`
شمانیوز
شما نیوز

تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

برای تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران با ضمانت و گارانتی تعمیر تماس بگیرید.

 

 

 

مشتری گرامی؛ لطفا برای انجام امور تعمیرات با گارانتی با شماره تلفن ذیل تماس حاصل فرمایید.

 

تکنسین :            دانیال بهرامی
 

شماره تلفن :       09127999134

 

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

 

یکی از مهمترین لوازم خانگی که امروزه استفاده از آن بسیار متداول شده ماشین لباسشویی در برندهای مختلف آن است. اما این وسیله بسیار کاربردی مانند هر وسیله دیگر الکتریکی در اثر استفاده زیاد، مراقبت نادرست، نوسانات برق، بی­کیفیت بودن قطعات بکار رفته و یا بر اثر گذشت زمان دچار استهلاک خواهد شد که بی­ توجهی به آن می­تواند باعث زیادتر شدن مشکلات و آسیب رسیدن به قطعات دستگاه شود. از طرفی هزینه­های تعمیر بدلیل این سهل­انگاری افزایش خواهد یافت؛ در حالیکه برخی از مشکلات پیش آمده با هزینه کمتر و براحتی قابل برطرف شدن هستند. بنابراین توصیه می­شود در زمان مناسب برای سرویس یا تعمیر دستگاه اقدام نمایید. یکی از خدماتی که در مناطق مختلف تهران جهت رفاه مشتریان ارائه می­شود تعمیرات ماشین لباسشویی در برندهای ایرانی و خارجی در کمترین زمان است. از طرفی کار تعمیرات ماشین لباسشویی نیاز به تخصص و تجربه افرادی دارد که اینگونه خدمات را ارائه می­دهند تا بتوانند با دانشی که دارند منشأ مشکلات را پیدا کرده و آن را برطرف نمایند.

 

1

 

 

متداول‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی بعنوان یک وسیله ضروری و فوق­العاده مفید هر چند که در بهترین برند خریداری شود باز هم در برابر خرابی یا آسیب مصون نیستند. از این‌رو در ادامه این متن به بررسی مرسوم­ترین مشکلات ماشین لباسشویی که برطرف نمودن آنها نیاز به تخصص خاصی ندارد اشاره می­کنیم تا در صورت مشاهده چنین مشکلاتی بتوانید آن را برطرف کنید و در صورتی که نتوانستید از عهده مشکل برآیید تنها از افرادی که کار تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران را به صورت حرفه­ای انجام می­دهند درخواست کمک کنید.

ماشین­های لباسشویی در برندهای مختلفی همچون بوش، سامسونگ، اسنوا، ال­جی، آبسال، پاکشوما و... و در ظرفیت­های 14 ،11، 7 کیلویی و... تولید و به بازار عرضه می­گردد که بطور تقریبی می­توان گفت 90 درصد مواقع ماشین­های لباسشویی دارای مشکلات و خرابی­های یکسانی هستند.

 

 • تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی: یکی از متداول‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی است که ممکن است برای هر کسی پیش آمده باشد. این مشکل ناشی از چند دلیل می­تواند باشد. مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه بوسیله کرک­های لباس، دکمه، سنجاق و... که از لباس جدا شده­اند، مسدود شدن شیلنگ تخلیه، خرابی پمپ تخلیه آب لباسشویی در اثر کارکرد زیاد یا شکستگی پره­های پمپ بعلت عبور اشیاء خارج شده از لباس از فیلتر، مسدود شدن مسیر خروجی آب زیر دیگ و خرابی برد یا تایمر لباسشویی از جمله این موارد است که اکثریت افراد قادر به رفع مشکل در دو مورد اول هستند اما در مورد سه دلیل بعدی باید از تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بگیرند.

2


 

 • سروصدای زیاد دستگاه هنگام کار: علت آن گیر کردن شی در قسمتی از دستگاه می­تواند باشد و یا اینکه قطعه­ای از دستگاه دچار آسیب شده و نیاز به تعویض دارد.
   
 • وارد نشدن آب به داخل دستگاه: خراب شدن شیر آب ورودی، مسدود شدن قطعات ماشین لباسشویی، خرابی شیر الکتریکی، انسداد فیلتر ورودی ماشین، قطع بودن سیم­های رابط بین کلید تایمر، هیدرواستات و میکروسوئیچ و... از جمله دلایلی است که می­تواند باعث آبگیری نکردن دستگاه باشد که برای تمامی برندها مانند ارج، بوش، پاکشوما، دوو و... این اتفاق می­افتد. در صورت بروز چنین مشکلی ابتدا از باز و سالم بودن شیر ورودی اطمینان حاصل کنید. برای بررسی این موضوع شیلنگ­های ماشین لباسشویی را از شیر آب جدا کرده و بعد از قرار دادن یک سطل در زیر آن، شیر آب را باز کنید تا متوجه درستی آن شوید. در صورت نبود مشکل شیلنگ­های آب را بررسی کنید تا پیچ­خوردگی نداشته باشند همچنین فیلتر ورودی را چک کنید؛ زیرا آشغال و رسوبات اضافه باعث گرفتگی فیلتر و وارد نشدن آب به دستگاه می­شود. حال اگر با بررسی این موارد مشکل برطرف نشد نیاز دارید تا از متخصصین تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران با توجه به محل خود کمک بخواهید تا در سریع‌ترین زمان مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.
   
 • خشک نشدن لباس و کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی: وجود نوسانات برق، قطع شدن جریان برق، عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی و سنگینی بیش از حد دستگاه، عدم تنظیم درست برنامه خشک­کن ماشین با توجه به جنس البسه، انسداد و گرفتگی در شیلنگ تخلیه، انسداد و گرفتگی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به دلیل تجمع پرز لباس­ها یا سایر اشیا کوچک‌تر در داخل پمپ، سوختن سیم پیچ دور تند، خرابی یا عملکرد نادرست موتور دستگاه و ایراد در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی از جمله دلایل بروز این مشکل است. در مورد مشکلات تخصصی در صورتی که آموزش­های لازم را نگذرانده­اید دست به تعمیر نشوید. بهتر است برای تعویض قطعات خراب یا تعمیر از یک تکنسین کار بخواهید ماشین لباسشویی شما را تعمیر کند و برای اینکه تعمیر ماشین لباسشویی در سریعترین زمان انجام شود تا لباس‌های کثیف در خانه انبار نشود یا مجبور به شستن لباس با دست نشوید توصیه می­شود از خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی معتبر در محل زندگی خود کمک بگیرید.
   
 • تمیز نشدن لباس در ماشین لباسشویی: یکی دیگر از مشکلاتی که افراد از آن شکایت دارند تمیز نشدن لباس­ها بعد از چرخه شستشوی در دستگاه می­باشد که نشان دهنده اختلال یا معیوب بودن یک قطعه است. از جمله دلایل آن می­توان به جرم گرفتن درام ماشین لباسشویی، تنظیم نادرست دستگاه، مسدود بودن مسیر جاپودری، استفاده بیش از حد از مایع یا پودر لباسشویی، تخلیه نشدن کامل آب دستگاه، خرابی هیتر المنت، قرار دادن لباس بیش از ظرفیت دستگاه اشاره کرد. همچنین برخی از برندها دارای محفظه الیاف­گیر هستند به این نحو که در حین شستشو الیاف و پرز از روی لباس جدا شده و در این محفظه جمع می­شود چنانچه این قسمت مسدود شود در کار دستگاه اختلال ایجاد می­کند؛ بنابراین این قسمت از دستگاه را باید بدرستی تمیز کرد.
   
 • روشن نشدن ماشین لباسشویی: از دیگر مواردی که موجب می­شود تا مصرف­کنندگان تهرانی به مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی در محل خود مراجعه کنند روشن نشدن دستگاه در حالیکه به برق متصل است، می­باشد. دلایلی که باعث بوجود آمدن این مشکل می­شود اشکال در برق ساختمان یا فیوز، بسته نشدن درب بصورت کامل، ایراد در تایمر، خرابی موتور، اشکال در سنسور سطح آب، گرمای بیش از حد، ایراد در برد الکترونیکی دستگاه، خرابی سوئیچ درب دستگاه و ایراد در کابل رابط می­باشد. همچنین در دستگاه­های جدیدی که دارای صفحه نمایشی لمسی برای ورود فرمان هستند یا دستگاه­هایی که دارای صفحه کلید هستند کلیدها یا صفحه کلید دچار خرابی و مشکل می­گردند که در صورت نیاز به تعویض باید توسط تکنسین تعمیرات ماشین لباسشویی متخصص انجام گیرد.
   
 • عدم چرخش دیگ: قفل نشدن درب ماشین لباسشویی، خرابی چفت درب دستگاه، وجود نقص در برد موتور دستگاه، خرابی سیم پیچ استاتور یا اختلال در عملکرد رتور و استاتور، خراب شدن کوپلینگ موتور، معیوب شدن سبد محرک ماشین لباسشویی و... از جمله مواردی است که باید توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی برای رفع عیب، بررسی و برطرف شود.
   

کد خطای انواع ماشین لباسشویی
 

همانطور که گفتیم ماشین لباسشویی از جمله لوازم الکتریکی است که دارای تنوع بالایی در برند و مدل می­باشد که هر یک از ساختار و ویژگی­های متفاوتی برخوردارند. از این­رو تعمیرکار باید با برندهای مختلف آشنا باشد و قطعات آنها را بشناسد؛ همینطور برندهای مختلف ارورهای متفاوتی دارند. بنابراین یک تعمیرکار متخصص باید در مورد کدهای خطای دستگاه اطلاعات کافی داشته باشد تا بتواند به رفع مشکل بپردازد.
 

کد خطای لباسشویی سامسونگ:
 

 • ارور 5E: مشکل در تخلیه را نشان می­دهد این مشکل ممکن است در اثر گرفتگی لوله در اثر گیر کردن یک جسم خارجی همچون اسکناس، سکه، سنجاق و... رخ داده باشد که اگر با تمیز کردن فیلتر تخلیه آشنایی داشته باشید می­توانید این مشکل را برطرف کنید. اما دلیل دیگری که می­تواند وجود داشته باشد صدمه دیدن موتور پمپ می­باشد که در آن صورت نیاز به سرویس، تعمیر یا تعویض قطعه معیوب دارد و باید به دقت توسط متخصیین تعمیرات ماشین لباسشویی بررسی شود.

4

 

 • ارور DE: مشکل در محدوده درب ماشین لباسشویی را نشان می­دهد. در این حالت دستگاه توانایی روشن شدن را دارد اما زمانی که دکمه شروع را فشار می­دهید این ارور روی صفحه نمایش ظاهر می­گردد که به دلایل متفاوتی این اتفاق رخ می­دهد. فرسودگی و خرابی میکروسوئیچ یا قفل کودک یکی از دلایل آن می­باشد. این قطعه وظیفه قفل کردن درب دستگاه را بر عهده دارد در واقع بعد از اینکه دکمه شروع زده می­شود فرمانی از سوی دستگاه صادر می­شود که مانع باز شدن درب در زمان شستشوی البسه می­شود زمانی که این قطعه خراب می­شود دیگر توانایی قفل کردن درب را ندارد زیرا نمی­تواند فرمان قفل شدن را دریافت کند. توصیه می­شود رفع این مشکل را به عهده تکنسین­های متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی بسپارید. همچنین میکروسوئیچ قطعه­ای است که در هر برندی دارای طول عمر مشخصی است که بعد از گذشت زمان فرسوده یا خراب شده و نیاز به تعویض پیدا می­کند. خرابی برد دستگاه، خرابی سوکت سوئیچ، ایراد در شلنگ تخلیه و گیر کردن لباس لای درب از دیگر دلایل به وجود آمدن این خطا می­باشد.
   
 •  ارور FE: نشان­دهنده مشکلی در فن دستگاه می­باشد که عمل خشک کردن لباس انجام نمی­شود در چنین زمانی دوشاخه برق را از پریز جدا کرده و پس از چند دقیقه مجدد به برق متصل کنید اگر برطرف نشد و نتوانستید مشکل را برطرف کنید بهتر است از تکنسین­های ماهر کمک بگیرید. دلیل این مشکل می­تواند گیر گردن چیزی در مسیر چرخش فن، مشکل در اتصالات سیم­کشی از قسمت برد تا فن خشک­کن و مشکل در سیستم ایرواش باشد.
   

کد خطا در ماشین لباسشویی پاکشوما:
 

 • ارور PE: یکی از خطاهای رایج در ماشین­های لباسشویی این برند می­باشد که نشان­دهنده اختلال در آبگیری ماشین است که از جمله دلایل آن می­توان به خرابی هیدروستات اشاره کرد که دارای دو نوع الکترونیکی و مکانیکی است در صورتی که معیوب یا سوخته شده باشد باید توسط تکنسین متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی تعویض گردد. از دیگر مواردی که باید برای یافتن این مشکل آن را مورد بررسی قرار داد ایراد در سیم­کشی بین المان‌ها، شیلنگ هیدروستات، کپسولی هیدروستات و برد دستگاه می­باشد.
   
 • ارور E10: نشان­دهنده اختلال در عملکرد آبگیری دستگاه است که به دلایلی مانند خرابی شیر برقی لباسشویی، خم­شدگی شلنگ ورودی آب، خرابی در برد لباسشویی، خرابی هیدروستات، مشکل در فیلترهای ورودی آب و اشکال در سیم­کشی لباسشویی روی می­دهد.
   
 • ارور E20: در لباسشویی پاکشوما نشان­دهنده خرابی در پمپ تخلیه دستگاه یا مدار پمپ تخلیه لباسشویی می­باشد. بررسی این موضوع باید توسط متخصصین تعمیرات ماشین لباسشویی انجام شود که مواردی مانند گرفتگی فیلتر تخلیه، خرابی برد دستگاه، مشکل در سیم­کشی لباسشویی، گرفتگی شیلنگ­های خروجی، گرفتگی جنت­های خروجی و مشکل در پمپ تخلیه بررسی شود.
   

8

 

کد خطا در ماشین لباسشویی بوش:
 

 • ارور E17: زمانی ظاهر می­شود که عمل آبگیری بیش از حد مجاز انجام شده باشد و اگر بخواهید با این وضعیت به شستشوی لباس ادامه دهید دستگاه مدام هشدار می­دهد یا از برخی از قسمت­های لباسشویی آب نشت کرده و قسمت­های زیرین دستگاه نفوذ می­کند، درب دستگاه بطور اتوماتیک قفل شده بگونه­ای که نمی­توانید آن را باز کنید. از جمله دلایلی که این مشکل را برای دستگاه بوجود می­آورد خرابی هیدروستات، خرابی تایمر دستگاه، از کار افتادن شیر برقی در زمان آبگیری، خرابی شیلنگ تخلیه، ایراد در میکروسوئیچ و خرابی در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می­باشد.
   
 • ارور E58: نشان­دهنده قفل شدن موتور لباسشویی یا ولتاژ اشتباه می­باشد که می­تواند ناشی از اشکال در برد الکترونیک دستگاه باشد که باید توسط تکنسین­های تعمیرات ماشین لباسشویی بوش مورد بررسی قرار گیرد. خرابی در سنسور تشخیص دورتاخو، اشکال در استاتور و روتور و مشکل در سیم­کشی در موتور از دیگر دلایل ایجاد چنین اروری می­باشد که بهتر است توسط افراد متخصص بررسی و رفع گردد.
   
 • ارور E67: نشان دهنده مشکل در آی­سی دستگاه و از کار افتادگی لباسشویی است بطوریکه که فرمان ارسال نمی­شود برای برطرف کردن این مشکل هیچ راه حلی بجز کمک گرفتن از نیروهای متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی وجود ندارد بنابراین از دستکاری دستگاه خودداری کنید.

در ماشین لباسشویی ال­ جی با کد LE به معنای اختلال در کارکرد موتور، cL به معنای قفل کودک و... با توجه به مدل دستگاه و در ماشین لباسشویی اسنوا با کد خطای OE به معنای اشکال در تخلیه آب، IE به معنای اشکال در ورود آب و... بنابراین یکی دیگر از فاکتورهایی که باید یک مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی در مجموعه خود داشته باشد برخورداری از نیروهایی است که با چندین برند مختلف آشنا باشند تا در صورت نیاز مشتری به دریافت خدمات نصب، سرویس یا تعمیر دستگاه بتواند از آنها پشتیبانی کند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل
 

نصب، سروبس و تعمیرات ماشین لباسشویی بصورت فوری و در کمترین زمان در مناطق شرق، غرب، شمال، جنوب و مرکز تهران بنا به درخواست مشتریان توسط متخصصین در منزل ارائه می­گردد. بنابراین در صورتی که متوجه اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی منزل خود شدید می­توانید با مراجعه به مراکز معتبر یا تماس تلفنی برای عیب­یابی، سرویس یا تعمیر دستگاه خود اقدام کنید. یکی از مزایای تعمیر ماشین لباسشویی در محل کمتر شدن هزینه­های جانبی است. همچنین ماشین لباسشویی بدلیل وزن بالایی که دارد حمل و نقل آن علاوه بر هزینه حمل بار، کار سختی می­باشد و حتی ممکن است در حین جابه­جایی دستگاه آسیب ببیند. از طرفی کار تعمیر دستگاه در مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی ممکن است مدت زمان طولانی به طول بینجامد تا به کار عیب­یابی و تعمیر دستگاه بپردازند اما تعمیر ماشین لباسشویی در محل به اینصورت است که سرویس­کار یا تعمیرکار با حضور در محل، با توجه به اطلاعاتی که از قبل دریافت کرده، دستگاه را بررسی کرده و بر اساس مشکل پیش آمده به سرویس یا تعمیر دستگاه می­پردازد و در صورتی که نیاز به تعویض قطعات باشد در صورتی که از تجربه و تخصص لازم برخوردار باشد از قطعات اصل و باکیفیت برای جایگزین کردن قطعه خراب استفاده می­کند.

 

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

 

تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل و در مناطق مختلف تهران یکی از مهمترین خدماتی است که مصرف­کنندگان این وسیله خانگی نیاز دارند که هم در کمترین زمان و بصورت فوری پیگیری شود و هم تمایل دارند تا از این خدمت به دلایلی که قبل­تر اشاره کردیم در محل استفاده کنند. از طرفی تعمیرکار در سطح شهر تهران زیاد است اما مسئله مهم پیدا کردن تکنسین باتجربه و متخصص می­باشد که بتواند با دانش کافی و مهارت فنی بالا به عیب­یابی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف بپردازد و با تضمین نمودن کیفیت تعمیرات یا قطعات نصب شده خیال مشتری را راحت کند. مسئله بعدی هزینه تعمیر ماشین لباسشویی در محل است.

بنابراین زمانی که کاربر با جستجو در اینترنت بدنبال یک تعمیرکار حرفه­ای در مناطق شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران است می‌تواند بطور میانگین از تعرفه و میزان هزینه حضور در محل و تعمیرات مطلع شود. اما بطور کلی هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران بستگی به عیب دستگاه، میزان حجم کاری، قیمت قطعه تعویضی، دستمزد تعمیرکار و سطح تخصص او و... دارد و هزینه نهایی بعد از حضور تعمیرکار در محل و بررسی­های لازم به مشتری داده می­شود.

 

تعمیر ماشین لباسشویی در سریعترین زمان

یکی از مهمترین ویژگی­هایی که مرکز خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی می­تواند به مشتریان خود ارائه دهد بهره­مندی از نیروهای متخصص و آموزش دیده در این زمینه است؛ زیرا یکی از فاکتورهایی که برای دریافت­کنندگان این خدمت دارای اهمیت است کیفیت کار می­باشد زیرا یک نیروی غیرحرفه­ای یا ناآشنا با برند ماشین لباسشویی بخوبی نمی­تواند علت خرابی دستگاه را پیدا کند و همینطور نمی­تواند بدرستی آن را تعمیر کند. از طرفی ضمانتی وجود ندارد که از قطعات اصل برای تعویض قطعات خراب در صورت لزوم استفاده نماید که این امر علاوه بر اینکه هزینه شما را به هدر خواهد داد موجب هدر رفت زمان و آسیب به بدنه دستگاه خواهد شد. از دیگر انتظاراتی که متقاضیان این خدمت آن را دنبال می­کنند تعمیر ماشین لباسشویی در سریعترین زمان یا بصورت فوری بعد از ثبت درخواست کار تعمیرات است. در واقع وقت­شناس بودن تعمیرکار و احترام به وقت مشتری یکی از معیارهای افراد برای انتخاب مرکز تعمیرات ماشین لباسشویی در مناطق مختلف تهران است.

 

سرویس ماشین لباسشویی در محل

ماشین­های لباسشویی امروزه دارای ساختار و تکنولوژی بالایی هستند که قابل برنامه­ریزی و با قابلیت تنوع در برنامه هستند اما نگهداری نادرست، تنظیمات ناشیانه، تعمیرات بدون تخصص، استفاده بیش از حد و... باعث کاهش کیفیت عملکرد دستگاه می­شود که بی­توجهی به آن باعث بوجود آمدن مشکلات هزینه­آور می­شود. بنابراین بهتر است بطور سالیانه یا هر 6 ماه از یک سرویس­کار معتبر و باتجربه بخواهید تا دستگاه شما را سرویس کند تا یک مشکل کوچک تبدیل به مشکل بزرگ‌تر نشود و مجبور به پرداخت هزینه­های تعمیرات ماشین لباسشویی نشوید زیرا بسیاری از مشکلات با یک سرویس که سالیانه انجام آن توصیه می­شود با هزینه کمتر قابل حل شدن هستند.

 

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها