`
شمانیوز
شما نیوز

اخبار حوادث

در حرم مطهر رضوی چه گذشت | ضارب حادثه حرم رضوی تحت تاثیر القائات تکفیری بود

ظهر امروز سه شنبه ۱۶ فروردین فردی با چاقو به سه طلبه در صحن پیامبر اعظم حرم مطهر رضوی حمله کرد و متاسفانه یکی از آن طلاب به دلیل شدت جراحات به شهادت رسیده است .

به گزارش شمانیوز: منابع رسمی در فرمانداری مشهد اظهار نظر درباره جزئیات را به مشخص شدن ابعاد واقعه موکول کرده اند. 

پیش از این نیز روابط عمومی آستان قدس رضوی اعلام کرد: حمله کننده به طلاب در حرم امام رضا(ع) دستگیر شده و موضوع تا حصول نتیجه و شناسایی دیگر عوامل پیگیری می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: همزمان با سومین روز ماه مبارک رمضان، ساعتی پیش سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم(ص) بافردی که هویت آن در دست بررسی است با ضربات چاقو مورد حمله قرار گرفتند.

این روابط عمومی افزود: با تلاش عوامل انتظامات و یگان حفاظت حرم مطهر ضارب بلافاصله بازداشت و تحویل مقامات انتظامی شد و مصدومان به سرعت به بیمارستان منتقل شدند.

روابط عمومی آستان قدس رضوی با محکومیت این تعرض به ساحت مقدس حضرت رضا(ع) و روحانیت معزز اعلام کرد: موضوع را تا حصول نتیجه و شناسایی عوامل پیگیری خواهد کرد و گزارش آن را متعاقبا به اطلاع مردم خواهد رسید.

آنچه بر تلخی این واقعه افزوده، وقوع حادثه در صحن و سرای حرم مطهر امام رضا(ع) برای طلاب جهادگر در مناطق حاشیه نشین و محروم محروم مشهد است در جریان این حادثه حجت الاسلام محمد اصلانی فوت شده است.  

نخستین خبر در فضای مجازی حوالی ساعت ۱۵:۲۰ دقیقه منتشر شد و مطالب به سرعت در حال انتشار است، البته به نظر می رسد رسانه های مجازی شناسنامه دار برخلاف موارد مشابه از گمانه‌زنی های بی مورد در مورد هویت و انگیزه حمله کننده خودداری کرده اند.

البته در فضای مجازی شهادت یک طلبه دیگر هم دست به دست شده است که دادستان مشهد آن را رد کرد.

 

دادستان مشهد: تاکنون یکی از روحانیون در حرم مطهر رضوی به شهادت رسیده است 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: تاکنون تنها یکی از سه روحانیون در حرم مطهر رضوی به شهادت رسیده است و اطلاعات تکمیلی این حادثه پس از تحقیقات کامل ارائه می‌شود.

محمدحسین درودی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده ضرب و جرح روحانیون در حرم مطهر رضوی توسط بازپرس ویژه قتل در دست اقدام است.

وی خاطر نشان کرد: ضارب فردی تبعه خارجی است که به سه نفر از روحانیون در حرم مطهر حمله کرده است.

به گفته وی، پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

 

استاندار خراسان رضوی: ضارب در اختیار عوامل اطلاعاتی و امنیتی است

استاندار خراسان رضوی با تشریح آخرین جزئیات حادثه امروز در حرم مطهر رضوی گفت: در حادثه حمله به سه طلبه در صحن پیامبر حرم مطهر، با کمال تاسف یک نفر از آنان جان باخته است و دو نفر دیگر در بیمارستان تحت درمان قرار دارند.

یعقوبعلی نظری روز سه شنبه و در گفت و گو با خبرنگاران افزود: حدود ساعت ۱۴ امروز یک فرد مسلح به سلاح سرد، سه طلبه حاضر در صحن پیامبر اعظم (ص) را مورد تعرض قرار می‌دهد که یک نفر از آنها به علت شدت جراحات وارده در همان لحظه جان خود را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: ۲ نفر دیگر از مجروحان این حادثه به بیمارستان منتقل می‌شوند که وضعیت یک نفر از آنها وخیم گزارش شده است و اکنون تحت مراقبت‌های ویژه  قرار دارد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: ضارب در همان لحظات اولیه از سوی عوامل انتظامی یگان حفاظت از حرم مطهر و مردم حاضر در صحنه، دستگیر شده و اکنون این فرد در اختیار عوامل امنیتی برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه قرار دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه عامل این حادثه در اختیار عوامل امنیتی قرار دارد، جزئیات حادثه تعرض به زائران رضوی پس از بررسی‌های اولیه، به زودی اطلاع‌رسانی و در اختیار رسانه‌ها و مردم عزیز کشورمان قرار خواهد گرفت.

 

هر سه روحانی از ساکنین حاشیه شهر مشهد بودند

یک منبع آگاه در گفت و گو با ایرنا جزییات بیشتری از حادثه ارایه و اعلام کرد: هر سه روحانی که در این حادثه مورد سوء قصد قرار گرفتند از فعالین و ساکنین حاشیه شهر مشهد منطقه قلعه ساختمان ( شهرک شهید رجایی) بوده اند. 

ضارب با نام( ل . م) که از ساکنین همین منطقه است که به گفته اهالی منطقه دارای اختلالات روحی بوده و به ادعای خودش از مدتی قبل این افراد را با انگیزه شخصی که البته این ادعا در دست بررسی می باشد نشان کرده و ظهر امروز در حرم مطهر رضوی مورد سوء قصد قرار می دهد.

حجت الاسلام پاکدامن، یکی از روحانیون مضروب در حادثه مشهد، پس از جراحی در بخش مراقب‌های ویژه بستری شده و حجت الاسلام دارایی دیگر روحانی مضروب نیز همچنان در اتاق عمل تحت عمل جراحی به سر می برد.

حجت‌الاسلام اصلانی یکی دیگر از روحانیون مضروب نیز پیش از این بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسیده بود.

 

تلاش کادر پزشکی برای درمان ۲ طلبه مجروح در حادثه حرم رضوی ‌

مدیر بیمارستان امدادی مشهد گفت: کادر پزشکی این بیمارستان از هیچ تلاشی برای درمان ۲ طلبه مجروح که اکنون در این بیمارستان تحت مداوا هستند، دریغ نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا، در ویدیویی که عصر سه‌شنبه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد، دکتر مسعود خانی در جمع مردم و روحانیونی که در مقابل بیمارستان امدادی مشهد جمع شدند، افزود: هم‌اکنون ۲ طلبه در بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان بستری هستند و تمام اقداماتی که لازم بوده برای بهبودی آنان انجام شده است.

وی گفت: کادر پزشکی وظیفه خود را به تمام و کمال در این زمینه انجام داده اما در ۲۴ ساعت ابتدایی ما نمی توانیم اظهار نظر قطعی داشته باشیم.

خانی افزود: اخباری که در شبکه‌های اجتماعی در این خصوص منتشر شده، داستان است.

وی خاطر نشان کرد: حضور شما، کار درمان را مشکل می‌کند و از شما خواهش دارم این محل را ترک کنید و فقط دعا کنید و بدانید که لحظه به لحظه وضعیت حال مجروحان اطلاع رسانی می‌شود.

 

حال ۲ مصدوم حادثه حرم رضوی پایدار است

بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد گفت: شرایط و وضعیت جسمی دو مصدوم حادثه حرم مطهر رضوی پایدار است.

قاضی محمود عارفی سه‌شنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حادثه سوء قصد به سه روحانی در حرم رضوی یک نفر جان باخت و دو مصدوم دیگر به بیمارستان منتقل شدند که خوشبختانه در وضعیت پایداری قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: تحقیقات در خصوص این پرونده ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی در خصوص چرایی حادثه، هویت مقتول و دستگیرشدگان با تکمیل شدن اطلاعات متعاقبا اعلام خواهد شد.

فرماندار مشهد: عامل حمله با چاقو در حرم مطهر رضوی تحت تاثیر تفکرات تکفیری بوده است

فرماندار مشهد گفت: فردی تحت تاثیر تفکرات استکبار جهانی و تکفیری حمله امروز سه شنبه در حرم مطهر رضوی را مرتکب شده است.

محسن داوری روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: عصر امروز فرد مهاجم با استفاده از سلاح سرد  به سه نفر از روحانیون جهادی در عرصه فرهنگی شهر مشهد حمله کرد که یکی از این روحانیان بزرگواران به درجه رفیع شهادت نایل می شود و دو روحانی دیگر مصدوم و امتوت تحت درمان هستند.

وی گفت: فرد ضارب توسط زائران و ماموران در صحنه دستگیر و تحویل مقامات امنیتی می شود.

فرماندار مشهد گفت: تحقیقات لازم توسط دستگاه قضایی و ماموران امنیتی در حال پیگیری است و با عامل یا عوامل این اقدام به شدت برخورد خواهد شد.

داوری افزود: ضمن تسلیت به خانواده محترم شهید این حمله، این اقدام را به شدت محکوم می کنیم.

دادستان مشهد: تاکنون یکی از روحانیون در حرم مطهر رضوی به شهادت رسیده است 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: تاکنون تنها یکی از سه روحانیون در حرم مطهر رضوی به شهادت رسیده است و اطلاعات تکمیلی این حادثه پس از تحقیقات کامل ارائه می‌شود.

محمدحسین درودی عصر سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرونده ضرب و جرح روحانیون در حرم مطهر رضوی توسط بازپرس ویژه قتل در دست اقدام است.

وی خاطر نشان کرد: ضارب فردی تبعه خارجی است که به سه نفر از روحانیون در حرم مطهر حمله کرده است.

به گفته وی، پرونده این حادثه در دادسرای استان تشکیل شده و تحقیقات بیشتر در حال انجام است.

 

ضارب حادثه حرم رضوی تحت تاثیر القائات تکفیری بود

محسن داوری در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: فردی امروز در حرم مطهر رضوی به سه نفر از روحانیون فعال در شهر مشهد حمله می‌کند و سبب شهادت یکی از روحانیون حاضر در حرم رضوی به نام حجت‌الاسلام اصلانی می‌شود.

فرماندار مشهدمقدس افزود: 2 نفر دیگر در بیمارستان تحت مراقبت هستند.ضارب بلافاصله توسط زائرین و خادمین در صحنه دستگیر و به مقامات تحویل می‌شود تا مراحل تحقیقاتی از این فرد تکمیل و انگیزه وی مشخص شود.

داوری خاطرنشان کرد: این فرد تحت تاثیر تفکرات استکبار جهانی و تکفیری این اقدام را انجام داده و این اقدام را به شدت محکوم می‌کنیم و با عامل و عوامل آن قطعا برخورد خواهیم کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها