`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه معیشتی

فوری: یارانه معیشتی اسفند برای مردم واریز نشد | یارانه معیشتی حذف شد

قاعدتا باید در ساعت ۲۴ روز گذشته یارانه معیشتی بنزین به حساب سرپرستان خانوار ۶۰ میلیون نفر واریز می‌شد، اما برخی مشمولان معترضند که یارانه‌ای دریافت نکرده‌اند. آیا واریزی‌ها ادامه دارد؟

به گزارش شمانیوز: دولت باید یارانه معیشتی بنزین اسفند ماه را امشب واریز می‌کرد که با توجه به تعطیل بودن امروز، واریز آن به شب گذشته موکول شد.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یارانه معیشتی این ماه ساعت ۲۴ روز دوشنبه نهم اسفند ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ یارانه معیشتی همانند ماه‌های گذشته برای خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه‌نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج‌نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان است.

در حالی که باید خانوارهای ۶۰ میلیون نفر تا به حالا آخرین یارانه معیشی بنزین امسال خود را دریافت می‌کردند. اما برخی از یارانه‌بگیران از عدم واریز می‌گویند:

«واسه من این ماه واریز نشد فکر کنم دارن قطع میکنن از هر لحاظ هم شرایط یارانه رو دارم»

«نه بهمن و نه اسفند یارانه معیشتی دریافت نکردم. البته باید بگم، بعضی ماه ها واریز شده و بیشتر ماه ها اصلا هیچ پولی تحت عنوان یارانه معیشنی دریافت نکردم»

«باید باتمام کسانی که یارانه هرماه رومیگرفتن واریز میشد چرا هرجور دوست دارن اینا عمل میکنن حق مردمه این پول»

 

واریز یارانه معیشتی ادامه دارد؟

عدم واریز یارانه‌ها برای گروهی از مردم در ماه‌های گذشته نیز تکرار شد.

پیگیری‌های قبلی تجارت‌نیوز حاکی از این است که دستور پرداخت این یارانه به بانک‌های عامل داده می‌شود. در واقع این یارانه به شماره حسابی از سرپرست خانوار واریز می‌شود که برای دریافت یارانه ثبت شد.

در واقع بانک محل حساب یارانه‌بگیران وظیفه واریز یارانه را بر عهده دارد، به همین علت ممکن است که برخی از بانک‌ها این واریزی را با تاخیر انجام دهند. این تاخیر ممکن است امروز نیز ادامه داشته باشد و با شروع کار رسمی بانک‌ها از چهارشنبه واریزی‌ها انجام شود.

بنابراین مشمولان دریافت این یارانه باید تا پایان وقت کاری فردا نیز صبر کنند./ تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • سحر

    احمقها امشب واریز میکنند

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها