`
شمانیوز
شما نیوز

وضعیت آب و هوا

بارش برف از فردا | پایتخت نشینان منتظر بارش برف و باران باشید

سامانه جدید بارشی از فردا وارد کشور می شود.

به گزارش شمانیوز: صادق ضیائیان ، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در نیمه غربی کشور جوی آرام و پایدار داریم که با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، شامل تهران، کرج، اراک و اصفهان همراه است و این وضعیت روز آینده نیز ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان  هواشناسی افزود: امروز و فردا در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گردوخاک داریم و در شمال شرق و شرق کشور کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری جوی آرام در کل کشور حاکم است، گفت:‌ در این دو روز نیز آلودگی هوا در شهرهای صنعتی ادامه دارد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان  هواشناسی اظهار داشت: بعدازظهر پنجشنبه 25 آذر در ارتفاعات زاگرس در نوار غربی کشور، ابرناکی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و روز جمعه 26 آذر با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارش برف و باران در کل نوار غربی کشور، همچنین دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های البرز، تهران و قزوین خواهیم داشت.

ضیائیان بیان کرد: بعدازظهر چهارشنبه و روز پنجشنبه در اردبیل و غرب سواحل خزر وزش باد جنوبی و افزایش نسبی دما داریم.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه ابری و  غبارآلود پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 12 و 4 درجه خواهد بود.

ضیائیان اضافه کرد: روز آینده اهواز با بیشینه دمای 24 درجه بالای صفر و بندرعباس با بیشینه دمای 28 درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان  هواشناسی اظهار داشت: روز آینده در 16 مرکز استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید