`
شمانیوز
شما نیوز

جنگ روسیه و اوکراین

تاثیر جنگ روسیه و اوکراین بر بورس | سقوط شدید بورس در کشورهای عربی

معاملات بازارهای بورس کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با تاثیرپذیری از عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین امروز (پنجشنبه) با کاهش چشمگیری مواجه شد.

به گزارش شمانیوز: شاخص اصلی بورس عربستان سعودی از بزرگترین بازارهای بورس اوراق بهادار در بین کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس (تاسی)، با افت ۱.۹۵ درصدی  به ۱۱۲۸۲.۹۹ واحد رسید.  بورس ابوظبی پایتخت امارات نیز با ۱.۱ درصد کاهش به ۸۹۹۹.۸ واحد و بورس دبی با ۱.۹۷ درصد کاهش به ۳۲۶۹ واحد رسید.  

همچنین شاخص بورس قطر با ۱.۴ درصد کاهش به ۱۲۵۶۸ واحد رسید و بورس کویت با ۰.۹۹ درصد کاهش به ۸۲۴۰ واحد رسید.  

بورس بحرین هم با ۱.۰۳ درصد کاهش به ۱۹۴۴.۰۴ واحد و بورس اوراق بهادار مسقط با ۰.۱۲ درصد کاهش به ۴۰۳۹ واحد رسید.  

بنابر اعلام رسانه ها، ترس از گسترش جنگ روسیه علیه اوکراین بر بیشتر بورس‌های جهانی و بازارهای طلا و نفت تاثیر گذاشته است.  

رئیس جمهوری روسیه که به تازگی جمهوری‌های خود خوانده و خلق «دونتسک» و «لوگانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخته بود، بامداد امروز فرمان «عملیات نظامی ویژه» در دونباس را صادر کرد.  

پوتین بامداد امروز در یک سخنرانی در تلویزیون ملی روسیه، از اقدام نظامی ارتش این کشور در دونباس خبر داد و از نیروهای اوکراینی خواست سلاح‌های خود را زمین بگذارند و به خانه‌های خود بروند.  

وی دولت اوکراین را مسئول هرگونه خون‌ریزی احتمالی خواند و گفت که مطمئن است نیروهای نظامی روسیه به وظایف خود عمل خواهند کرد.  

در همین حال پارلمان اوکراین رسما وضعیت جنگی اعلام کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

    این خبر را از دست ندهید
    دیگر رسانه ها