شمانیوز
شما نیوز

با این چند گیاه زخم های بدترکیب دهانی را درمان کنید

زخم دهان عارضه دردناکی است که بسیار آزار دهنده برای فرد می باشد اما با استفاده از روش های خانگی و طب سنتی می توان سریع تر آن را درمان کرد.

زخم دهان عارضه دردناکی است که بسیار آزار دهنده برای فرد می باشد اما با استفاده از روش های خانگی و طب سنتی می توان سریع تر آن را درمان کرد.

زخم های دهانی و یا همان آفت هایی که روی لثه , قسمت های داخلی گونه ها و لب ها ایجاد می شوند بسیار آزار دهنده و شایع می باشند که معمولا در عرض یک یا دو هفته بهبود می یابند در مطلب قبلی به طور کامل به علل و دلایل آفت پرداختیم و حالا در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به راههای درمان خانگی برای زخم های دهان روی لب و لثه می پردازیم که امید واریم با کمک از این روش ها هر چه سریعتر آفت و زخم های آزار دهنده دهان را درمان کنید.

1. درمان زخم دهان با ریشه شیرین بیان:

برای درمان ،ت و زخم دهان با شیرین بیان کافیت یک قاشق غذاخوری از ریشه شیرین بیان را له کنید و سپس آن را درون دو فنجان آب خیس کنید و اجازه دهید حدود دو یا سه ساعت در آن وضعیت بماند تا محلول درمانی شما آماده شود. حالا می توانید دهان خود را با این مایع چندین بار در روز شستشو دهید.هر روز آنرا استفاده کنید تا دهانتان بهتر شود. یکی دیگر از گزینه ها برای شما، در این مورد، استفاده روزانه از قرص های جوشان شیرین بیان است .

2. شیر نارگیل برای دمان آفت دهان :

یک قاشق غذاخوری شیر نارگیل را با کمی عسل مخلوط کنید و از این مخلوط برای ماساژ منطقه آسیب دیده خود استفاده کنید. این کار را سه یا چهار بار در روز انجام دهید. هر روز تکرار کنید تا وضعیت شما بهبود یابد. علاوه بر این، شما می توانید زخم های دهان را روزانه با شیر نارگیل شستشو دهید و ماساژ ناحیه زخم با روغن نارگیل نیز برای رفع این مشکل موثر است.

3. نمک دریایی با پراکسید هیدروژن :

دو قاشق غذاخوری نمک دریا، دو قاشق غذاخوری پتاس هیدروژن 3٪ و یک لیوان آب گرم آماده کنید ، سپس نمک دریایی و پراکسید هیدروژن را به لیوان آب اضافه کنید و با هم ترکیب کنید . در نهایت، از این مخلوط برای شستن دهان خود بدون آنکه اجازه دهید وارد گلویتان شود استفاده کنید. این فرایند را یک یا دو بار در روز تکرار کنید و هر روز ادامه دهید تا وضعیت شما بهتر شود.

4. دانه های گشنیز:

یک قاشق غذاخوری از دانه های گشنیز را به یک فنجان آب اضافه کنید و بجوشانید.سپس مایع را صاف کنید و اجازه دهید تا خنک شود. نسخه ی آماده یخود را در دهان قرقره کنید و این مراحل را ،سه تا چهار بار در روز تکرار کنید.

5. جوش شیرین نسخه دیگر درمان آفت و زخم دهان :

یک قاشق چای خوری جوش شیرین و مقداری آب آماده کنید و سپس آنها را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر نازک ایجاد شود. مخلوط را روی ناحیه آسیب دیده، قرار دهید.این راه حل را چند بار در روز تکرار کنید تا آفت و زخم دهان به طور کامل رفع شوند .

6. درمان آفت و زخم دهان باز هم با عسل :

مقداری پنبه را به سادگی، در عسل فرو ببرید و آن را روی زخم دهان خود قرار دهید.این کار را هر روز انجام دهید وتا زمانی که نتیجه را مشاهده کنید، تکرار کنید.

7. آلوئه ورا :

یک برگ آلوئه ورا را بردارید و آن را با دقت بشویید،سپس ژل را از این برگ خارج کنید و این ژل را در محل مورد نظر یعنی روی آفت و زخم دهان اعمال کنید.این روند را چند بار در روز انجام دهید و تا زمانی که نتیجه کامل را شاهد باشید هر روز این کار را تکرار کنید.گاهی اوقات شما می توانید به جای استفاده از ژل آلوئه ورا از آب آلوئه ورا استفاده کنید.

 

منبع : نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied