`
شمانیوز
شما نیوز

تیم پرسپولیس | اخبار تیم پرسپولیس | دربی

کری سنگین بازیکن تیم پرسپولیس برای استقلال | جنجال مدافع پرسپولیس پیش از دربی

مدافع تیم پرسپولیس کری سنگینی پیش از دربی برای استقلالی ها خواند.

به گزارش گل کوچیک مهدی شیری مدافع راست تیم پرسپولیس متولد 11 بهمن 1369 در تهران است او فوتبال را از دوازده سالگی شروع کرد و با تلاش خود به لیگ برتر، تیم پرسپولیس و بازی در تیم ملی امید رسید. مهدی شیری همواره با انتقادات زیادی از سوی هواداران تیم پرسپولیس روبه رو بوده است. هواداران تیم پرسپولیس اعتقاد دارند که قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا با اشتباه او از دست رفته است. مهدی شیری انسان بسیار خوش برخورد و شوخی است و همیشه موجب خنده و شادی بازیکنان تیم پرسپولیس در اردوها و جشن های قهرمانی می‌شود. شیری چندی پیش هم در جشن قهرمانی تیم پرسپولیس برای فرهاد مجیدی کری سنگینی خوانده بود. حالا هم پیش از دربی بازهم خبرساز شد.

خانواده

در بیمارستان شماره دو منطقه خلیح تهران بدنیا آمده است

بچه دوم خانواده است و یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچک تر از خود دارد، برادرش حسین شیری بازیکن سابق فجرسپاسی در پست هافبک بود و حالا بهترین مشاوره مهدی است

فوتبال از 12 سالگی

مهدی بصورت حرفه ای فوتبال را از سال 1381 در 12 سالگی شروع کرد و تا سال 88 در جوانان تیم های هما، سایپا و داماش در پست هافبک راست بازی کرد

مهدی شیری بازیکن پرسپولیس

ورود به لیگ برتر

شیری با تیم نیروی زمینی تهران وارد تیم بزرگسلان شد

در سال 91 بعنوان یک بازیکن فوتبال حرفه ای با تیم ملوان بندرانزلی وارد لیگ برتر شد و همزمان به تیم ملی امید نیز دعوت شد، از سال 93 زمانی که 24 ساله شد برای گذراندن خدمت سربازی به تیم نفت تهران رفت و فصل نسبتا موفق را گذراند

از نفت تا استقلال

شیری که از سال 93 تا 95 شاگرد علی منصوریان در نیم نفت تهران بود با جدایی پرویز مظلومی از استقلال و پیوستن منصوریان از گزینه های حضور در استقلال بود

او در مصاحبه ای در سال 95 گفت :

بازی در یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس که از تیم های پرطرفدار کشورمان هستند را هر بازیکنی دوست دارد، من هم از این قاعده مستثنی نیستم

پیکان تا پرسپولیس

شیری در نهایت در سال 95 با استقلال به توافق نرسید و به مدت دو سال عضو باشگاه پیکان شد، اما در 1 خرداد 97 بود که با قرارداد 2 ساله به پرسپولیس رفت

استقلالی نیستم

برای استقلال و هوادارانش احترام قائلم اما استقلالی نبودم و نیستم

تابحال در هیچ یک از رده های سنی این تیم بازی نکردم و در سال 90 مدتی زیر نظر آقای قلعه نویی برای حفظ آمادگی چند جلسه ای تمرین کردم !

 

مهدی شیری فوتبالیست پرسپولیس تهران

ازدواج

مهدی شیری هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد

مربیگری تا رئال

در کلاس های مربیگری شرکت می کنم تا به بهتر شدن فوتبالم کمک کند، طرفدار سر سخت رئالم اما بازی دنی آلوز مدافع برزیلی سابق بارسا را خیلی دوست دارم

مورچه اتمی

علی آقا در نفت که بودم به من می گفت مورچه اتمی ! در واقع بخاطر آنکه تند و تیز بودم و سرسخت و محکم بازی می کردم این لقب را به من داده بود.

ماجرای دست مهدی شیری

در دقیقه ۵۳ دیدار دو تیم پرسپولیس و اولسان در فینال لیگ قهرمانان آسیا و در حالیکه بازی با تساوی یک – یک در جریان بود، توپ ارسالی از سمت راست زمین را مهدی شیری به شکل عجیبی با دست راست و قبل از رسیدن توپ به جونیور مهاجم اولسان دفع کرد.

شاید اگر مهدی شیری دستش را بلند نمی‌کرد و جونیور نگرائو با یک برگردان گلی رویایی به پرسپولیس می‌زد، آن وقت هواداران این تیم می‌گفتند کاش پنالتی می‌داد و نمی‌گذاشت این گل روحیه خراب‌کن به ثمر برسد ولی فوتبال است و همین اماها و اگرها شاید اگر مهدی شیری دستش را بلند نمی‌کرد و جونیور نگرائو با یک برگردان گلی رویایی به پرسپولیس می‌زد، آن وقت هواداران این تیم می‌گفتند کاش پنالتی می‌داد و نمی‌گذاشت این گل روحیه خراب‌کن به ثمر برسد ولی فوتبال است و همین اماها و اگرها که البته معمولاً سهم ما ایرانی‎ها می‌شود!

پرسپولیس 2-1 مقابل اولسان کره جنوبی شکست خورد تا کماکان در حسرت این جام آسیای بماند و هواداران این تیم که در سه سال دو بار نایب قهرمان آسیا شوند، متلک‌های گزنده رفقای استقلالی‌شان را بشنوند لابد با این واکنش که دیروز مقابل تیم پانزدهم جدول لیگ‌برتر مساوی کردید و در جدول پائین‌تر از گل‌گهر ایستاده‌اید.

دو خطای پنالتی که هدیه کردیم آنقدر بد، ناشیانه و کمرشکن بود که زانوی هوادار را در خانه سست کرد چه رسد به بازیکن درون زمین! احمد نوراللهی با خرواری تجربه و سابقه بستن بازوبند به بازو، در حالیکه بازیکن حریف پشت به دروازه بود و موقعیتی نداشت و تنها چند ثانیه مانده بود که بازی در نیمه اول تمام شود پنالتی کودکانه‌ای داد. آرژانتینی‌ها اگر مارادونایی داشتند که با دست خدا برایشان گل زد، پرسپولیسی‌ها هم مهدی شیری داشتند که اسپک زد! فینال لیگ قهرمانان آسیا جای این شوخی‌های محلی نیست. ضربه بازیکنان پرسپولیس شبیه شلیک به شقیقه خود بود!

هواداران پرسپولیس هنوز نتوانسته اند اشتباه عجیب مهدی شیری را هضم کنند.

در فضای مجازی هواداران پرسپولیس نسبت به خطای پنالتی شیری واکنش های زیادی داشتند.

آنها با ارسال توئیت های فراوانی، ضربه او را به دست خدا و هند معروف دیه‌گو مارادونا تشبیه کردند و البته استفاده از عبارت معروف نقی معمولی در پایتخت سندرم دست بی قرار هم محتوایی بود که بارها تکرار شده بود.

در زیر تعدادی از توئیت های هواداران پرسپولیس و کاربران فضای مجازی را مرور می کنیم:

 

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس13

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس14

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس19

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس12

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس12

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس20

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس19

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس6

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس12

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس9

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس15

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس10

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس15

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس9

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس6

اگر مهدی شیری تیم پرسپولیس ماهی بود | عکس2

کری‌خوانی جنجالی مدافع پرسپولیس برای مجیدی

مدافع راست تیم فوتبال پرسپولیس در جشن قهرمانی سرخ‌پوشان کنایه‌ای غیرمنتظره به سرمربی استقلال زد.

در شرایطی جشن پنجمین قهرمانی متوالی تیم فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر امشب در ورزشگاه شهدای شهر قدس برگزار شد، که به مانند جشن‌های قبلی سرخ‌پوشان، مهدی شیری یکی از چهره‌های ویژه مراسم جشن قهرمانی بود و با شور و حرارت خاصی تلاش می‌کرد تا فضای جشن قهرمانی تیمش را متفاوت کند و در کنار همبازیان خود به شادی قهرمانی پرداخت.

مهدی شیری در بخشی از جشن قهرمانی سرخ‌پوشان، مقابل لنز دوربین صداوسیما و در شرایطی که در حالت پخش مستقیم قرار داشت، از عبارت «من به اینا نمی‌بازم» استفاده کرد تا این‌گونه به سرمربی استقلال در جشن قهرمانی پرسپولیس کنایه بزند.

فرهاد مجیدی در هفته‌های گذشته که تیمش نتیجه می‌گرفت، در واکنش به عملکرد مدیران باشگاه و البته وزارت وزرش، با اسم رمز «من به این‌ها نمی‌بازم» در کنفرانس‌های خبری حاضر می‌شد و این‌گونه به آن‌ها می‌تاخت و حالا امشب مهدی شیری واکنشی کنایه‌آمیز به صحبت‌های فرهاد مجیدی داشت.

به سرعت این واکنش مهدی شیری مدافع پرسپولیس در فضای مجازی وایرال شد و واکنش‌های منفی و مثبت پرشماری درباره این ویدئو جنجالی در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده است.

ماجرای شرطبندی مهدی شیری

پس از شکست پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا حواشی و اخبار عجیبی در مورد این بازی در فضای مجازی منتشر شد که به دو مورد از شاخص ترین آنها می پردازیم.

عکسی از مهدی شیری با دست بالا در شبکه ایران اینترنشنال

داستان اتهام شرطبندی مهدی شیری بر روی باخت پرسپولیس و لو دادن ترکیب پرسپولیس به شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال از آنجا آمد که این شبکه در عکسی قبل از شروع بازی، ترکیب قابل حدس پرسپولیس را قرار داده بود(سه هفته قبل ما در بتاکاپ نیز همین ترکیب و چیدمان را حدس زدیم و با توجه به بضاعت پرسپولیس کار سختی به نظر نمی رسید) اما قرار دادن عکسی از مهدی شیری که دستش را بالا آورده برخی را به این فکر برد که این عکس سیگنالی برای هند مهدی شیری در فینال بوده است!

نکته اینکه عکس مذکور پیشتر در اپلیکیشن باشگاه پرسپولیس هم مورد استفاده قرار گرفته بود.

ماجرای بندرعباسی بودن داور قطری

چنذی پیش رضا سخندان به اصالت بندرعباسی داور قطری فینال لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و به همین دلیل عده ای از داخل با مراجعه به صفحات afc نسبت به این موضوع اعتراض کردند و برخی هواداران پرسپولیس معتقدند همین فشار روانی بر داور باعث شد تا او نسبت به اعلام پنالتی به سود پرسپولیس در صحنه خطا روی نوراللهی بی تفاوت باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها