`
شمانیوز
شما نیوز

سریال پایتخت | مهران احمدی

بازیگر سریال پایتخت در شب تولدش بیست سال پیر شد | چهره شکسته بازیگر سریال پایتخت

مهران احمدی بازیگر سریال پایتخت به مناسبت تولدش اینستاگرمش را بروز کرد.

مهران احمدی بازیگر نقش بهبود در اسفند ماه 1352 در تهران متولد شد، مهران احمدی در سال 73 به دانشگاه رفت و دوره های بازیگری را گذراند، مهران احمدی متاهل است و یک دختر به نام باران دارد..

 

مهران احمدی

 

مهران احمدی متولد 1352 در تهران می باشد. مهران احمدی در کودکی به نیشابور کوچ کرده و در نوجوانی دوباره به زادگاهش تهران برگشته است.  وی در سال ۷۳ وارد دانشگاه آزاد و در رشته تئاتر در رشته بازیگری فارغ‌التحصیل شد. مهران احمدی سینمایی خود را در سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم «آدم» آغاز کرد.

 

تحصیلات مهران احمدی

پس از بازگشت خانواده احمدی بـه شهر تهران و پس از چند سال تجربه‌اندوزی او در نیشابور، مهران احمدی در رشته بازیگری تئاتر، درسال 73 ودر 21 سالگی وارد دانشگاه آزاد اسلامی می شود ودر رشته بازیگری تئاتر شروع بـه تحصیل می کند. او در همین سالها فعالیت حرفه‌ای خودرا هم‌زمان با تحصیل آغاز می کند.

 

آغاز فعالیت های هنری مهران احمدی

در دهه 70 مهران احمدی در نقش‌هـای متفاوت تئاتری تجربه‌اندوزی کرد، از جمله در نمایش‌هـای «محاکمه ژاندارک» «چندوچون بـه چاه رفتن» و «آ سید کاظم». او هم چنین کار حرفه‌ای خود در تلویزیون رابا یک تله‌تئاتر شروع کرد؛ تله‌تئاتری بنام «انگشتری ژنرال ماسیاس» کـه چندان اثر مهمی نبود

احمدی در ادامه دو سریال کم‌اهمیت «جدال با سرنوشت» و «تنها در تاریکی» رابه کارگردانی مسعود رشیدی بازی میکند ودر پایان دهه 70 و اوایل ده 80 بازیگر آیتم‌هـای نمایشی برنامه «سیمای خانواده» می شود کـه سریال‌هـای «روزهای مه آلود» و «بیابان عشق» بودند؛ تا اینکه بازی در سریال «آخرین روزهای شاد بودن» درسال 80، آخرین تجربه بازیگری او در دوره اول بازیگری‌اش می شود.

کارنامه مهران احمدی در شروع کارش چندان قابل دفاع نیست و مورد توجه کسی قرار نمیگیرد. در آن سالها بازی در سریال‌هـای نه‌چندان باکیفیت و نقش‌هـای کم‌فروغ، کمک چندانی بـه دیده شدن مهران احمدی نمیکند. او کـه همواره از صحبت کردن درباره آن سالها طفره میرود.

او تجربه‌هـای اولیه‌اش را این‌گونه توجیه می کند: «کارهای اولیه‌ام را از سر ناچاری بازی می کردم ودر آن سالها انتخابی در کار نبود. درسال‌هـای دانشجویی‌ام پدرم فوت کرد و مـن با مشکلات جدی مالی مواجه شدم. بهمین دلایل چندان بـه کارهایی کـه در آن‌ها بازی می کردم توجهی نداشتم.»

 

مهران احمدی

 

جدایی کوتاه مهران احمدی از دنیای بازیگری

پس از گذراندن سال‌هایی نه‌چندان درخشان در شروع کار، او بـه مدت 5 سال از بازیگری فاصله می گیرد و بـه دنبال دستیاری کارگردان میرود: «بعد از مدتی کـه وضع زندگی‌ام سروسامان یافت، تصمیم گرفتم دیگر بازی نکنم، حتی بـه این قیمت کـه برای همیشه شغل بازیگری را از دست بدهم یا فراموش بشوم. بـه نظرم فراموش‌شدن بهتر از این اسـت کـه آدم در نقشی بازی کند کـه اصلاً آنرا دوست ندارد.»

 

مهران احمدی

 

بازگشت مهران احمدی به دنیای هنر

مهران احمدی کـه کارش را از تلویزیون شروع کرده بود، پس از سالها تجربه موفق در سینما، پس از ده سال دوباره بـه تلویزیون بازگشت ودر سریال «تا ثریا» ساخته سال 90 سیروس مقدم بازی کرد. همکاری او درسال بعد با مقدم ادامه یافت تا اینکه او با بازی در سری دوم سریال پرطرفدار «پایتخت»، محبوب‌ترین نقش خودرا بازی کرد، بازی در نقش «التیام» کـه بسیار مورد توجه مخاطبین قرار گرفت.

او درباره بازی در نقش التیام میگوید: «مـن از حرکات خروس برای بازی دراین نقش بهره گرفتم کـه همیشه حواسش بـه اطرافش هست. این شخصیت یکی از دوست داشتنی‌ترین نقش‌هـای مـن بود.»  مهران احمدی کـه اغلب در قالب نقش‌هـای منفی بازی میکند، پس از این مجموعه در سریال‌هـای دیگری هم ایفای نقش کرده اسـت کـه «آوای باران»، «مهرآباد»، «پایتخت 3» و «چرخ فلک» از مهمترین آن‌ها بوده‌اند.

 

مهران احمدی

 

اولین تجربه کارگردانی مهران احمدی

مهران احمدی با بازی در نقش‌هـای مختلف، از اوایل دهه 90 بـه چهره‌ای کاملاً شناخته شده تبدیل می شود ودر سالهای بعدی با بازی در چندین فیلم سینمایی و تلویزیونی، بیش‌ازپیش مورد توجه قرار میگیرد. او دراین سالها در فیلم‌هـای قابل توجهی مثل «بغض»، «شیار 143»، «سیزده»، «نفس»، «کارگر ساده نیازمندیم» و… بازی کرده اسـت.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • ناشناس

    روحش شاد ناراحت کننده بود😔

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها