`
شمانیوز
شما نیوز

یونان کوچک در ایران به جهان معرفی می شود/برگزاری رویدادی خلاقانه در اردکان

جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت‎های گردشگری اردکان از طریق ابزارهای فضای مجازی (وبلاگ، وب‌سایت و اینستاگرام) این دیار که معروف به یونان کوچک است به دنیا معرفی خواهد کرد.

به گزارش شمانیوز، جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، فراخوانی است برای آنها که روایتگر سفرهای خود هستند، آن‌چه را می‌بینند و حس می‌کنند و به رشته‌‌ تحریر درمی‌آورند و در قاب دوربین خود برای مسافران آینده، آینده‌ای نزدیک ثبت می‌کنند.

شهرستان اردکان در استان یزد شامل بخش‌های مرکزی، عقدا و خرانق می‌شود و دارای میراث فرهنگی، میراث طبیعی و همچنین میراث ملموس و ناملموس است. 

براین اساس با برگزاری مرحله نخست داوری جشنواره سفرنگاری اردکانگرام به منظور انتخاب سفرنویسان برای حضور در شهرستان اردکان و تولید محتوا در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، 50 نفر در سطح ملی و 20 نفر در سطح استانی و از استان یزد انتخاب شدند.

داوران این دوره از جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام شامل ستایش فرجی، پژمان نوروزی، علیرضا عالمنژاد، حسین عبدالهی و محسن ادیب با بررسی مشخصات صفحات اجتماعی همه شرکتکنندگان، تمام آیین نامه‌ها و ضوابط جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، از میان 189 ثبت نام کننده‌ای که ضوابط در جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام را رعایت کردند 70 نفر را برگزیدند تا در این رویداد خلاقانه شرکت کنند. 

در جشنواره سفرنگاری اردکان گرام 22 تن از استان یزد، 91 تن از تهران و 76 تن از کل کشور شرکت می کنند و تولید محتواهای خود را در فضای مجازی منتشر خواهند کرد. 

شرکتکنندگان در جشنواره و علاقه مندان به مشارکت در انتخاب برگزیده مردمی، برای اطلاع از ادامه فرآیند جشنواره به سایت etravelgram.ir و صفحه اینستاگرام@ardakan.gram   مراجعه کنند. جشنواره‌ سفرنگاری اردکان‌گرام بعد از جشنواره‌های «ماکوگرام» و «دزفول‌گرام» از طرف فصل نامه‌‌ میراث و گردشگری گیلگمش، انجمن چارسوق کویر اردکان و موسسه‌‌ فرهنگی هنری چادرملو برگزار می‌شود.

همچنین حق استفاده از آثار تولید شده در طول جشنواره (متن، عکس و فیلم) برای حامیان جشنواره و فصلنامه‌‌ گیلگمش محفوظ است. جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام از 2 تا 7 بهمن 1400 در اردکان برگزار می‌شود.

گفتنی است، اردکان به معنی سرزمین مقدس که از دو کلمه "ارد + کان" تشکیل شده ‌است که ارد به معنی "مقدس" و کان به معنی "سرزمین" است. برخی نیز معتقدند که اردکان از کلمه پهلوی «ارتاکان» یا «ارتاکن» به معنی راستی و درستی گرفته شده است. اردکان در کتب تاریخی به یونان کوچک مشهور است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
تبلیغات متنی