`
شمانیوز
شما نیوز

کرونا

ارز فی

ماجرای ابتلای دانش آموزان الیگودرز به کرونا چه بود | چند دانش‌آموز به کرونا مبتلا شدند

ماجرای ابتلای تعدادی از دانش‌آموزان لرستانی به کرونا تاکنون با واکنش‌های ضد و نقیض مسئولان استان همراه بوده است.

به گزارش شما نیوز: بیماری کرونا از زمان همه گیری در ایران، تاکنون، جان بسیاری از هموطنان را گرفته است. بیماری کرونا بر سیستم ایمنی افراد تاثیر می گذارد و اگر به موقع درمان نشوند قربانی بیماری کرونا خواهند شد. با کشف واکسن کرونا این امیدواری به وجود آمد که بتوان موجب پیشگیری بیماری کرونا شد ولی متاسفانه روند واکسیناسیون در کشور به کندی پیش رفت و بیماری کرونا همچنان در ایران قربانی می گیرد.

ماجرای ابتلای دانش آموزان الیگودرز به کرونا چه بود

ماجرای ابتلای تعدادی از دانش‌آموزان لرستانی به کرونا تاکنون با واکنش‌های ضد و نقیض مسئولان استان همراه بوده است.

مریم کوشکی معاون بهداشت و دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان  روز گذشته در جلسه شورای آموزش و پرورش از ابتلای 15 دانش‌آموز لرستانی پس از بازگشایی مدارس خبر داد  به همین دلیل خبرگزاری تسنیم طی گفت‌و گو با مدیرکل آموزش و پرورش لرستان و معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی  این موضوع را پیگیری کرد.

عیسی سهرابی دراین رابطه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با بیان اینکه این 15 دانش‌آموز در دوره متوسطه دوم یک مدرسه روستایی تحصیل می‌کنند، اظهار داشت: از این دانش آموزان تست کرونا گرفته شده اما نتیجه قطعی آزمایشات هنوز اعلام نشده است.

وی افزود: این تعداد دانش‌آموز که برخی رسانه‌ها به غلط 15 درصد دانش آموزان یک مدرسه عنوان کرده بودند، به احتمال قوی مبتلا به کرونا نیستند و فقط علائمی مشابه کرونا داشته‌اند که ابتلا آنها هم پیش از رفتن بازگشایی مدارس بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان همچنین درخصوص آمار ارائه شده توسط  دبیر مبارزه با کرونا لرستان درخصوص قابلیت بازگشایی نداشتن 74 درصد از مدارس لرستان، گفت: به طور یقین  آمار ارائه شده درخصوص پایش مدارس روستایی بوده است.

وی بیان کرد: بیش از 4500 مدرسه شهری و روستایی در لرستان وجود دارد که قطعا همه آنها هنوز مورد پایش قرار نگرفته‌اند و این آمار ارائه شده فقط مربوط به پایش مدارس روستایی است که ممکن است این آمار هم میانگین تعدادی از مدارسی باشد که تاکنون مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته‌اند.

کرونا

دانش آموزان لرستانی علائمی شبیه کرونا داشتند

مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز با اشاره به دقیق منعکس‌نشدن خبر نقل شده از وی در شورای آموزش و پرورش استان مبنی بر ابتلای 15 درصد دانش‌آموزان به کوئید 19 در یکی از مدارس استان گفت: در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان که یکی از دستورکارهای آن موضوع  گسترش تدریجی آموزش‌های حضوری مدارس بود آماری از پایش و بررسی علائم بالینی دانش‌آموزان قبل از ورود به مدارس در یکم آذرماه ارائه شد و اعلام کردیم با پایش به عمل آمده در یکی از مدارس روستایی شهرستان الیگودرز تعداد 15 نفر از دانش‌آموزان دارای علائمی شبیه به بیماری کرونا بودند و به همین دلیل با همکاری آموزش و پرورش استان از بازگشایی این مدرسه جلوگیری به عمل آمد و در واقع خبر ابتلای این دانش آموزان در مدرسه صحت ندارد.

وی در ادامه از تشکیل بیش از 200 تیم نظارتی به منظور نظارت بر اجرای دقیق مفاد دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کرونا ویروس در مدارس با همکاری معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: مطابق این دستورالعمل و بازدیدهای میدانی از بازگشایی 57 مدرسه جلوگیری به عمل آمده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه سلامت دانش‌آموزان خط قرمز دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه تعلیم و تربیت است، تصریح کرد: از جمعیت 34 هزار نفری فرهنگیان استان نیز تعداد یک هزار و 467 نفر تاکنون واکسن دریافت نکرده اند که برخی از آنان مشکل پزشکی داشته و تعدادی نیز در برنامه انجام واکسیناسیون قرار دارند که با این حال از مسئولان آموزش و پرورش لرستان خواسته‌ایم که این تعداد از معلمان برای حضور در کلاس درس یا بایستی هر 2 دوز واکسن را دریافت کرده و یا هر 72 ساعت جواب تست منفی پی سی آر را به مسئولین مربوطه ارائه بدهند.

آمار کرونا

از روز گذشته (سه شنبه 2 آذر ماه) تا امروز (چهارشنبه ۳ آذر ماه) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۸۱۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده اند که ۷۲۴ نفر از آنها بستری شدند.

بر این اساس، مجموع بیماران مبتلا به کرونا در کشور به ۶ میلیون و ۹۲ هزار و ۸۲۲ نفر رسید. متاسفانه، در طول ۲۴ ساعت گذشته، تعداد ۹۵ بیمار مبتلا به کرونا در کشور، جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۲۹ هزار و ۲۸۰ نفر رسید.

خوشبختانه، تاکنون ۵ میلیون ۸۱۹ هزار و ۲۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. ۳۳۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۳۸ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۹۵۱ آزمایش تشخیص کرونا در کشور انجام شده است. در حال حاضر ۸ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۴۶ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied