`
شمانیوز
شما نیوز

مسدودی 7 میلیارد ایران در بانک های کره

کره جنوبی برای ایران شرط گذاشت

معاون وزیر خارجه کره جنوبی در حاشیه هشتمین دور مذاکرات احیای برجام با علی باقری کنی، همتای ایرانی خود در پایتخت اتریش دیدار کرد.

به گزارش شما نیوز: چوی جونگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی روز پنجشنبه (به وقت محلی) در حاشیه هشتمین دور مذاکرات احیای برجام با علی باقری کنی، همتای ایرانی خود در پایتخت اتریش دیدار کرد.

کره جنوبی مستقیماً در مذاکرات هسته ای حضور ندارد، اما به واسطه بن بست های طولانی مدت با ایران بر سر دارایی های مسدود شده تهران در سئول، از نزدیک تحولات مربوطه را زیر نظر داشته است.

بنا بر اعلام این وزارتخانه، چوی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که به زودی توافق برای احیای برجام به دست آید و دو طرف بر این باورند که دارایی‌های مسدود شده تهران باید به زودی آزاد شود.

این وزارتخانه اعلام کرد که دو طرف همچنین توافق کردند که رایزنی ها در مورد جزئیات مربوط به فرآیند انتقال پول را افزایش دهند.

حدود 7 میلیارد دلار وجوه متعلق به ایران در دو بانک کره جنوبی (بانک صنعتی کره و بانک ووری ) مسدود شده است. تهران خواستار آزادسازی این پول هاست.

به گفته مقامات سئول، ظاهراً سرنوشت این دارایی‌های مسدود شده به مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی بستگی دارد، زیرا به گفته این مقامات، کره جنوبی برای آزادسازی این وجوه، به تایید دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا نیاز دارد.

روز چهارشنبه، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که موضوع لغو تحریم‌ها از مهم ترین بخش های مذاکرات جاری است و توافقی نخواهیم نداشت مگر اینکه درباره همه چیز توافق شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید