شمانیوز

مدتی است که شنیده می‌شود در اماکن شلوغ برای پیشگیری از ابتلا به کرونا از دو ماسک استفاده کنید، اما آیا واقعا این کار اقدام مؤثری خواهد بود؟

 مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده توصیه می‌کنند که از یک ماسک دو یا چند لایه استفاده کنید و مطمئن شوید که بینی و دهان شما را به خوبی می‌پوشاند و باید تمام شکاف‌های طرفین آن بسته باشد.

دکتر دیوید همر متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه بوستون می‌گوید: در بسیاری از شرایط استفاده از یک ماسک کافی است.

با این حال، برخی از افراد که در معرض شدید خطر ابتلا قرار دارند، ممکن است دوست داشته باشند تا محافظت بیشتری از خود به عمل آورند.

در همین راستا، دکتر مونیکا گاندی متخصص بیماری‌های عفونی در دانشگاه کالیفرنیا می‌گوید که اگر می‌خواهید محافظت بیشتری داشته باشید، یکی ازگزینه‌ها استفاده از ماسک پارچه‌ای همراه با ماسک پزشکی است. این روش می‌تواند تاثیر شبیه به تاثیر استفاده از ماسک «N۹۵» ایجاد کند.

این محافظت اضافی برای افرادی که در مناطقی با سرعت انتقال بالا هستند توصیه می‌شود و اگر کسی «حداکثر» ایمنی را می‌خواهد، باید از ماسک دولایه فیلتردار استفاده کند.

او اظهار کرد که هنگام استفاده از ماسک‌های پارچه ای، مهم است که آن‌ها از مواد محکم بافته شده باشند و حداقل دولایه‌ای باشند تا از نفوذ ذرات حامل ویروس به خوبی جلوگیری کنند.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied