سالیان سال در سفر بود تا بتواند از جاهای مختلف دنیا دیدن کند. در این مقاله قصد داریم تا 5 جهانگرد تاریخی معروف را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب می‌توانید آن‌ها را بشناسید و تفکر آن‌ها را درباره سفر بدانید.

در گذشته امکان رزرو هتل از (https://www.alibaba.ir/hotel) نبود. در آن دوران سفرها هم به سادگی انجام نمی‌شد. یک جهانگرد سالیان سال در سفر بود تا بتواند از جاهای مختلف دنیا دیدن کند. در این مقاله قصد داریم تا 5 جهانگرد تاریخی معروف را به شما معرفی کنیم. به این ترتیب می‌توانید آن‌ها را بشناسید و تفکر آن‌ها را درباره سفر بدانید.

کریستوف کلمب

خب وقتی که صحبت از جهانگردهای معروف در دنیا به میان باشد، حتی کودکان هم نام کریستوف کلمب را می‌شناسند. کریستوف کلمب کسی بود که توانست قاره آمریکا را کشف کند. البته شاید واژه کشف برای قاره‌ای که قبایلی هم از قبل در آن زندگی می‌کردند، کمی عجیب باشد؛ اما به هر صورت کشورهای دیگر از وجود این قاره اطلاع نداشتند و کریستوف کلمب توانست با سفرهای خود، این قاره را پیدا و به دیگران معرفی کند.

کریستوف کلمب با وجود آنکه همواره در سفر بود؛ اما نتوانست تا شهرتی پسندیده و خوب از خود به جای بگذارد. در حقیقت او زمانی که به آمریکا رسید، افراد بسیاری را به بردگی گرفت و همراه خود به اروپا برد. البته جالب است بدانید که در اواخر عمر او، کریستوف کلمب اعتراف کرد که از این کار به شدت پشیمان است. همچنین او با همین کار باعث شد تا بیماری در اروپا به وجود بیاید. با این حال، کریستوف کلمب همیشه جزو معروف‌ترین جهانگردان تاریخی به حساب می‌آید.

ابن بطوطه

ابن بطوطه یک گردشگر مسلمان بود که در کشور مراکش دیده به جهان گشود. او در سن 23 سالگی برای بازدید از مکه، راهی سفر شد. این سفر بیش از آنکه تصور کنید به طول انجامید. او 120هزار کیلومتر را پیمود و از 44 کشور مختلف دیدن کرد.

سفر او حدود 27 سال به طول انجامید! تصور کنید! او بیشتر عمر خود را در سفر سپری کرد. حاصل این سفر، یک سفرنامه بسیار زیبا و معتبر تاریخی با نام سفرنامه ابن بطوطه شد. او در سفرهای خود از کشور ایران هم دیدن کرد. خواندن بخش سفر به ایران سفرنامه ابن بطوطه برای همه ما ایرانیان بسیار جذاب خواهد بود.

گردشگری

از نظر مسافتی که او در طول عمر پیمود، باید گفت که سفر ابن بطوطه سه برابر سفرهای کریستوف کلمب بود. به همین خاطر لقب بزرگترین جهانگرد تاریخ را به ابن بطوطه اعطا کرده‌اند. جالب است بدانید که او از لحظه به لحظه سفر خود لذت برده و از تمامی لحظات آن به خوشی یاد می‌کند.

فریتیوف نانسن

فریتیوف نانسن اولین کسی بود که توانست قله یخی گرین‌لند را فتح کند. او بیشتر از هرکسی در دنیا در اقیانوس منجمد شمالی سفر کرد. در حقیقت همه دنیا این جهانگرد را به سفر در اقیانوس منجمد شمالی و مناطق شمالی کره زمین می‌شناسند. او کسی بود که توانست تا شمالی‌ترین نقطه دنیا پیش برود. واقعاً این موضوع در زمانی که فریتیوف نانسن زندگی می‌کرد، بی‌نظیر بود. او در طول 9 ماه فقط با یک همسفر توانست در یک کپر که از جنس پوست شیرماهی و سنگ ساخته بود، سر کند.

تصور کنید که فریتیوف نانسن چطور توانست در طول زمستانی سخت، از دست خرس‌های قطب شمال جان سالم به در ببرد. شاید در ذهن خودتان بگویید که این کار دیوانگی است؛ اما او عاشقانه کاری که کرده بود را دوست داشت. در تمامی کتاب‌های مرتبط با او چنین نوشته‌اند که فریتیوف نانسن از لحظه به لحظه سفرش به قطب شمال لذت برده بود. تصور کنید، به جای آنکه اقدام به رزرو هتل کنید، در یک کپر این چنینی اقامت داشته باشید!

ژوان زانگ

ژوان زانگ یک گردشگر و جهانگرد چینی بود. جالب است بدانید که ژوان زانگ در حقیقت یک مترجم در کشور خود بود. ژوان زانگ در دوران حکومت سلسله تانگ، مکاتباتی بین چین و هند انجام می‌داد. ژوان زانگ سفری 17 ساله به هند را تجربه کرد.

او سری به کشورهای مختلف دیگر هم زد. همچنین سفرنامه‌ای مختصر از سفر طولانی خود را نیز نوشته است. کتاب سفرنامه او را به چند زبان زنده دنیا ترجمه کرده‌اند. او جزو جهانگردان بسیار جسور بود. بد نیست بدانید که ژوان زانگ چند بار از دام مرگ فرار کرد. به همین خاطر در زمینه جهانگردی شهرت بسیاری دارد.

گردشگری

ارنست همینگوی

در میان جهانگردان جوان، ارنست همینگوی الگو و الهام‌بخش بسیاری است. او در طول عمر خود سفرهای بسیاری کرد. ارنست همینگوی توانست از کشورهای مختلف و شهرهای متفاوت دنیا دیدن کند. در طول سفرهایش، ارنست همینگوی با اتکا به هنر نویسندگی، توانست تا کتاب‌های داستانی بسیار زیبا را بنوید.

برای مثال کتاب‌های شکارچی، ماهیگیر و سرباز کتاب‌هایی بودند که در کوبا، پاریس و اسپانیا نوشته بود. هر کتاب حال و هوای کشور خاصی را دارد. همین موضوع باعث شهرت بیش از اندازه کتاب‌های ارنست همینگوی شده است. در حقیقت کتاب‌های آن کاملا واقعی هستند.

با کمی ریزبینی می‌توان تأثیر فرهنگی هر کشور را روی نوشته‌های ارنست همینگوی به‌خوبی مشاهده کرد. سبک سفرهای ارنست همینگوی بسیار زیبا بود و بهتر است حتماً درباره سفرهای او بیشتر مطالعه کنید. پس این بار به جای آنکه فقط نگران رزرو هتل باشید، می‌توانید یک اثر هنری در سفرتان خلق کنید.

خب شما آیا می‌خواهید جهانگرد بعدی باشید؟ به نظرتان برای جهانگردی باید چه کار کرد؟ به نظرتان مهم‌ترین جهانگرد در تمام تاریخ چه کسی است؟

 * مطلب فوق رپرتاژ اگهی می باشد و سایت خبری شمانیوز مسئولیتی بابت آن ندارد 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها