`
شمانیوز
شما نیوز

توضیحات عزیزم خادم در مورد VAR

عزیزی خادم: نمی دانم چرا اجازه راه اندازی VAR را ندادند

فدراسیون فوتبال در تلاش برای ورود تکنولوژی VAR به استادیوم های ایران بود اما وقتی این کار را انجام داد در بازی ایران – کره جنوبی مورد بهره برداری قرار نگرفت!

به گزارش شما نیوز: بعد از جانمایی این تکنولوژی در استادیوم آزادی تصور می شد در دیدار ایران – کره جنوبی مورد استفاده قرار گیرد اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این بازی را با داور وسط و کمک ها و هم چنین داور چهارم استفاده کرد و در ادامه ایراد مجلس به شرکتی که فدراسیون فوتبال با آن وارد همکاری شده بود موجب شد اجرای این پروژه در استادیوم آزادی و دیگر استادیوم های کشور متوقف شود. 

عزیزی خادم بعد از مدت ها در خصوص چرایی این موضوع حرف زد و گفت:« اقدامات موثری برای VAR انجام دادیم و این سیستم را به ایران هم آوردیم. ابایی از گفتن این حرف ندارم و می‌گویم هنوز مانده‌ایم به چه دلیل این اتفاق نیفتاد و اجازه راه اندازی اش را ندادند. هنوز در پی پاسخ هستیم اما امیدواریم همه یاد بگیریم اغراض شخصی را کنار گذاشته و آینده فوتبال کشورمان، منافع جمعی و منافع ملی را ببینیم. این نکته مهمی درباره تجربه خودم از VAR بود. مطمئن باشید اکنون هم فدراسیون تلاش خود را انجام می‌دهد و استفاده از این سیستم دور از ذهن و دور از دسترس نیست زیرا یک بار این کار را انجام دادیم و اکنون هم قوی‌تر از قبل در این مسیر قدم برمی‌داریم. امیدوارم دوستان ما در کمیته داوران و کارگروه VAR در آینده خیلی نزدیک آخرین تحولات و کارکرد خود را برای افکار عمومی بیان کنند.»

رییس فدراسیون فوتبال ایران هم چنین از آموزش داوران ایرانی برای نحوه کار با سیستم کمک داور ویدئویی خبر داد و گفت:« اوایل بهمن تیمی برای آموزش داوران ما و جا نماندن آنها، به تهران سفر کرده و برخی آموزش های تئوریک را انجام می‌دهند. با فدراسیون قطر هم توافقاتی داشتیم. قرار است تیمی از داوران ما به دوحه بروند و در آنجا آموزش ببینند. در کنار این صحبت‌هایی با رئیس فیفا داشته و اقداماتی را انجام دادیم اما اجازه بدهید جلو برویم.»

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید