شمانیوز

یک ویروس شناس روسی گفت: هرچه هوا سردتر باشد، ویروس کرونا از امنیت بیشتری در سطوح برخوردار خواهد بود.

سرگئی نتسوف، رئیس آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک روسیه اظهار کرد: مطمئناً هرچه هوا سردتر باشد، ویروس کرونا از امنیت بیشتری در سطوح از جمله نرده‌ها، دستگیره در‌ها و وسایل منزل برخوردار خواهد بود.به گفته نتسوف در تعطیلات سال نو، ممکن است تعداد موارد روزانه ابتلا نیز افزایش یابد، زیرا افراد در ارتباط بیشتری با یکدیگر خواهند بود.

او گفت: مردم تمایل بیشتری برای تماس با یکدیگر خواهند داشت، آن‌ها در خیابان دیدار نمی‌کنند اما به کافه‌ و رستوران‌ می‌روند و در خانه به طور فعال باهم معاشرت می‌کنند. این عامل دیگری برای گسترش ویروس کروناست.ولادیسلاو ژمچوگوف، ایمونولوژیست روس در مورد وضعیت کووید ۱۹ در هوای سرد نظر کاملاً متفاوتی دارد.

به گفته او، سرمای شدید احتمال ابتلا به ویروس کرونا در خیابان را تقریباً به صفر می‌رساند.او معتقد است که ویروس فقط برای چند ثانیه در دمای ۵-۱۰ درجه زیر صفر زندگی می‌کند.آنا پوپووا رئیس اداره نظارت‌های بهداشتی روسیه گفته است که ویروس‌ها در دمای منفی ۷۰ درجه زندگی می‌کنند و هوای سرد تأثیر مثبتی بر شیوع ویروس کرونا در روسیه ندارد.

طبق پیش بینی مرکز هواشناسی روسیه، طی روز‌های آینده یخبندان‌های شدید تا ۵۰ درجه در سیبری غربی و مرکزی پیش بینی می‌شود. یخبندان‌های شدید همچنین می‌توانند در استان‌های نووسیبیرسک، تومسک، اومسک، کمرو رخ دهند. پزشکی با بمب ویتامینی به نام بامییه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied