`
شمانیوز
شما نیوز

احمد روستا

احمد روستا پدر علم نوین بازاریابی ایران درگذشت + سوابق و علت مرگ احمد روستا

روز شنبه مورخ 20 آذرماه سال 1400، دکتر احمد روستا پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۷۳ سالگی چشم از جهان فروبست.

احمد روستا پدر علم نوین بازاریابی ایران درگذشت + سوابق و علت مرگ احمد روستا

به گزارش شمانیوز: احمد روستا در هفدهم فروردین‌ماه سال ۱۳۲۷ در شهر یزد دیده به جهان گشود. وی در سال 1358 مدرک دکترای مدیریت خود را از دانشگاه برادفورد انگلستان اخذ کرد و عضو رسمی هیئت‌علمی دانشگاه شهید بهشتی دانشکده مدیریت و حسابداری شد. سابقه تدریس دکتر احمد روستا درزمینهٔ تحقیق و مشاوره، مدیریت، بازاریابی، صادرات، تبلیغات و مدیریت استراتژیک قریب 35 سال طول کشید. از او مقالات و کتاب‌های تألیفی متعددی به یادگار مانده است.

از سوابق درخشان علمی دکتر احمد روستا می‌توان به عضو هیئت‌علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه شهید بهشتی، عضو هیئت‌علمی مدرسه عالی بازرگانی و عضو مدعو دانشگاه‌های مختلف کشور ازجمله صنعتی شریف، علامه طباطبائی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه امیرکبیر و عضو انجمن علوم مدیریت ایران اشاره کرد.

دکتراحمد روستا مؤسس و مدیرعامل اولین شرکت تحقیقات و مشاوره بازاریابی به نام راستابین، مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت‌های دولتی و خصوصی، مؤسس اولین سایت جامع مدیریت به نام باشگاه مدیریت و مشاور طرح‌های مختلف برای وزارتخانه‌ها، نهادها و شرکت‌های دولتی و خصوصی بود.

ازجمله آثار و تألیف‌های به‌جامانده از دکتر احمد روستا می‌توان به کتاب‌های مدیریت بازاریابی، تحقیقات بازاریابی، رفتار مصرف‌کننده، با بزرگان بازاریابی، فروش در دوران بحران، کسب‌وکار سبز و از رؤیا تا واقعیت اشاره کرد. لازم به ذکر است تألیف و  ترجمه بیش از هفتاد جلد کتاب، نتیجه سال‌ها تلاش ایشان برای علم بازاریابی ایران بوده است.

متأسفانه روز شنبه مورخ 20 آذرماه سال 1400، دکتر احمد روستا پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان در سن ۷۳ سالگی چشم از جهان فروبست.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied