`
شمانیوز
شما نیوز

وضعیت آب و هوا | هواشناسی

از یکشنبه منتظر بارش برف و باران باشید | ورود سامانه بارشی به کشور

سازمان هواشناسی امروز پنجشنبه در بخش‌هایی از جنوب کشور از جمله خوزستان و اصفهان، بارش باران، رعد و برق، وزش باد موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی کرد.

به گزارش شمانیوز: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز پنجشنبه در بخش هایی از خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و یزد بارش باران و رعد و برق، وزش باد موقت و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود.

همچنین در بخش هایی از خراسان جنوبی، لرستان، ایلام و کرمانشاه بارش پراکنده انتظار می رود. جمعه علاوه بر مناطق ذکر شده خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت.

شنبه فعالیت سامانه بارشی محدود به نوار جنوبی کشوردر استان های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان خواهد بود و با خروج سامانه از کشور در بخش هایی از خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده انتظار می رود.

یکشنبه سامانه جدیدی با شدت بارش بیشتر از جنوب غرب کشور وارد می شود و نیمه جنوبی و غرب کشور را در بر می گیرد. دوشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش یافته و در غالب مناطق کشور بارش ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است طی سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پر جمعیت کاهش کیفیت هوا به دلیل انباشت آلاینده های جوی انتظار می رود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید