شمانیوز
شما نیوز

قیمت سکه

جدیدترین قیمت سکه امروز 2 آذر | قیمت سکه کاهش یافت

امروز (سه شنبه 2 آذر ماه) جدیدترین قیمت انواع سکه در معاملات ظهر بازار آزاد تهران، اعلام شد.

جدیدترین قیمت سکه امروز 2 آذر | قیمت سکه کاهش یافت

به گزارش خبرنگار شما نیوز: قیمت سکه در روزهای اخیر با نوسان روبرو بود. قیمت سکه تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. روز گذشته (دوشنبه 1 آذر ماه) قیمت سکه در بازار آزاد تهران، صعودی شد. قیمت سکه برای سرمایه گذاران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و قیمت سکه در روزهای اخیر با کاهش قیمت روبرو بود.
شما در جدول زیر می توانید قیمت انواع سکه در بازار را مشاهده کنید:

قیمت سکه امروز

ترمز رشد قیمت سکه کشیده شد

سکه امامی در انتهای هفته گذشته، نتوانست بالای خط ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قرار بگیرد. عدم حفظ خط یاد شده موجب شد که کمی انتظارات افزایشی در بازار کاهش پیدا کند. در واقع شرط فلز گران بهای داخلی برای بازگشت به مسیر افزایشی این است که در درجه اول خط ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی شکسته شود.
به گفته فعالان، یکی از مهم ترین عواملی که موجب شد فعالیت خریداران در بازار سکه کاهش پیدا کند،‌ جوسازی معامله گران بزرگ پیرامون برخی از اخبار مثبت بود. به عنوان مثال، پرداخت بدهی ایران توسط عراق یکی از خبرهایی بود که مورد توجه معامله گران قرار گرفت. سخنگوی وزارت برق عراق عنوان کرده است که با ایران بر سر تعهدات خود درباره پرداخت همه بدهی‌های مربوط به واردات گاز و برق از ایران به توافق رسیده ایم و آماده پرداخت بدهی‌های خود هستیم.
در صورتی که امر یاد شده تحقق پیدا کند، وضعیت بازارساز از لحاظ ذخایر و درآمدهای ارزی بسیار بهبود پیدا می کند و می تواند زمینه ساز کنترل بیشتر قیمت دلار شود. با توجه به اینکه یکی از مهم ترین انگیزه های رشد قیمت سکه، انتظار برای صعود قیمت دلار است، هر خبری که منجر به آرامش ارزی شود،‌ خریداران را از بازار سکه نیز عقب می راند.
در کنار این، در بازارهای جهانی هفته گذشته، طلا کشش زیادی برای افزایش قیمت از خود نشان نداد و همین عامل موجب شد که خریداران بازار سکه فعالیت خود را کاهش دهند. این اتفاق در حالی رخ داد که در انتهای هفته گذشته، جهش طلای جهانی یکی از مهم ترین عوامل زمینه ساز صعود سکه بود.

دلیل افزایش قیمت سکه

اولین روز هفته گذشته، به علت افزایش نرخ اونس جهانی، شاهد افزایش قیمت در بازار طلا و سکه بودیم. اونس جهانی ۱۷۶۲ دلار قیمت گذاری شد و قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، و سکه گرمی نیز دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۵۰۰ تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۵۲ هزار تومان فروخته شد. در بازار یکشنبه نیز با وجود ثبات قیمت اونس جهانی و با توجه به اینکه نرخ ارز با کاهش همراه شد، شاهد افت اندک قیمت‌ها در بازار طلا و سکه بودیم.
در این روز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان‌، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان به فروش رسید. همچنین هر مثقال طلا نیز ۵ میلیون و ۵۴ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۶۶ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد.
روز دوشنبه، اما شاهد عقب نشینی قیمت سکه در بازار بودیم چرا که با ریزش نرخ اونس و ارز، شاهد کاهش قیمت در بازار طلا و سکه بودیم. روز دوازدهم شهریور ماه قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان. ربع سکه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان بود. قیمت هر مثقال طلا نیز ۵ میلیون و ۲۸ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۱۶۱ هزار تومان فروخته شد.
آخرین روز کاری هفته گذشته، باز هم شاهد رشد نرخ اونس جهانی و بالا رفتن تقاضا برای خرید طلا و سکه بودیم که باعث افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه شد. در این روز قیمت اونس جهانی ۱۷۴۹ دلار قیمت‌گذاری شده بود. قیمت سکه طرح جدید ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، قیمت سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۸۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین، هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۲۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز یک میلیون و ۱۶۰ هزار تومان به فروش رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان