`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه نان

هدف از پرداخت یارانه نان چیست؟ | نان گران می‌شود اما نه برای مردم!!

طبق اعلام وزیر اقتصاد تا پایان سال جاری قیمت نان سنتی برای مردم هیچ‌گونه افزایشی نخواهد داشت. اما خبرها حاکی از افزایش قیمت نان دارد و این گونه که مشخص است دولت تدابیری اتخاذ کرده تا برای مردم این افزایش قیمت محسوس نباشد.

به گزارش شمانیوز: قرار است یارانه نان به همه مردم پرداخت شود و برای هر کد ملی یارانه نان ثبت شود و با هر کارت بانکی امکان خرید نان وجود داشته باشد. با زیرساختی که دولت طراحی کرده، تا پایان سال جاری قیمت نان سنتی افزایش نخواهد داشت. بلکه قرار است دولت با پرداخت یارانه نان،‌ این افزایش قیمت را جبران کند. اما هدف از پرداخت یارانه نان چیست؟

تجارت نیوز نوشت: بعد از حذف یارانه آرد و افزایش قیمت ماکارونی و نان ساندویچی، این سوال ایجاد شده که آیا این افزایش قیمت به نان سنتی هم می‌رسد و نان گران می‌شود یا نه؟ وزیر اقتصاد اعلام کرده قیمت نان سنتی تا پایان امسال تغییر نمی‌کند. 

ابراهیم صیامی مدیرکل آینده‌پژوهی، وزارت اقتصاد هم به مساله پرداخت یارانه نان اشاره کرده و گفته «با استفاده از زیرساخت بانکی، مردم به هنگام خرید نان، به همان قیمت قبلی پول پرداخت می‌کنند و مابه‌التفاوت آن را دولت پرداخت می‌کند.»

به عبارتی قرار است دولت پس از این به همه مردم یارانه نان بدهد. روند کار به این صورت است که احتمالا قیمت نان گران می‌شود اما مردم نان را با قیمت قبلی می‌خرند و مابه‌التفاوت قیمت نان را دولت مستقیما به نانوا پرداخت می‌کند.

خاندوزی در پایان با بیان اینکه “این زیرساخت جدید، در حال آزمایش نهایی مراحل فنی خود است”، گفت: با استفاده از این زیرساخت، قاچاق آرد از کشور را تحت کنترل قرار خواهیم داد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها