`
شمانیوز
شما نیوز

یارانه

خبر مهم محسن رضایی از پرداخت یارانه 400 هزار تومانی به مردم

محسن رضایی درباره نحوه پرداخت یارانه به مردم درپی حذف ارز 4200 تومانی توضیحانی ارائه کرد.

به گزارش شمانیوز: در راستای تغییر سیاست پرداخت یارانه به واردات و همچنین اصلاح وضعیت ارز ۴۲۰۰ تومانی، محسن رضایی، معاون اقتصادی رئیس جمهور، در گفتگو با صدا و سیما، توضیحاتی هر چند مختصر در مورد نحوه پرداخت یارانه به مردم از محل این حذف ارائه کرد.

بنابر آنچه ایسنا نوشته است، وی با اشاره اینکه قرار شده است منابع ارز ۴۲۰۰ تومانی که به صورت ارزان در اختیار تجار قرار می‌گرفت، در قالب کالابرگ به مردم اختصاص پیدا کند، گفت: با توجه به اینکه باید این روند در آرامش انجام شود، تصمیم بر این شد که در دو ماه اول مبلغی به صورت نقد به حساب مردم واریز شود که برای دهک‌های پایین ۴۰۰ هزار و دهک‌های بالا ۳۰۰ هزارتومان است.

رضایی با توجه به تاکید قانون بودجه مبنی بر پرداخت منابع به صورت کالابرگ،  بیان کرد: قرار بر این شده که در دو ماه اول تا زمان ایجاد شرایط، برای کاهش فشار گرانیها مبلغ نقدی واریز شود ولی در ادامه به صورت کالابرگ خواهد بود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور یادآور شد: این یارانه  ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی، ارقام کارشناسی شده بوده ولی ممکن است در ادامه تغییر کند؛ چرا که باید با بودجه دولت و سایر ضرورت‌ها تطبیق داده شده و نهایی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

 • حمید

  بوزک نمیر بهار میاد
  کومبزه با خیار میاد

 • ناشناس

  حتمابعدازدوماه که گفته شده کالا
  برگش میکنن،بکنن این خیلی بهتره چون این وضعیتوکه من از مردم میبینم پول نقد بدردشون نمیخوره چون خرجش میکنن بعد
  میشینن دادوفریادمیکنن که قیمتاگرونه نداریم مردیم بیچاره شدیم دیگه نمیگن دولت یارانه روداده بود واسه کالاهای اساسی نه پول توجیبی!

این خبر را از دست ندهید
دیگر رسانه ها