شمانیوز

یک خلبان برزیلی که هواپیمایش در جنگل های آمازون سقوط کرد پس از ۳۶ روز نجات یافت.

 آنتونیو تونینهو در ۲۸ ژانویه از النکویر (Alenquer) در ایالت پارا در برزیل به سمت آمازون پرواز کرده بود. مقصد وی شهر آلمیریم واقع در ایالت پارا بود اما هواپیمای سسنا ۲۱۰ او دچار نقص فنی در موتور خود شده و بنابراین آنتونیو مجبور به فرود اضطراری می شود. این خلبان ۳۶ ساله، بیشتر از یک ماه را با استفاده از نان‌هایی که با خود در سفرش آورده بود سر کرد.

در تصاویر منتشر شده از او پس از عملیات نجات لاغر شدن بسیار زیاد این خلبان دیده می‌شود. او به طور معجزه آسایی گروهی از دروگران برزیلی را پیدا می‌کند. آن‌ها برای آنتونیو آتشی را روشن کردند تا تیم جستجو بتواند او را پیدا کند.

وقتی آنتونیو به گروه نجات دهنده خود رسید آثار تشنگی، ضعف جسمانی و خراش‌هایی روی بدنش دیده می‌شد. تیم جستجو و نجات توانستند در ۶ مارس این خلبان جوان را پیدا کرده و نجات دهند. او قبل از این که به بیمارستان منتقل شود به تلویزیون برزیل رفت تا با خانواده خود دیدار کند و آن‌ها را جلوی تلویزیون در آغوش بگیرد.

آنتونیو که ۲ روز قبل از تولد ۳۶ سالگی‌اش در دچار این حادثه شد گفت: «تنها چیزی که باعث شد تا من قوی بمانم عشق و علاقه من به خانواده‌ام بود. آرزو داشتم دوباره والدین و برادر و خواهرم را ببینم. این یک داستانی از عشق و ایمان است.» او در خطاب به دروگران و کشاورزانی که به او غذا دادند گفت: «آن‌‌ها بسیار آدم‌های خوش قلبی هستند. ماریا جورج و بقیه کشاورزان، برای همه چیز از شما تشکر می‌کنم.» او افزود: «از صمیم قلب تک تک شما را دوست دارم. از تمام کسانی که از من رو برنگرداندند تشکر می‌کنم. از خدا هم تشکر می‌کنم و از نعمت‌های او سپاس‌گزارم.»

 

منبع : تالاب

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied