شمانیوز

برای این که با بالا رفتن سن بدنتان پیر نشود و احساس سالخوردگی نکنید می توانید غذای خود را اصلاح کرده و تغذیه ضد پیری را وارد رژیم روزانه خود کنید.

برای این که با بالا رفتن سن بدنتان پیر نشود و احساس سالخوردگی نکنید می توانید غذای خود را اصلاح کرده و تغذیه ضد پیری را وارد رژیم روزانه خود کنید.

پیری دوره ای از زندگی است که معمولا همه انسانها آن را تجربه می کنند اما چه بهتر که این دوره دیرتر اتفاق بیافتد و انسان در زمان پیری سلامت روح و جسم داشته باشد تا از این دوره زندگی هم لذت ببرد.

هیچ کس برای همیشه،جوان باقی نمی ماند اما خوردن غذاهای درست و صحیح، روند پیری را کند می کند بله درست است. غذاهای خاصی وجود دارد که باعث کاهش این روند می شوند.

همه ی ما به دنبال یک قرص جادویی هستیم که این کار را انجام دهد ، ما کرم های گران قیمت می خریم، هر کاری می کنیم،تا جوان بمانیم اما اکثرا نمیدانیم غذاهایی وجود دارد که به این روند کمک می کند بنابراین ،اگر بدنبال معجزات ضد پیری هستید، آنرا در برنامه کامل خوراکی و تغذیه ضد پیری این بخش از سلامت نمناک پیدا کنید.

تغذیه ضد پیری و بادام

در میان آجیل هایی که مصرف می کنید، بادام، حاوی بالاترین مقدار پروتئین می باشد این آجیل، سرشار از مس،بیوتین و ویتامین E است که از مو، ناخن ها و پوست شما در برابر پیری محافظت می کند.

نقش سیب در تغذیه ضد پیری

یک عدد سیب متوسط ، به صورت روزانه،17 % از فیبر مورد نیاز بدن را تامین می کند.سیب همچنین حاوی ترکیبی بنام کورستین است که در برابر التهاب یا درد در بدن که احساس ضعف و پیری را ایجاد می کند، مقاومت می کند.

زغال اخته ضد پیری برای زنان

اضافه کردن زغال اخته به صبحانه یا میان وعده به کاهش خطر ابتلا به آلزایمر کمک می کند. این میوه از نورون ها و پرو تئین هایی که در سلول های مغز شما ساخته می شود، نیز محافظت می کند.

هویج برای جلوگیری از پیری

روزانه حداقل نصف یک فنجان هویج می تواند محافظت بدن شما را در برابر التهاب که باعث آرتریت می شود،افزایش دهد حتی نیازی نیست که آنرا بپزید، می توانید هویج های خام را بجوید.

تغذیه برای ضد پیری و تاثیر پنیر چدار روی پیری

اگر شما نگران نگهداری ، لبخند شیرین و زیبای خود پس از بالا رفتن سن هستید ، استفاده از پنیر چدار به عنوان میان وعده ، میتواند به آن کمک کند. این پنیر ، سطح PH دهان را حفظ میکند در نتیجه ، طبق مطالعه در دندان پزشکی عمومی ، مانع تغییر رنگ و ایجاد حفره در دهان میشود.

گیلاس در تغذیه ضد پیری

بیشتر بیماری های که با بالا رفتن سن ایجاد میشوند ، ناشی از التهاب است ، که گیلاس تاثیر به سزایی در از بین بردن التهاب ، دارد. و در کل گیلاس میتواند بیماری ها و درد را کاهش دهد.

شکلات تلخ برای جلوگیری از پیری

این شکلات ها دارای مزایای ضد پیری هستند ، و برای گرفتن نتیجه بهتر مطمئن باشید که از کاکائو 70 درصد استفاده کنید.همچنین هورمون سروتونین را که احساس جوانی ، خوشحالی و مثبت بودن را ایجاد میکند ، افزایش میدهد.

تغذیه ضد پیری و تخم مرغ

اگر به دنبال غذا های فوق العاده ای هستید که روند پیری زنان را کاهش دهد، تخم مرغ بهترین آن هاست ، تخم مرغ علاوه بر پروتئین ،منبع فوق العاده ای از بیوتین میباشد که از شکننده شدن ناخن های شما با گذشت زمان ، جلوگیری میکند همچنین باعث قوی شدن استخوان ها نیز میشود.

 

منبع : نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied