`
شمانیوز
شما نیوز

گاف بایدن

بایدن فقط به ایران فکر می کند | گاف جدید بایدن درباره ایران و اوکراین + ویدئو

جو بایدن در یک سخنرانی سالانه در کنگره آمریکا، طی یک‌ اشتباه لفظی به جای به کار بردن «مردم اوکراین» از «مردم ایران» استفاده کرد.

علی آبشناس-

به گزارش شمانیوز : کاربران فضای مجازی می‌گویند از بس ایران آمریکا را تحقیر کرده است، بایدن در همه حال به فکر ایران و مردم ایران است. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین گاف خود در یک سخنرانی سالانه در کنگره آمریکا، به جای به کاربردن «مردم اوکراین» از «مردم ایران» استفاده کرد. بسیاری از کاربران در فضای مجازی به طنز این اقدام بایدن را در راستای نگرانی برای مردم ایران- ایران‌ستیزی - سردمداران آمریکایی می‌دانند.

روزنامه دیلی میل در گزارشی نوشت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی سالانه در کنگره با یک اشتباه لفظی «ایران» را به جای «اوکراین» به کار برد.

دیلی میل می‌نویسد، بایدن ۷۹ ساله که پیرترین رئیس جمهور آمریکاست، موقع بروز این اشتباه، درباره حمله روسیه به اوکراین صحبت می‌کرد. او گفت: پوتین شاید بتواند کی‌یف را با تانک‌ها محاصره کند، اما هیچ وقت نمی‌تواند قلب مردم ایران را به دست بیاورد.

در گزارش این روزنامه درباره واکنش‌ها به گاف رئیس جمهور آمریکا آمده است: در شبکه‌های اجتماعی با ترند شدن «ایرانی‌ها» پس از این سخنرانی، غوغایی به پا شد.

روزنامه ایندیپندنت نیز در این باره نوشت: به نظر می‌رسد کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا که در این سخنرانی حضور داشت، گاف «ایرانیان» بایدن را با زیر لب زمزمه کردن «اوکراینی‌ها» اصلاح کرد.

ایندیپندنت افزود: در ویدیویی تایید نشده که پس از سخنرانی منتشر شد، روی چهره هریس، موقع پاسخی که در لحظه به این اشتباه بایدن می‌دهد، زوم شده است.

بایدن پیش از این هم با این اشتباه‌های لفظی‌ متعدد در سخنرانی‌هایش مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها قرار گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها