`
شمانیوز
شما نیوز

ابی

ببینید | اعتراف جنجالی ابی | ابی: خلیج فارس را نخواندم، من سیاسی هستم

ساعاتی قبل ابی مجددا به اجرا نکردن آهنگ خلیج فارس واکنش نشان داد.گفتنی ایست این اتفاق پس از اجرای آهنگ ای ایران شادمهر در آلمان که شب گذشته وایرال شد، مورد مقایسه کاربران قرار گرفت.

به گزارش شمانیوز: ساعاتی قبل ابی مجددا به اجرا نکردن آهنگ خلیج فارس واکنش نشان داد.ابی خواننده ایرانی اخیرا  در جواب این سوال که چرا ترانه خلیج فارس را در گشورهای منطقه نمی‌خوانی؟ گفت: اسم خلیج فارس، یک بحث سیاسی ست میان ایران و امارات؛ ترانه خلیج فارس را نخواندم که هر سال این دیدار [از امارات، عربستان و کشورهای منطقه] را داشته باشم. ابراهیم حامدی طبق معمول به اشتباه خود در مورد خلیج فارس اعتراف کرد و عذر خواهی کرد.

 

 

این حاشیه چند سال بود که ادامه داشت اما این بار ابی به صراحت در این رابطه صحبت کرده است.

این اظهارات خواننده مشهور ایرانی با واکنش اعتراضی کاربران فضای مجازی از جمله گروهی از هواداران این خواننده به نام ایرانی مواجه شده.

ابی در ابتدای گفتگو با ایندیپندنت، خواننده مورد علاقه‌اش را کسی توصیف کرد که بدون آن‌که شعر و متن ترانه‌هایش را بفهمد، بتواند با آهنگ‌هایش ارتباط برقرار کند. او به ام‌کلثوم، عبدالحلیم حافظ و ابراهیم تاتلیسس اشاره کرد.

این خواننده که شب عید به همراه ابراهیم تاتلیسس در دبی روی صحنه رفت درباره دلیل برگزاری کنسرت مشترک با خواننده شهیر ترک گفت: «موسیقی ترکی از آن موسیقی‌هایی است که من خودم آن را دوست دارم. ابراهیم هم خواننده بسیار بزرگی است که صدایش انتها ندارد و هرکاری با صدایش می‌تواند انجام دهد و اینها برای من بسیار مهم است.»

او در پاسخ به این سوال که چرا وقتی به کشورهای منطقه سفر می‌کند، آهنگ «خلیج فارس» را اجرا نمی‌کند، گفت که به عنوان یک هنرمند به خود اجازه نمی‌دهد که درباره مسائل سیاسی دخالت کند. او افزود: «من که نمی‌توانم در ایران اجرا داشته باشم، ترجیح می‌دهم این امکان را اینجا در کشورهای منطقه از دست ندهم تا هوادارانم بتوانند به کنسرت‌هایم بیایند.»

ابی در مورد مهاجرت از ایران گفت که در ابتدا روزهای سختی را پشت سر گذاشته است و به همین دلیل دو سال نتوانسته کار کند و ناچار شده روش خواندنش را عوض کند و این اصلا راحت نبوده اما به مرور مانند بسیاری دیگر همه چیز بهبود پیدا کرده است.

سید محمدعلی ابطحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب نسبت به اظهارات اخیر ابراهیم حامدی ملقب به ابی واکنش نشان داد.او نوشت :اقای #ابی عزیز صداتون قشنگه. خیلی ها با صداتان زندگی کره اند. اما خلیج فارس سیاسی نیست. اختلاف منطقه ای نیست. یک واقعیت تاریخی است که تا بوده وخواهد بود نام‌ اینجا خلیج فارس است.

عبدالله گنجی، مدیرمسئول روزنامه همشهری با انتشار توئیتی نسبت به اظهارات اخیر ابراهیم حامدی درخصوص عدم اجرای ترانه «خلیج فارس» در امارات واکنش کنایه آمیزی نشان داد.

او نوشت: #اِبی: این ماجرای خلیج‌فارس یک اختلاف سیاسی بین ایران و امارات و چند کشور عربی دیگر است، من به عنوان هنرمند نمی‌خواهم در این مساله دخالت کنم، چرا که نمی‌خواهم این کشورها را از دست بدهم! عجب! وقتی مدح محمد بن‌سلمان می‌گفتی عنوان هنرمند نداشتی؟ #دلارهایسعودی #وطنفروشی

پس از انتشار مصاحبه‌ی ابی که گفته سیاسی نیست و خلیج فارس دعوای ایران و امارات است و برای همین آهنگ خلیج فارس را در دوبی نمی‌خواند تا با مشکل مواحه نشود، کاربران در شبکه‌های اجتماعی به او حمله کرده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها