`
شمانیوز
شما نیوز

آلودگی هوا | تعطیلی پایتخت | تعطیلی تهران

فوری | پایتخت تعطیل نشد

در پی آلودگی هوای تهران و رسیدن شاخص آلودگی هوا به 491 استان تهران تعطیل نشد.

به گزارش شمانیوز: در پی آلودگی هوای تهران و رسیدن شاخص آلودگی هوا به 491 استان تهران تعطیل اعلام نشد.

بر اساس اعلام حامد یزدی‌مهر به دلیل شرایط نامساعد هوا جلسه فوری اضطرار آلودگی هوا به ریاست استاندار تهران و دستگاه‌های مختلف برگزار شد.

او افزود: در این جلسه همه شرایط بررسی شد و دستگاه‌های مختلف نظرات کارشناسی خود را ارائه دادند.

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران امروز با حضور استاندار تهران در استانداری تهران برگزار شد و بر اساس تصمیم اتخاذ شده بازی پرسپولیس و آلومینیوم که قرار بود فردا (۲۰ فروردین ماه) در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود، لغو شد و بر محدودیت حضور در فضاهای باز و عدم برگزاری مسابقات ورزشی و ورزش در فضاهای باز تاکید شد.

به بیماران تنفسی  نیز توصیه شد که از تردد در فضای باز خودداری کنند.

محسن منصوری - استاندار تهران - در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در تشریح آخرین تصمیمات این کمیته با توجه به تشدید گرد و غبار موجود در سطح استان تهران گفت: از ساعت ۱۷ امروز کمیته اضطرار الودگی هوای تهران با حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط برگزار شد.

وی افزود : شرایط لحظه ای آلودگی هوا خوب نیست و در حال حاضر شاخص ۴۳۰ را نشان می دهد ولی این آلودگی رو به کاهش است و از سوی دیگر جنس آن با آلودگی شیمیایی ناشی از تردد خودروها که بیشتر در فصل سرما با آن مواجهیم متفاوت است اما به هر روی سلامتی شهروندان را تهدید می کند.

منصوری در ادامه گفت: ظرف یکی دو ساعت گذشته با توجه به وزش باد عدد شاخص آلودگی هوا کاهش پیدا کرده اسن و پیش بینی های هواشناسی نیز وزش باد و احتمال بارندگی را نشان می دهد که ممکن است موجب کاهش بیشتر آلودگی هوا شود.

وی افزود: برای پیش بینی دقیق نقشه های ماهواره ای و سامانه های پایش جمع بندی نهایی به ساعت ۲۲ امشب موکول شد که تا آن زمان در خصوص تعطیلی یا عدم تعطیلی تصمیم گیری نهایی انجام شود و از طریق رسانه ها به اطلاع شهروندان خواهد رسید. بی تردید فردا شاهد کاهش آلودگی و بهبود عدد شاخص خواهیم بود اما به هر ترتیب هوای خوب نخواهیم داشت‌.

منصوری ضمن اشاره به مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران یادآور شد: برای فردا بازی فوتبالی که مقرر شد در تهران برگزار شود یعنی دیدار پرسپولیس و آلومینیوم به هدف سلامت حفظ بازیکنان و هواداران لغو خواهد شد همچنین حضور بیماران تتفسی و ریوی برای فردا در فضای باز ممنوع خواهد بود و دستگاه های امدادی شامل اورژانس ،هلال احمر ،بیمارستان ها و دانشگاه های علوم پزشکی در آماده باش کامل خواهند بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۷ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied
خبرداغ روز

  • ناشناس

   چرا؟تعطیل نشد؟یه روزه بوخدا

  • ناشناس

   گل بود به سبزه نیز آراسته شد

  • احمد

   هیچ کسی احمدی نزاد نمیشه

  این خبر را از دست ندهید
  دیگر رسانه ها