`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه

یارانه نوروزی به چه کسانی تعلق می گیرد؟ | دولت به مردم یارانه نوروز می‌دهد؟

در حال حاضر ۷۸ میلیون نفر یارانه هدفمندی و ۶۰ میلیون نفر یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

به گزارش شمانیوز: عضو کمیسیون اقتصادی گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا سه ماه از ابتدای سال ۱۴۰۱ موظف است یارانه پردرآمدها را حذف کند.

مهدی طغیانی افزود: در حال حاضر ۷۸ میلیون نفر یارانه هدفمندی و ۶۰ میلیون نفر یارانه معیشتی دریافت می‌کنند.

وی گفت: ممکن است از این تعداد کسانی باشند که واقعاً مستحق دریافت یارانه نیستند که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایگاه رفاه ایرانیان، با آن مطلوب فاصله داشته باشد.

وی افزود: ابزار قابل قبول و داده‌هایی در پایگاه رفاه ایرانیان است که اعتراض‌ها را بر اساس آن رسیدگی می‌شود که البته امکان تکمیل‌تر شدن را دارد.

طغیانی ادامه داد: وزارت مربوطه دنبال تکمیل این پایگاه است و قرار است پالایش ۶۰ میلیون به ۸۷ میلیون تغییر پیدا کند و حداقل ۱۸ میلیون نفر از یارانه‌بگیران هدفمند حذف می‌شوند. همچنین کسانی که در نوبت هستند، مستحق می‌باشند یا به اشتباه حذف شده‌اند؛ در هر دو مورد یا یک مورد حذف شده باشند می‌توانند جایگزین بشوند.

وی در مورد این که متغیرهای این پالایش چیست؟ گفت: داده‌های مختلفی است مثل درآمد، گردش‌های مالی حساب بانکی و وام‌هایی که اشخاص می‌گیرند و خود وزارتخانه موظف به این دهک‌بندی است.

 

 دولت به مردم یارانه نوروز می‌دهد؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طراحی بسته معیشتی عید خبر داد و گفت: پرداخت بسته معیشتی عید را با معاون اول رئیس جمهور مطرح کرده‌ایم و مردم می‌توانند منتظر خبرهای خوب باشند.

در سنوات گذشته و به خصوص در دو سال ۹۹ و ۱۴۰۰ که کشور با همه‌گیری کرونا درگیر بود، دولت از گروهی از یارانه‌بگیران حمایت مالی کرد و در پایان سال، علاوه بر یارانه نقدی و معیشتی ماهانه، یارانه نوروزی هم پرداخت کرد.

بر این اساس احتمالا بسته معیشتی عید و خبر خوشی که وزیر کار گفته، واریز یارانه نقدی به مناسبت سال جدید است. اگر دولت قصد پرداخت یارانه عید به یارانه‌بگیران را داشته باشد، احتمالا مشمولان بسته معیشتی عید، چهار دهک اول درآمدی هستند. افرادی که حقوق و درآمد ثابت ندارد و بعضا صاحب خانه یا خودرو نیز نیستند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها