`
شمانیوز
شما نیوز

ورزشی

اسکوچیچ: دوست داشتم تیم من مثل نظم و منطق رانندگی مردم تهران بازی کند!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، گفت: دوست داشتم تیم من مثل نظم و منطق رانندگی مردم تهران بازی کند!

به گزارش شمانیوز : دراگان اسکوچیچ بازیکن سابق و مربی فوتبال، اهل کرواسی است. او از ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ رسماً هدایت تیم ملی فوتبال ایران را برعهده گرفت. او در فوتبال باشگاهی ایران سابقهٔ سرمربیگری در تیم‌های ملوان، فولاد، نفت تهران، خونه به خونه و صنعت نفت را دارد. وی در ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ به عنوان مربی تیم ملی ایران انتخاب شد.

اسکوچیچ در ۱۵ مهر ۱۴۰۰ با برد مقابل امارات در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، توانست به رکورد ۱۰ برد پیاپی با تیم ملی ایران دست یابد و رکورد ۱۰ برد پیاپی را برای تیم ملی فوتبال ایران ثبت کند. وی همچنین در بهمن ۱۴۰۰ با صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ توانست سریع‌ترین صعود تاریخ ایران به این رقابت‌ها را رقم بزند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، بعد از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با رسانه‌های کشور کرواسی چند گفت‌وگو پیرامون تجربه صعودش به جام جهانی با ایران انجام داده است.

تازه‌ترین مصاحبه اسکوچیچ با سایت vecernji است که سرمربی تیم ملی ضمن تکرار بعضی از اظهارات گذشته خود، به نکات جدیدی اشاره کرده است که با هم می‌خوانیم: 

*ایران هرگز در تاریخ خود به این سرعت به جام جهانی صعود نکرده است. خوشحالم چون از موقعیتی از دست رفته به این موفقیت رسیدیم. کاری را انجام دادیم که در مرحله قبل گم شده بود. من به بازیکنان و کادر فنی ایران افتخار می‌کنم.

*در پاسخ به این سئوال که چه اقدام انقلابی برای موفقیت در ایران انجام داده ام باید بگویم هیچ چیز انقلابی وجود ندارد. برای این سطح به بلوغ رسیده‌ام و روی خودم سرمایه گذاری کرده‌ام. فکر می‌کنم نکته کلیدی در این واقعیت است که ذهنیت بازیکنان اینجا و فرهنگشان را می‌شناسم. من می دانم چگونه با آنها برخورد کنم.

*در ایران از مربیان کروات قدردانی می‌شود چون ما جزو کسانی بودیم که بیشترین موفقیت را کسب کردیم. مربیان ما حتی برخی از دالان‌ها و راهروهای سیاسی بین ایران و کرواسی را شفاف و روشن کرده‌اند. فوتبال اینجا خیلی مهم است.

 

دراگان اسکوچیچ

 

*اگر کرونا نبود ورزشگاه آزادی پر می‌شد. جشن بزرگی در خیابان‌ها برپا شد. ما در ورزشگاه جشن گرفتیم. اکنون در اردو هستیم و بازی با امارات در انتظارمان است. من از آن جشن، به خاطر کرونا، کمی می‌ترسم. نتوانستیم با ماسک جشن بگیریم. حالا اینکه آیا هزینه اش را خواهیم داد یا نه را نمی دانم.

*خاورمیانه با کشور ما کاملاً متفاوت است. اکنون سابقه کار در امارات، کویت، عربستان سعودی را دارم… شاید راحت‌ترین زمان برای من در ایران بوده است. مردم اینجا فوق العاده و مهمان نواز هستند.

*تهران شهری عالی با ۱۲ میلیون نفر جمعیت است. فقط ترافیکش را دوست ندارم. رسیدن به هر مقصد، یک تا دو ساعت طول می‌کشد. مردم کمی ریلکس و آرام رانندگی می‌کنند. دوست داشتم تیم من هم این‌طور بازی می‌کرد مثل نظم و منطق عجیبی که در عبور و مرور وجود دارد؛ نظم و سازماندهی و البته ابتکار ترکیب ایده آل من است.

*بیشتر از همه شهرهای تاریخی را دوست دارم. شیراز و اصفهان برایم شگفت انگیز هستند. دیدن ایران را به همه توصیه می‌کنم. این فرهنگ قدیمی چیزی برای نشان دادن دارد. آنها هیچکس را در جاده گرسنه نمی‌گذارند و آدم‌های خاصی هستند.

*شیفته جام جهانی هستم؛ بعد از آن مطمئناً کار در اروپا و اول از همه اسپانیا. شاید یک تیم ملی و باشگاه دیگر؛ فقط برای ماندن در سطح بالا.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها