`
شمانیوز
شما نیوز

ایکر کاسیاس | رقص ایرانی اسطوره رئال مادرید

ایکر کاسیاس در مهمانی ایرانی | حرکات موزون اسطوره رئال‌مادرید با آهنگ ایرانی

یعقوب عمرانی وکیل ایرانی که رابطه خوبی با ایکر کاسیاس دروازه‌بان افسانه ای دنیای فوتبال و باشگاه رئال مادرید دارد دیشب این اسطوره را به مهمانی خصوصی یکی از خوانندگان ایرانی برد.

ایکر کاسیاس در مهمانی ایرانی | حرکات موزون اسطوره رئال‌مادرید با آهنگ ایرانی

به گزارش گل کوچیک، ایکر کاسیاس یکی از سرشناس ترین فوتبالیست های تاریخ و باشگاه رئال مادرید است. ایکر کاسیاس که شهرت جهانی در این رشته دارد سال ها کاپیتان رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا بود و افتخارات زیادی را هم همراه این دو تیم به دست آورد. ایکر کاسیاس مدتی قبل به دلیل بیماری مجبور به خداحافظی از فوتبال شد. ایکر کاسیاس در دوران حضور ژوزه مورینیو در رئال مادرید با این سرمربی به مشکل برخورد و مجبور شد باشگاه دوران کودکی خود را ترک کند و راهی پورتو شود. ایکر کاسیاس بین سال های 1998 تا 2015 برای رئال بازی کرد و فاتح 19 جام شد.

ایکر کاسیاس دروازه بان افسانه ای رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا در 39 سالگی به باشگاه محبوبش بازگشت. رئال برای سال ها خانه کاسیاس بود اما او سال 2015 با بی مهری از رئال جدا و راهی پورتو شد. کاسیاس در یک نشست خبری و با چشمان اشکبار از رئال خداحافظی کرد ولی فلورنتینوپرز خیلی زود برای او یک مراسم خداحافظی ترتیب داد و گفت که نشست کاسیاس بدون هماهنگی بوده و آنها قصد داشتند برای وی مراسم خداحافظی برگزار کنند.

کاسیاس در پورتو روزهای خوبی داشت ولی 1 می 2018 با حمله قلبی مواجه شد و دیگر نتوانست به فوتبال بازگردد. او چندی پیش رسما از فوتبال اعلام بازنشستگی کرد و در حالی که قرار بود برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا نامزد شود، از این اقدام صرفنظر کرد.

از چند ماه پیش شایعات بازگشت او به رئال شنیده می شد و امروز رسمیت پیدا کرد. طبق بیانیه رسمی رئال مادرید، کاسیاس به عنوان معاون مدیر اجرایی رئال مادرید فعالیت خواهد کرد و مشاور شماره یک فلورنتینو پرز نیز خواهد بود.

او در مصاحبه ماه گذشته خود گفته بود که بازگشتش به رئال محتمل است و اتفاقی رویایی برایش خواهد بود.

خاطره جالب ایکر کاسیاس از اولین بازی

هیچوقت نمیدانید آینده شما چگونه رقم میخوره و ممکنه این اتفاق در یک لحظه رخ بده . وقتی نوجوان بودم سر کلاس با همکلاسیم مشغول شیطنت بودیم که مادرم به معلم کلاس اطلاع داد ایکر باید برای بازی رئال مادرید (به علت کمبود بازیکن و مصدومیت) در لیگ قهرمانان به نروژ بره و از کلاس معافش کنید . در حالی که آن روز صبح من در کنار همکلاسیم نشسته بودم چند ساعت بعد با رائول ، سیدورف و مورینتس همنشین شدم و مسیرم تغییر کرد.

طلاق ایکر کاسیاس از همسرش

سارا کاربونرو، همسر ایکر کاسیاس فاش کرد این زوج از یکدیگر جدا شده اند.

به گزارش "ورزش سه"، سارا کاربونرو و ایکر کاسیاس یکی از زوج های مشهور دنیای ورزش بوده اند و بارها تصاویری از آنها در محافل مختلف منتشر شده و مورد توجه فوتبالدوستان قرار گرفته بود. حالا سارا کاربونرو با انتشار متنی در صفحه رسمی خود فاش کرد او و ایکر کاسیاس بعد از 11 سال زندگی مشترک تصمیم گرفتند از یکدیگر جدا شوند. ایکر کاسیاس مدتی قبل و بعد از ابتلا به بیماری قلبی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد و اخباری در مورد بازگشت او به این عرصه در قالب پست های مدیریتی شنیده شده بود.

سارا کاربونرو در صفحه خود نوشت: "من و ایکر به داشتن چنین خانواده ای افتخار می کنیم و ما در این مدت عشق و علاقه ای را کنار هم تجربه کردیم که زندگی ما را شیرین کرد. اما حالا ما به عنوان یک زن و شوهر مسیرهای متفاوتی را طی خواهیم کرد، اما همچنان والدینی فداکار خواهیم ماند. در مورد این تصمیم خیلی فکر کرده ایم و با نظر متقابل هر دو طرف به این نتیجه رسیدیم.

احترام، محبت و دوستی بین ما باقی خواهد ماند. اولویت ما با عشق و تعهد، اطمینان از رفاه و تحصیلات فرزندانمان و محافظت از آنها است و می خواهیم در یک محیط آرام و سالم رشد کنند. با انتشار این متن ما از شما می خواهیم به تصمیم ما در این مقطع و این تغییر احترام بگذارید و از اینکه ما را درک می کنید ممنونیم."

درگیری و بخشش؛ ایکر کاسیاس - مورینیو

ژوزه مورینیو سال 2010 هدایت رئال را برعهده گرفت و ایکر کاسیاس دروازه بان شماره یک او باقی ماند. این روند اما در فصل 13-2012 تغییر کرد. در اواخر فصل 12-2011 نیز زمزمه های اختلاف بین مورینیو و کاسیاس به گوش رسید و در نهایت وقتی مورینیو رئال را در بهار 2013 ترک کرد، کاسیاس تبدیل به ذخیره دیه گو لوپز شده بود.

 

اختلاف بین مورینیو با کاسیاس و چند بازیکن بزرگ رختکن رئال دیگر علنی شده بود و همین در نهایت منجر به جدایی او از جمع کهکشانی ها شد. شرایط کاسیاس در رئال هم دیگر خوب نشد و او سال 2015 به پورتو پیوست.

1 می 2019 و وقتی ایکر کاسیاس با حمله قلبی مواجه شد و در نهایت دیگر نتوانست به فوتبال برگردد، رابطه او و مورینیو بهبود پیدا کرد.

 

کاسیاس در این رابطه به ESPN گفت:« خیلی ها نمی دانند ولی ژوزه مورینیو جزو سه نفر اولی بود که جویای حال من شد. مورینیو می خواست بداند حالم چطور است و نگران بود. این برایم ارزش خیلی زیادی داشت. حمله قلبی فرصتی شد تا شناختم از انسان ها بیشتر شود.

اعتراف می کنم که خوش شانس هم بودم و خیلی های دیگر شانس مرا ندارند. شاید من الان باید در دنیای دیگر بودم. شرایط باعث شد تا نگاهم به خیلی چیزها عوض شود و حالا ارزش زندگی را بیشتر درک می کنم.»

ایکر کاسیاس در دو مقطع با دو سرمربی رئال مادرید یعنی ویسنته دلبوسکه و مورینیو مشکل پیدا کرد و به همین دلیل برای مدتی نیمکت نشین شد. حالا ایکر کاسیاس که اخیرا از دنیای فوتبال هم خداحافظی کرده، مدعی شد با مورینیو مشکلی ندارد و هر دوی آنها به فکر منافع باشگاه رئال مادرید بوده اند.

ایکر کاسیاس گفت: "این دو موضوع تفاوت داشت، یکی از منظر فوتبالی قابل توجیه بوده و دیگری مسئله شخصی بود. من و ویسنته دل بوسکه یک سال و نیم رابطه خوب داشتیم و سال بعد اختلاف پیش آمد که این موضوع بین کاپیتان و سرمربی تیم طبیعی بود.

این بدان معنا نیست که شما از سرمربی تیم در جایگاه مهمتری قرار دارید. در نهایت مشکلاتی ایجاد می شود، زیرا هر روز عملا باید با سرمربی صحبت کنید و رابطه اینگونه رو به زوال می‌رود. اما ژوزه مورینیو فکر می کرد که من در سطح هم تیمی های دیگرم نیستم و علاوه بر این روابط ما خیلی خوب نبود، بنابراین انتخاب گزینه دیگر برای ترکیب اصلی به جای من برای او راحت تر شده بود.

مسائل زیادی وجود دارد که مردم نمی بینند، اما من رابطه خوبی با مورینیو دارم. ما از آن به بعد چند بار همدیگر را دیده ایم و گپ زده ایم. رابطه بدی بین ما وجود ندارد، زیرا هر دوی ما بهترین ها را برای تیم می خواستیم. من تصمیم گرفتم که رابطه زیادی با مورینیو نداشته باشم، زیرا بسیاری از مسائل باب میل من نبود و او تصمیم گرفت دروازه بان دیگری را برای ترکیب اصلی انتخاب کند."

ایکر کاسیاس و بوفون

زمان زیادی طول کشید تا بوفون و کاسیاس همدیگر را در زمین ملاقات کنند. وقتی سالِ 2003 بالاخره این دو با پیراهن‌هایِ یوونتوس و رئال مادرید برایِ اولین بار مقابلِ هم قرار گرفتند، هر دو دیگر به عنوانِ بهترین دروازه‌بان‌هایِ نسل خودشان شناخته می‌شدند. در این برخوردِ اول بوفون با مهارِ پنالتیِ لوئیس فیگو در بازیِ برگشتِ نیمه نهاییِ چمپیونز لیگ نقش مهمی در صعودِ تیمش به فینال داشت.

دو سال بعد بوفون و کاسیاس یک بار دیگر در چمپیونز لیگ مقابل هم قرار گرفتند، این بار در مرحله‌یِ یک هشتم، جدالی که باز هم با پیروزیِ یوونتوس به پایان رسید. و البته یک سال بعد از این دیدارِ دوباره، بوفون با درخشش در جام جهانیِ 2006 که با قهرمانیِ ایتالیا به پایان رسید جایگاهِ خودش به عنوانِ بهترن دروازه‌بانِ جهان را تثبیت کرد. کاسیاس با این تورنمنت در همان دورِ اولِ حذفی، با شکستِ اسپانیا مقابلِ فرانسه، وداع کرد.

دو سال بعد بالاخره نوبت به کاسیاس رسید. اسپانیا در حالی فاتحِ یورو 2008 شد که "سن ایکر" در یک چهارمِ نهایی مقابلِ ایتالیایِ بوفون دو ضربه‌یِ پنالتی را بعد از تساویِ بدونِ گل در پایانِ 120 دقیقه مهار کرد. و این تازه شروع افتخاراتِ کاسیاس و اسپانیا بود. لا روخا دو سال بعد از قهرمانی در اروپا جامِ جهانیِ 2010 را هم فتح کرد، در حالیکه ایتالیا، مدافعِ عنوانِ قهرمانی، در همان دورِ گروهی، بدون اینکه حتی یک بازی را ببرد، حذف شد.

دو سال بعد ایتالیا و اسپانیا یک بار دیگر، این بار در یورو 2012 مقابلِ هم قرار گرفتند. جدال آتزوری و لا روخا در دورِ گروهی با تساویِ 1-1 به پایان رسید، اما برخوردِ دوباره‌شان در فینال شکستِ سنگینِ 0-4 را برایِ ایتالیا به همراه داشت. کاسیاس در این تورنمنت، در حالی که بوفون در شرایط آرمانی به سر نمی‌برد، با پنج کلین شیتِ پیاپی سومین افتخارِ ملیِ پیاپی‌اش را هم جشن گرفت.

یک سال بعد کاسیاس یک بار دیگر در ضرباتِ پنالتی بوفون را مغلوب کرد، این بار در نیمه نهاییِ جام کنفدراسیون‌ها.

اما سالِ 2013 وضعیت را برایِ کاسیاس تغییر داد. کاسیاس بعد از جر و بحثِ با مربیِ وقتِ رئال، ژوزه مورینیو، جایِ خودش در ترکیبِ اصلی را از دست داد. فصلِ بعد بوفون، پیش از بازیِ یووه و رئال در چمپیونز لیگ، در اکتبرِ 2013، به دفاع از او برخواست: «من خیلی ایکر را تحسین می‌کنم. من احترام زیادی به عنوانِ یک انسان برایِ او قائلم. ایکر یک قهرمانِ بزرگه و قهرمانانِ بزرگ حتی در چنین جوِ منفی‌ای باز هم می‌توانند خودشان را حفظ کنند و به رقابت باز گردند.» کاسیاس به رقابت باز گشت در پایانِ همین فصل، تحت رهبریِ کارلو آنچلوتی چمپیونز لیگ را فتح کرد، اما بعد از جام جهانی‌ای کابوس‌وار جایگاهِ خودش در تیم ملی را از دست داد و داوید دخئا بدل به شماره‌یِ یکِ اسپانیا شد.

با اینکه بوفون هم در جامِ جهانیِ 2014 نمایش چندان بهتری از کاسیاس نداشت و ایتالیا هم مثلِ اسپانیا در همان دورِ گروهی حذف شد، اما از این تاریخ به بعد کهنه‌سوارِ یووه یک بار دیگر اوج گرفت. بوفون در رسیدنِ بیانکونری به فینالِ چمپیونز لیگِ 2015 نقشی کلیدی داشت، فینالی که از راهِ شکست دادنِ رئالِ کاسیاس در نیمه نهایی گذشت. در ضمنِ بوفون در سریِ آ هم رکوردِ بیشترین دقایقِ بسته نگه داشتن دروازه را به نامِ خودش ثبت کرد (929 دقیقه پیاپی)، رکوردی که پیش از این متعلق به سباستیانو روسیِ میلان بود.

دیدارِ بعدی در یورو 2016 بود، دیداری که البته کاسیاس از رویِ نیمکت تماشایش کرد و شاهد پیروزیِ ایتالیا در مرحله‌یِ یک هشتم بود.

اما واقعا حیف بود اگر این بازی پایانی بر رویارویی‌هایِ این دو دروازه‌ بزرگ می‌بود. خوشبختانه چمپیونز لیگ امسال فرصتی دوباره برایِ این دیدار فراهم کرده. یوونتوسِ بوفون در بازیِ رفت پورتویِ کاسیاس را 0-2 شکست داده و حال در آستانه‌ِ بازی برگشت در جی استادیوم هستیم. جدا از هر نتیجه‌ای که در این بازی به دست بیاید، تماشایِ رقابتِ جی‌جی بوفون و سن ایکر کاسیاس در دو سویِ زمین لذتی دیگر دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied