`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت خرما

قیمت خرما برای ماه رمضان اعلام شد

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی با بیان قیمت خرمای مضافتی، گفت: مردم می‌توانند این محصولات را با قیمت اعلام شده از میادین میوه و تره بار تهیه کنند.

به گزارش شمانیوز: محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های ۵۵۰گرمی و ۷۰۰ تا ۷۳۰ گرمی به‌ترتیب ۳۲ تا ۳۴ هزار و ۹۰۰ تومان است که مردم می‌توانند این محصولات را به این قیمت از میادین میوه تهیه کنند.

برومندی تصریح کرد: در 14 استان کشور 268 هزار هکتار نخیلات خرما وجود دارد که ایران را با تولید یک‌میلیون و 420 هزار تن  در رتبه سومین تولیدکننده خرما در جهان قرار داده است.

وی افزود: 20 درصد بازار جهانی خرما نیز در اختیار ایران است و سالانه 388 هزار تن به‌ارزش 300 میلیون دلار صادر می‌شود.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: سرانه مصرف خرما در کشورمان 8 تا 10 کیلوگرم است یعنی ایرانیان سالانه در حدود 10 کیلوگرم از این محصول را مصرف می‌کنند.

وی گفت: با همکاری انجمن‌های ملی خرما و صادرکنندگان بازار این محصول را در ماه رمضان کنترل کرده‌ایم که افزایش تقاضا در این ایام موجب افزایش قیمت‌ها نشود.

برومندی اضافه کرد: قیمت خرمای مضافتی در بسته‌های 550گرمی و 700 تا 730 گرمی به‌ترتیب 32 تا 34 هزار و 900 تومان است که به‌عبارتی قیمت هر کیلوگرم از این محصول 48 هزار تومان می‌شود و فروش بالاتر از این قیمت قابل قبول نیست و توسط دستگاه‌های نظارتی این قیمت کنترل می‌شود.

وی تصریح کرد: کمبودی در تولید خرما در کشور وجود ندارد به‌طوری که 70 هزار تن خرما در سردخانه‌ها باقی مانده است که برای این ایام استفاده شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها