`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه

جزئیات یارانه ماه رمضان که جمعه پرداخت می شود

با دستور رئیس جمهور و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، یارانه کمک حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ به‌حساب سرپرستان خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

به گزارش شمانیوز: یارانه مبحثی است که خیلی از خانواده ها در این ایام سخت معیشتی پیگیر اخبار مربوط به آن هستند. یارانه هایی که دولت در ایام و مناسبت های خاص مانند یارانه ۲۲ بهمن و یارانه عید پرداخت می کند. یارانه رمضان هم از این دست یارانه ها و با هدف کمک به سبد معیشتی دهک های پایین است. طبق آخرین اطلاعات به دست آمده یارانه ویژه ماه رمضان در روز جمعه پرداخت می شود. 

آخرین جزئیات از یارانه ویژه ماه رمضان که مربوط به مشمولان و مبلغ اختصاص داده شده به یارانه رمضان است را در این مطلب می خوانید.

یارانه ماه رمضان

با دستور رئیس‌جمهور و به مناسبت ماه مبارک رمضان، یک‌میلیون و پانصد هزار ریال یارانه کمک‌معیشت ماه مبارک رمضان به‌حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

به مناسبت ماه مبارک رمضان مبلغ ۱۵۰ هزار تومان به ازای هر نفر، یارانه کمک معیشتی پرداخت می‌شود. مبلغ یارانه ویژه ماه رمضان به حساب سرپرستان خانواری که در ۲۲ بهمن گذشته و نوروز مشمول دریافت یارانه بودند، واریز خواهد شد. 

به دستور رئیس‌جمهور و در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، یارانه کمک حمایت معیشتی ماه مبارک رمضان به مبلغ یک‌میلیون و پانصدهزار ریال به ازای هر یک از اعضای خانواده به‌حساب سرپرستان ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ سرپرست خانوار واریز می‌شود.

طبق اطلاعات دریافتی مبلغ یارانه ماه مبارک رمضان قرار است ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

این مبلغ به مناسبت ماه مبارک رمضان به‌حساب سرپرستان شناسایی‌شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که غالباً از دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور هستند و به هر دلیلی از سهام عدالت جا افتاده‌اند، واریز خواهد شد.

با توجه رویکرد دولت سیزدهم در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌درآمد و همچنین اجرای برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت کاهش فقر مطلق در جامعه به‌ویژه حمایت از خانوارهای فاقد یا با درآمد کم این مبلغ پرداخت می‌شود.

 گفتنی است پیش از این از ابتدای دولت سیزدهم، یارانه کمک معیشتی به اقشار آسیب‌پذیر و با درآمد کم در دو مرحله و در مناسبت‌های سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و عید باستانی نوروز به دهک‌های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری‌بگیران سازمان‌های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور بود، پرداخت شده است

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها