`
شمانیوز
شما نیوز

جنگ افغانستان و پاکستان

افغانستان و پاکستان وارد جنگ شدند | حملات هوایی پاکستان به افغانستان

منابع محلی در ولایت خوست و کنر اعلام کردند که در پی حملات هوایی هوایی و توپخانه‌ای پاکستان به این مناطق ۳۶ غیرنظامی افغان کشته شدند.

به گزارش شمانیوز: منابع محلی در ولایت «کنر» اعلام کردند که در حملات توپخانه‌ای ارتش پاکستان به روستایی در شهرستان «شلتن» این ولایت، 6 نفر از جمله یک زن و 5 کودک کشته شدند.

«سیدشاه» از ساکنان محل به «اطلاعات روز» گفت که قربانیان این حمله همه اعضای یک خانواده هستند.

«قاری نجیب‌الله حنیف» سخنگوی والی طالبان در کنر نیز با تایید حمله گفت که نظامیان پاکستانی حوالی ساعت 2 بامداد امروز (شنبه، 27 فروردین) در روستای «غرنی» شهرستان شلتن، خانه‌های مردم را هدف حملات توپخانه‌ای قرار دادند.

وی افزود که هیئتی به منطقه اعزام شده تا اوضاع را از نزدیک بررسی کند.

همزمان منابع محلی در شهرستان «سرکانو» کنر و «تورخم» در ننگرهار نیز از حملات هواپیماهای ناشناس خبر می‌دهند.

همچنین منابع در ولایت خوست می‌گویند که جنگنده‌های پاکستانی شب گذشته چهار روستا را در شهرستان «سپیره» این ولایت بمباران کرده‌اند. در این روستاها، مهاجرین وزیرستانی زندگی می‌کنند.

«مستغفر گربز» سخنگوی فرماندهی پلیس طالبان در خوست با تایید حمله می‌گوید که روستاهای «مندته»، «امیر سپر»، «پڅې میلې» و «شکوڼی» بمباران شده است، اما جزئیاتی درباره تلفات ارائه نکرد.

با این حال «ملک جمشید» از بزرگان قومی در منطقه وزیرستان به «هشت صبح» گفت که در این حملات هوایی 30 نفر از جمله زنان و کودکان کشته شدند./ تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها