`
شمانیوز
شما نیوز

اطلس

ارز فی

قیمت خودرو اطلس چقدر است؟ | مشخصات فنی اطلس

گروه خودروسازی سایپا از تولید خودرو اطلس خبر داده است و این خودرو قرار است با چه امکاناتی وارد بازار شود؟!

به گزارش خبرنگار شما نیوز: مسوولان گروه خودروسازی سایپا از تولید خودرو اطلس خبر داده اند. طبق شنیده ها قرار است خودرو اطلس جایگزین پراید و تیبا شود. قرار است که خودرو اطلس با امکانات بیشتری نسبت به تیبا و پراید تولید شود. خودرو اطلس بصورت هاچ بک تولید و به بازار عرضه می شود. هنوز قیمت نهایی اطلس اعلام نشده است ولی حدس زده می شود که قیمت این خودرو به اندازه پژو 206 باشد. 
از ابتدای فروردین قرار است خودروی جدید سایپا با نام اطلس وارد بازار شود. خودرویی که گفته می‌شود نیم‌شاسی است و قرار است جایگزین پراید و خانواده تیبا شود. اما پراید نیم‌شاسی سایپا چند است؟

خودرو اطلس

اطلس جایگزین پراید و تیبا می شود

سایپا در تولید خودروی اطلس حداقل شش ماه تاخیر داشته و حالا مدیرعامل سایپا وعده داده که به زودی از خودروی اطلس رونمایی می‌کند و این خودرو وارد بازار می‌شود. آن گونه که مدیرعامل سایپا خبر داده خودروی اطلس قرار است جایگزین خانواده تیبا و ساینا شود. دو خودرویی که خودشان جایگزین پراید بودند.
اگر چه تولید این دو خودرو نتوانست جای پراید را در بازار خودروی ایران بگیرد. چرا که پراید هنوز یکی از پُر طرفدارترین خودروهای بازار است. دلیل بالا بودن تقاضا برای خرید پراید این است که پراید ارزانترین خودروی موجود در بازار ایران است. اگر چه قیمت آن هم ‌اکنون افزایش یافته و حتی قیمت برخی از مدل‌های آن به ۱۹۵ میلیون تومان هم رسیده است.
گفته می‌شود خودروی اطلس قرار است جایگزین تیبا، ساینا و حتی پراید شود. اما اطلس یک خودروی نیم ‌شاسی یا کراس اور است. جایگزینی این خودرو با پراید سبب شده که برخی بگویند احتمالا سایپا قرار است پراید نیم‌شاسی تولید کند.
اما مشخصات قیمت اطلس چیست و این نیم‌شاسی قرار است چقدر قیمت‌گذاری شود؟
خودروی اطلس یک هاچ بک کراس و یا کراس اوور کوچک است. کابین آن قرار است شبیه رنو سیمبل باشد. اما فضای داخلی آن شبیه کوییک است.
همزمان با توقف تولید پراید و جایگزینی تیبا با آن، بسیاری انتقادات متوجه کیفیت خودروی جایگزین بود. چون تیبا به لحاظ کیفیت و ایمنی و حتی موتور تفاوت چندانی با پراید نداشت و حالا این نگرانی وجود دارد که خودروی اطلس هم کیفیت و موتوی بهتری نداشته باشد.

قیمت و مشخصات فنی خودرو اطلس 

اگر چه گفته شده قرار است در خودروی اطلس یکی از نخستین محصولات سایپا باشد که در تولید آن از موتور بهبود یافته تیبا یا همان موتور M15GSI استفاده می‌شود.
احتمالا خودروی اطلس دارای امکاناتی مانند سانروف، صندلی‌های برقی، تهویه اتوماتیک، نمایشگر لمسی داشبورد، دو عدد کیسه هوا، دوربین عقب، حسگرهای پارک و …باشد.
اما این آپشن‌ها احتمالا سبب می‌شود که قیمت خودروی جدید سایپا گران تمام شود. با توجه به اینکه قرار است اطلس جایگزین تیبا و ساینا شود، قیمت آن باید در محدوده ۱۸۰ میلیون تومان باشد. اما برخی از کارشناسان می‌گویند این احتمال وجود دارد که قیمت این خودرو بالاتر باشد.
«فربد زاوه» کارشناس بازار خودرو گفته بود اگر خودروی اطلس به‌صورت کراس اور عرضه شود قیمتی حدود پژو ۲۰۶ دارد به خصوص با آپشن‌هایی که تاکنون گفته‌اند. بنابراین ممکن است قیمت این خودرو بالای ۲۰۰ میلیون تومان باشد.
زاوه گفته بود نمونه‌های فول اطلس ممکن است حدود ۲۲۰ یا ۲۳۰ میلیون تومان باشد اما اگر خودرو اتوماتیک باشد قیمت آن حدود۲۶۰ تا ۲۸۰ میلیون تومان است.
«مهدی دادفر» رئیس انجمن واردکنندگان خودرو هم گفته خودروسازان تلاش می‌کنند خودروی اطلس را با یک فاصله ۵٠ میلیونی از قیمت تیبا عرضه کنند. او گفته هدف از تولید این خودروها جبران زیان تولید و خروج از موضوع خودروهای پرتیراژ مشمول قیمت‌گذاری است که با این تکنیک از آن خارج می‌شوند.
حالا سوالی که وجود دارد این است که این خودرو اگر بالای ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشته باشد، آیا می‌تواند جایگزین تیبا و پراید شود؟ چون به نظر می‌رسد هدف از تولید پراید و جایگزین‌های آن این بوده که قیمتی داشته باشد که طبقه متوسط بتوانند این خودرو را بخرند.
گزارش: اختصاصی شما نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied