شمانیوز

در ادامه برخی از خوراکی هایی که به سرعت اشتهای انسان را کاهش می دهد و می تواند بر روی بدن بسیاری از افراد تاثیر بگذارد را خواهیم خواند.

متاسفانه بدن برخی از افراد جامعه به بعضی از غذاها و مواد خوراکی حساس است به طوریکه می توان گفت با خوردن این نوع از خوراکی ها نیز اشتهای آن ها چندین برابر می شود ، در ادامه برخی از خوراکی هایی که به سرعت اشتهای انسان را کاهش می دهد و می تواند بر روی بدن بسیاری از افراد تاثیر بگذارد را خواهیم خواند.

 هوموس

هوموس یا حمص یکی از غذاهای ساده، سبک و مغذی است که از نخود و کره‌ی کنجد، آب لیمو، سیر، روغن زیتون و غیره تهیه می‌شود و می‌توان به عنوان یک میان وعده‌ی مناسب استفاده کرد. البته هوموس را با ترکیبات متنوع و روش‌های مختلفی تهیه می‌کنند. این غذا یا میان وعده‌ی کم کالری سرشار از پروتئین، ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی می‌باشد که با گرسنگی شما مقابله می‌کند. می‌توانید از این غذای ساده به عنوان پیش غذا یا میان وعده استفاده کنید. می‌توانید هوموس را با نان یا سالاد سبزیجاتی مانند هویج و کرفس و غیره میل کنید.

ذرت بو داده

دو فنجان ذرت بو داده‌ی کم چرب یک انتخاب سالم و خوشمزه به عنوان میان وعده محسوب می‌شود که به راحتی جلوی گرسنگی شما را می‌گیرد. علاوه بر این ذرت بو داده حاوی فیبرهای غذایی است که باعث ایجاد احساس سیری طولانی مدتی می‌شود. توجه داشته باشید که دو فنجان از این میان وعده‌ی سالم کالری زیادی هم به بدنتان نمی‌رساند و شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

آجیل

دانه‌ها و مغزهای روغنی منبع فوق‌العاده‌ی پروتئین، فیبرها و چربی‌های مفید هستند. ۳۰ عدد پسته به عنوان یک میان وعده‌ی سالم کافی است. سعی کنید تا جایی که می‌توانید آجیل خام یا بو نداده میل کنید. چون شور نیستند و سدیم زیاد وارد بدنتان نمی‌کنند. همچنین می‌توانید روی ۱۵ عدد بادام زمینی هم حساب کنید. این میزان ۸۴ کالری به بدنتان می‌رساند. از مصرف بادام و دیگر آجیل‌ها غافل نشوید.

 شکلات سیاه

یک تکه شکلات پنج سانتی متری بیش از ۱۰۰ کالری نصیبتان نمی‌کند و به عنوان یک میان وعده بسیار عالی برای شما می باشد. اما همین میزان به راحتی جلوی اشتها و میل شدیدتان به سمت مصرف شیرینی‌جات را می‌گیرد و استرستان را نیز از بین می‌برد. در بسیاری از موارد استرس و تنش‌های روحی منجر به پرخوری و ریزه خواری می‌شود.

ماست یونانی بسیاز خوشمزه

این نوع ماست حاوی پروتئین و کلسیم بیشتری از ماست‌های معمولی و یک میان وعده کم کالری و بسیار مناسب است.با مصرف ماست یونانی احساس سیری طولانی مدتی خواهید داشت.

 

منبع: ایران ناز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied