`
شمانیوز
شما نیوز

قیمت دلار

خبری که قیمت دلار را کاهش داد !

فعالان معتقدند که خبرهایی مبنی بر گفتگوی مقام های ایرانی با قطری ها درباره آزادسازی پول های بلوکه شده، یکی از مهم ترین عواملی کاهش قیمت دلار بود.

به گزارش شمانیوز: اگر قیمت دلار بالای مرز ۲۸ هزار تومانی باقی می ماند، خریداران بیشتری وارد بازار ارز می شدند. با این حال، روز چهارشنبه افت معناداری برای اسکناس آمریکایی رخ داد و تا محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومانی عقب نشینی کرد. این افت موجب شد که برخی از معامله گران ورود خود به بازار ارز را به تعویق بیاندازند.

به گفته فعالان، یکی از مهم ترین عواملی که موجب شد دلار در مسیر نزولی قرار بگیرد، خبرهایی مبنی بر گفتگوی مقام های ایرانی با قطری ها درباره آزادسازی پول های بلوکه شده بود. مذاکره درباره آزادسازی پول های بلوکه شده از نگاه برخی معامله گران به معنای آن است که هم چنان احتمال احیای برجام در حالت قوی امکان دارد.

در مقابل عده زیادی از بازیگران ارزی اعتقاد دارند که بازار پس از چندین روز افزایش متوالی و برخورد به مقاومت سنگین ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان نیاز به اصلاح قیمت داشت. در این فرضیه احتمال برگشت بازیگران افزایشی به بازار زیاد است.

از نگاه برخی تحلیل گران فنی تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای خط ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان حضور دارد، احتمال افزایش قیمت بیشتر است. ورود دلار به بالای محدوده ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان حتی سرعت رشد دلار را بیشتر خواهد کرد. در مقابل رفتن دلار به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان حتی می تواند زمینه ساز افت تا محدوده ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان شود.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها