`
شمانیوز
شما نیوز

رتبه بندی معلمان

احتمال افزایش سن بازنشستگی معلمان از سال جاری تحصیلی

افزایش سن بازنشستگی معلمان با اجرای طرح رتبه بندی موضوعی است که امروز وزیر آموزش و پرورش در مورد آن توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش شمانیوز: یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، درباره احتمال افزایش سن بازنشستگی معلمان در مهر امسال با اجرای رتبه‌بندی گفت: باید رفتار فرهنگیان را ببینیم و با قطعیت نمی‌دانم چنین اتفاقی می‌افتد یا خیر البته برخی این نظر را دارند که این مسئله می‌تواند تقاضای بازنشستگی را افزایش دهد. وی افزود: سال گذشته حدود ۷۱ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته شدند و باید ببینیم برای امسال چگونه خواهد شد.

نوری درباره پرداخت اضافه‌کار سرایداران مدارس اظهار داشت: این مبلغ از اردیبهشت پرداخت می‌شود و فروردین هم محاسبه خواهد شد.

تغییر در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان

وی درباره آیین‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان افزود: تغییری در شیوه‌نامه نقل و انتقال فرهنگیان ایجاد شده است مخصوصاً در مواردی همچون تحکیم بنیان خانواده، زوجین فرهنگی و همکارانی که تازه ازدواج می‌کنند، تسهیلاتی تعیین شده است.

نوری اضافه کرد: در بعضی موارد سنوات را تقلیل دادیم اما اینکه فرد رسمی و پیمانی باشد، شرط است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که نقل و انتقالات در تمام دستگاه‌ها، مبتنی بر نیاز و عدم نیاز است، تصریح کرد: در آموزش و پرورش اگر نقل و انتقالات را کلاً آزاد و بدون ضابطه کنیم مناطق کمتر برخوردار از معلم خالی می‌شوند و مجبوریم معلم ناآماده بگیریم یعنی افرادی که دوره‌های تربیت معلم را ندیده‌اند و رشته آنها مرتبط نیست. بنابراین به نظر می‌آید ظلم به دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار است البته برای موارد استثنا شرایطی را فراهم می‌کنیم.همچنین نقل و انتقال اضطراری حذف شد و نقل و انتقال فرهنگیان یک مرحله‌ای شد.

 

 

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها