شمانیوز
شما نیوز

با مصرف این داروهای نیروزا قطعا کرونا می گیریم

مصرف استروئیدها سیستم ایمنی بدن را در مقابل تمام بیماری ها از جمله HIV (ایدز) تضعیف می کند.

 دکتر «قباد محمدی» با بیان اینکه مضرات مصرف داروهای نیروزا بر کسی پوشیده نیست، افزود: مصرف استروئیدها سیستم ایمنی بدن را در مقابل تمام بیماری ها از جمله HIV (ایدز) تضعیف می کند.

او گفت: پیشگیری از مصرف مکمل های غیر مجاز و تقلبی در باشگاه های ورزشی نیازمند توجه و نظارت جدی مسوُولان استانی دستگاه های ذی ربط دارد.

وی اظهار داشت:براساس تفاهم نامه منعقد شده با اداره ورزش و جوانان، این اداره کل متعهد شده که از تمام مالکان باشگاه های ورزشی و بدنسازی به منظور دخالت نکردن در عرضه داروها، مکمل های ورزشی و غذایی و امور پزشکی تعهد نامه ماه محضری اخذ کند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت:همچنین در این تفاهم نامه آموزش مستمر مدیران، مربیان و ورزشکاران باشگاه های ورزشی در مورد عوارض مصرف مکمل های ورزشی در دستور کار اداره ورزش و جوانان استان قرار گرفته است.

دکتر محمدی افزود: یکی دیگر از معضلاتی که اخیراً شاهد آن هستیم استفاده سالن های زیبایی بانوان از تجهیزات غیرمجازی است که به سلامت پوست آسیب می رساند.

وی تصریح کرد:این موضوع در اغلب آرایشگاه های زنانه فراگیر شده و روندی رو به افزایش دارد و باید در این خصوص نظارت لازم صورت گیرد.

 

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied