`
شمانیوز
شما نیوز

در آمریکا محقق شد

ارز فی

آغاز تسهیل قوانین پساکرونایی خانه‌های سالمندان

شرایط بهبود وضعیت زندگی پسا کرونا در آمریکا به سرعت در حال پیشروی است و سرعت واکسینه هم با سرعت انجام می شود. این اتفاق باعث شده تا محدودیت ها رفتاری و حضور در مکان هایی مانند خانه سالمندان کمرنگ تر شود.

به گزارش شمانیوز پس از یک سال «انزوای دردناک و دیدار از طریق پنجره‌ها»، امکان تجدید دیدارهای حضوری در سراسر کشور فراهم شده است. سالمندان که در این دو سال کرونا اجازه ملاقات نداشتند و کسی اجازه ورود به خانه سالمندان نداشت باعث شده بود تا سالمندان از محبت و در آغوش کشیدن محروم شوند. اما اکنون شرایط در حال تغییر است و آنها می توانند بار دیگر محیت کردن و نوازش شدن را لمس کنند.

انجام واکسیناسیون، بهبود امکانات داخلی آسایشگاه‌ها و کاهش محدودیت‌ها راه را برای دیدارهای دوباره هموار کرده است. در روزهای اخیر مهمانی‌های استقبال، جشن‌های تولد و برنامه‌هایی برای قهوه خوردن در حیاط خلوت برگزار شده است؛ اتفاقی که به آمریکایی‌های مسن و خانواده‌هایشان تصویری اجمالی از زندگی در دنیای پساواکسن می‌دهد.

از همین رو هنگامی که زن ۸۸ ساله اهل اوهایو پسرش را پس از یک سال برای اولین بار در آغوش گرفت، گریست. گلوریا وینستون ۹۴ ساله ساکن یکی از خانه‌های سالمندان از این روند به عنوان آغاز بهترین اتفاق‌ها برای آینده یاد کرد.

اما خانواده‌هایی هستند که می‌گویند این بازگشایی‌ها زیاد به تعویق افتاده است. بیشتر ساکنان خانه‌های سالمندان هفته‌ها است که واکسینه شده‌اند زیرا آن‌ها اولین گروه دریافت کننده واکسن بوده‌اند.

براساس اعلام مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا، تقریباً ۱.۴ میلیون فرد از ساکنان خانه‌های سالمندان و ۱ میلیون کارمند در مراکز مراقبتی واکسینه شده‌اند.

براساس گزارش های ارائه شده موارد ابتلا به بیماری کرونا و مرگ و میرهای ناشی از آن در این مراکز از اوج خود که بیش از ۳۰ هزار مورد ابتلا و ۷ هزار فوتی در یک هفته در ماه دسامبر بوده به کمتر از ۱۳۰۰ ابتلا و ۵۰۰ فوتی در کل هفته گذشته رسیده است. تعداد مرگ و میرها در روز نیز به طور متوسط به هزار نفر کاهش یافته است.

تعداد فوتی‌ها به علت ابتلا به کرونا در آمریکا حدود ۵۴۰ هزار نفر برآورد شده است.

آمارها نشان می‌دهند که کرونا خسارت‌های زیادی به خانه‌های سالمندان و سایر موسسات از این دست وارد کرده است. بر اساس داده‌های آماری دولت، ساکنان آسایشگاه‌ها و مراکز مراقبتی بیش از ۱۳۰ هزار فوتی و بیش از ۶۴۰ هزار مورد ابتلا در طول همه گیری بیماری داشته‌اند. همچنین کارکنان مراکز ۱۶۰۰ مورد فوتی و بیش از ۵۵۰ هزار مورد ابتلا را به خود اختصاص داده‌اند.

گزارش: فاطمه نجفی

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied