شمانیوز
شما نیوز

این تاول ها فقط با این روش های عجیب درمان می شود

تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است که بسیار ناخوشایند و دردناک است و باید هرچه زودتر درمان شود ، ما برای “درمان تاول پا” پیشنهاد های خوبی برای شما داریم.

تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است که بسیار ناخوشایند و دردناک است و باید هرچه زودتر درمان شود ، ما برای “درمان تاول پا” پیشنهاد های خوبی برای شما داریم.

هیچ چیزی بیشتر از یک تاول پا نمی تواند آدم را اذیت کند ، زود خوب شدنشان ،یک اتفاق خیلی خوب است و ما 15 درمان خانگی برای کمک برای اینکه بتوانید زود از شرشان خلاص شوید، را در این بخش از سلامت نمناک آورده ایم.

تاول پا، اغلب بولت های ناشی از اصطکاک و مالش زیاد پا با داخل کفش است و یا نوع دیگری از اصطکاک است ؛ این اصطکاک، باعث ایجاد یک برآمدگی نرم در پوست می شود، که از سرم و آب یا پلاسمایی شفاف پر شده، که در برابر عفونت زیر پوست محافظت می کند. این 15 درمان سریع برای بهبود تاول های پا هستند، اما بهبود همه تاول را شامل نمی شوند، موارد شدید ناشی از سوختگی، نیاز به مراقبت بهداشتی و درمان های پزشکی دارند.

1. ژل دئودورانت :

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از تاول پا، استفاده از ژل دئودورانت به همراه کفش های جدید یا مناسب است.

چه کاری باید انجام دهید:

قبل از پوشیدن جوراب و / یا کفش، حتما پاهایتان را تمیز باشد.ژل دئودورانت را به پای خود بزنید.کفش هایتان را بپوشید.تاول ها در اثر رطوبت و اصطکاک، پدید می آیند.با استفاده از دئودورانت پاهایتان خشک می شود، و از تاول زدن جلوگیری می کند.

2. چای سبز:

شما همچنین می توانید با استفاده از چای سبز از دست تاول ها خلاص شوید.سه کیسه چای سبز را در یک چهارم لیتر آب در حال جوش، بجوشانید.یک قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید.اجازه دهید که چای سرد شود، سپس آن را در یک ظرف کم عمق ریخته، و چند تکه یخ اضافه کنید تا سریعتر خنک شود.پاهای تاول زده خود را به مدت 15 تا 20 دقیقه در ظرف نگه دارید.با خواص ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی چای سبز، پاهایتان تسکین می یابند.

3. سرکه سیب:

این یکی، کمی سوزش دارد، اما برای یک تاول ترکیده هیچ چیزی بهتر از سرکه سیب نمی تواند، از عفونت آن جلوگیری کند و بهبودش را سرعت ببخشد.یک تکه پنبه بردارید و سرکه سیب را روی تاول ها بمالید.این کار را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.سرکه سیب، دارای خواص ضد باکتریایی است که باعث سرعت در بهبودی می شود، به خصوص اگر سرم های لنفاوی دیگر در زیر پوست نباشند.

4. آلوئه ورا :

ژل گیاه آلوئه ورا برای درمان زخم ها، نیش ها و سوختگی ها شناخته شده است.در اصل، تاول یک نوع سوختگی است.یک ژل آلوئه ورا بخرید و آن را دو یا سه بار در روز روی تاول ها بزنید.ساقه گیاه آلوئه ورا را بشکنید.از طول ،ساقه را به تکه های نازک ببرید.ژل را ،روی تاول ها بگذارید.تسکین و بهبودی که آلوئه ورا به پاهایتان می دهند، به دلیل خواص ضد التهابی و آنتی بیوتیکی و تسکین دهندگی آن است.

5. ویتامین E :

ژل داخل کپسول های ویتامین E، یک راه عالی برای از بین بردن زخم تاول ها و بهبود سریع آنها است.شما می توانید کرم یا ژل با روغن ویتامین E، مخلوط کنید.یا اینکه یک در انتهای کپسول، ویتامین E ایجاد کنید تا ژل آن بیرون بیاید.ژل را به تاول های خود بزنید.ویتامین E، به خاطر خواص ترمیم کنندگی و بازگردانندگی حیاتی پوست، شناخته شده است.

6. روغن کرچک :

روغن کرچک ،یکی دیگر از عوامل بهبود دهنده تاول هاست.قبل از رفتن به رختخواب، روغن کرچک را به تاول های خود بزنید.آنها را با باند گاز بپوشانید.روغن کرچک، دارای عامل ضد ویروسی، ضد باکتریایی و ضد قارچی سه گانه است.به خشک کردن تاول ها کمک می کند، اما همچنان از آنها محافظت می کند.

7. روغن فندق :

فندق ،یک روش سنتی و مفید برای بهبود زخم های پایی است که چند روز از آنها گذشته.

چه باید بکنید:

روغن فندق را به وسیله یک تکه پنبه روی تاول های خود بمالید.تاول های خود را بپوشانید و اجازه دهید ،تا شب بماند.روغن فندق، دارای خواص ضد میکروبی است و روی رطوبت تاول ها عمل می کند و به خشک شدنش کمک می کند.

8. روغن درخت چای:

روغن درخت چای ،یک روغن ضروری است که در درمان تاول های پا تاثیر می گذارد.حتما پای خود را تمیز و خشک کنید.یک تکه پنبه را در روغن درخت چای فرو ببرید و روغن را روی تاول هایتان بمالید.روی آن را بپوشانید و بگذارید، تا بماند.ترپینین-4-اول یک ماده فعال در روغن درخت چای است. خواص ضد میکروبی و خاصیت بهبود دهندگی آن ثبت شده است.

 

منبع : نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied