شمانیوز

خوردن هر پیازی می تواند برای بدن شما خطرناک باشد و به همان میزان دارای فواید سلامتی باشد. این اشتباهات شما است که خوردن یک پیاز را خطرناک می کند.

خوردن هر پیازی می تواند برای بدن شما خطرناک باشد و به همان میزان دارای فواید سلامتی باشد. این اشتباهات شما است که خوردن یک پیاز را خطرناک می کند.

پیاز یکی از صیفیجات غده ای در دنیا است که کاربرد غذایی و سلامتی بسیاری دارد. پیاز دارای خواص آنتی اکسیدانی و باکتریایی زیادی است که می تواند در رده بهترین خوراکی های ضدعفونی کننده قرار بگیرد.

به دلیل ضدعفونی کنندگی بالایی که پیاز دارد و می تواند بدن را ضدعفونی کند همین خاصیت را در برابر محیط نیز دارد و می تواند باکتری های موجود در محیط را نیز به خود جذب کند.

یکی از مشهور ترین کارهایی که با پیاز نیز انجام می دهند قرار دادن یک پیاز خام در محیطی است که بیمار وجود دارد تا با جذب باکتری های محیط، فضا را ضدعفونی کند.

دقیقا به همین دلیل است که خوردن پیاز خطرناک می شود شما می توانید از پیاز برش خورده در فضای اتاق و یا یخچال برای ازبین بردن بوی بد و باکتری های محیط استفاده کنید اما بزرگترین اشتباه شما زمانی است که از آن پیاز استفاده کنیدو آن را بخورید.

این نوع پیاز که به صورت پوست کنده و برش خورده در مجاورت هوای آزاد قرار دارد یک منبع آلودگی قوی است که می تواند شما را بیمار کند. این هشدار را به شما می دهیم که مصرف این نوع از پیاز می تواند موجب عفونت چشم، عفونت روده و معده شود.

پیاز سفید

اما به طور کلی خوردن پیام به صورت خام و یا در غذا فواید سلامتی بسیاری را برای شما به دنبال دارد. پیاز سرشار از ویتامین‌های A و B و C می‌باشد ونیزدارای آهن، آهک، فسفر، پتاسیم، سدیم، گوگرد، ید، سلنیوم، سیلیس و قند است که به طور مستقیم جذب بدن می‌شود.

 

منبع:منیبان

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied